Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Savo žiniomis forume dalijosi garsūs pasaulio chirurgai koloproktologai: (iš kairės) Raimundas Lunevičius iš Didžiosos Britanijos, Kyu Joo Park iš Pietų Korėjos, Phil Caushaj iš JAV, Ho-Kyung Chun iš Pietų Korėjos bei Narimantas Evaldas Samalavičius iš Lietuvos.

Klaipėdos universitetinės ligoninės iniciatyva uostamiestyje buvo surengta tarptautinė koloproktologų konferencija, – į ją suvažiavo chirurgai iš 6 pasaulio šalių: Pietų Korėjos, JAV, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos Rusijos bei Lietuvos, kurie pasidalijo patirtimi ir naujausiais pasiekimais storosios žarnos chirurgijos srityje. Šis forumas surengtas pagal Lietuvos bei Korėjos koloproktologų draugijų bendradarbiavimo programą, talkinat Pasaulinei kolorektalinės chirurgijos draugijai.

Subūrė stiprų medikų branduolį

Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgijos departamento vadovas, Lietuvos koloproktologų draugijos prezidentas ir Tarptautinės universiteto kolorektalinių chirurgų draugijos generalinis direktorius profesorius Narimantas Evaldas Samalavičius pabrėžė itin glaudžių Lietuvos ir Korėjos bendradarbiavimo ryšių, kurie užsimezgė 2002-aisiais, tačiau labiausiai išsiplėtojo per pastaruosius 4-erius metus, svarbą.

„Korėjos chirurgai koloproktologai yra stipriai pažengę pasauliniu mastu, savo praktikoje pritaikantys naujausius atradimus, pirmaujantys robotų chirurgijoje. Mes vykstame pas juos, o jie – pas mus. Mums labai džiugu, kad jie finansuoja ir Lietuvos medikų mokymus – šiais metais 2 gydytojai iš Klaipėdos universitetinės ligoninės jau stažavosi Seulo nacionalinėje universitetinėje ligoninėje. Mokytis iš jų, susipažinti su naujausiais moksliniais pasiekimais mums labai svarbu, o tai, kad jie atvyksta į Lietuvą, parodo ir mūsų šalies chirurgijos lygį“, – kalbėjo N. E. Samalavičius.

Jo žodžiais, konferencijos tikslas ir buvo per trumpą laiką surinkti garsiausius šios srities profesorius chirurgus, kad sudarytų sąlygas Lietuvos chirurgams pasisemti inovatyvių žinių. „Garsiausios pasaulio bendrovės siekia apsaugoti savo išradimus, tačiau chirurgams pasaulis neturi sienų, – jie atvirai dalijasi dėl žmonių sveikatos ir pasaulio gerovės“, – pabrėžė 28-erius metus koloproktologo stažą turintis medikas.

Tarptautinis forumas buvo surengtas Klaipėdos dramos teatro erdvėse.

Lietuva – maža, bet geba – daug

Forume buvo perskaitytas 21 pranešimas, – 12 jų perskaitė gydytojai iš Pietų Korėjos. Onkologinė koloproktologija buvo dominuojanti forumo tema: pranešėjai kalbėjo apie įvairius storosios žarnos vėžio ir priešvėžinių ligų diagnostikos bei gydymo aspektus.

Su „Pajūrio naujienomis“ bendrauti sutikę svečiai iš Pietų Korėjos – profesoriai Ho-Kyung Chun iš Samsungo medicinos centro bei Kyu Joo Park iš Seulo nacionalinės universitetinės ligoninės – pasidžiaugė nuoširdžia draugyste su Lietuvos medikais. Jų nuomone, Lietuvos chirurgijos lygis yra gana aukštas, tačiau bėda ta, kad šalies populiacija – maža, ir jauni chirurgai neturi, iš ko mokytis bei tobulėti.

Profesorius N. E. Samalavičius pateikė faktą, jog Klaipėdos universitetinėje ligoninėje per metus gydoma apie 200 pacientų, sergančių storosios žarnos vėžiu, o vien Seulo nacionalinėje ligoninėje – per 2 tūkst. atvejų. Korėjos medikus stebino, kaip Lietuva, turinti nuostabią gamtą, tačiau mažai resursų – humaniškųjų, ekonominių ir techninių – geba padaryti tokius didelius dalykus. Ir jiems tai esanti didžioji žinia, kurią jie parveš į savo šalį.

Profesorius Phil Caushaj iš JAV, Konektikuto valstijos, Hartfordo ligoninės sakė į Lietuvą atvykęs jau 7-tą kartą, daug sykių stebėjęs atliekamas operacijas: „Atvykstu labiau ne žinias perduoti, o pasidalinti tuo, ką pats esu išmokęs“, – patikino jis.

Centrinio Maskvos regiono vyriausiasis koloproktologas Vladimiras Ivanovas, pasidžiaugęs itin aukštu renginio lygiu, pabrėžė: „Medicina nėra politiška, mes dalijamės, bendraujame, daugelis chirurgų iš skirtingų pasaulio šalių vienas kitą pažįstame asmeniškai. Šiandieninė medicina yra dinamiška, nestovinti vietoje.“

Konferencijoje be svečių pasisemti patirties galėjo ir šalies rajoninių ligoninių chirurgai.

Bendradarbiavimas – galinga jėga

Didžiosios Britanijos Aintree universitetinėje ligoninėje chirurgu konsultantu ir garbės vyresniuoju lektoriumi Liverpulio universitete dirbantis lietuvis profesorius Raimundas Lunevičius sakė, jog jo profesinė specializacija Lietuvoje ir, nuo 2010-ųjų dirbant Anglijoje, yra ta pati – chirurgija dėl ūminių pilvo organų ligų ir traumų bei tulžies pūslės ir išvaržų chirurgija. „Tai – itin plati chirurgijos sritis, reikalaujanti plačios kompetencijos ir įgūdžių. Konferencijoje kalbėjau ne vien apie gydymo praktiką Jungtinėje Karalystėje, bet labai norėjau perteikti ir antrinę žinią, kad bendradarbiavimas klinikinėje medicinoje yra galinga jėga, leidžianti per labai trumpą laiką atlikti unikalius ir kokybiškus tyrimus, galinčius pakeisti net medicinos praktiką“, – tvirtino jis.

Profesorius R. Lunevičius, pasibaigus forumui, pabrėžė, jog jo dalyviai buvo sužavėti renginio Klaipėdoje programa bei jo organizavimu: „Visi norėtų dar kartą čia sugrįžti, kad pasidalintų su kolegomis savo praktine ir moksline patirtimi. Gyvenimas visada yra daugiau nei profesija ir darbas. Socialinis aspektas yra ne mažiau svarbus mums visiems, ypač šiais didėjančio izoliuotumo, savanaudiškumo ir raiškios nusikalstamos agresijos laikais.“

N. E. Samalavičius pabrėžė, jog forumas buvo naudingas ir jame dalyvavusiems Lietuvos chirurgams, kurie parveš gerąją patirtį ir į savo rajonų ligonines.

Ir apskritai, tokie renginiai, kaip tarptautinės konferencijos, jų organizatorių, atvykusių lektorių pastangos, didesnių ir mažesnių ligoninių medikų siekis kelti savo kvalifikaciją yra nukreipta viena linkme – tai daroma dėl viso regiono pacientų gerovės ir jų sveikatos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas