Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Augustas SIMUKAITIS

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinių parlamento prezidentas Kretingos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narys

Brandos egzaminai labiau primena loteriją, negu realų įvertinimą, kiek iš tikrųjų mokinys turi sukaupęs žinių per visus dvylika mokymosi metų. Tačiau nuo 2019 metų stojant į aukštąsias mokyklas taip pat bus atsižvelgiama ir į mokykloje gautus pažymius iš 5 pagrindinių dalykų, reikalingų stojant į pasirinktą studijų programą. Tokia naujovė džiugina mokinius, nes valstybiniai brandos egzaminai kelia stresą, su kuriuo ne visada lengva susitvarkyti.

Be to, tokia tvarka, kai vertinami ir mokykloje per tam tikrą laikotarpį gauti pažymiai, galioja ir stojant į užsienio aukštąsias mokyklas.

Prieš kurį laiką buvo pasiūlymas stojant į universitetus pridėti 0,25 papildomo balo tiems mokiniams, kurie užsiėmė aktyvia visuomenine veikla. Tačiau tam buvo iškeltos sąlygos – savanoriauti būtų galima tik akredituotose organizacijose ir šiai veiklai būtina skirti ne mažiau kaip 10 val. per savaitę, ja užsiimti keletą mėnesių. Nors pats pasiūlymas logiškas, nes būtų atspindėtas abituriento pilietiškumas, atsakomybė, branda, tačiau nurodytos sąlygos kelia diskusijų – XII klasėje skirti tiek daug laiko visuomeninei veiklai yra sudėtinga, nes reikia rengtis egzaminams, be to, dažnas jaunuolis savanoriauja jau ilgą laiką, tačiau skirdamas mažiau valandų per savaitę. Vadinasi, jo veikla nebūtų įskaityta?

Mano nuomone, būtų naudinga, jei savo stojamuosius egzaminus rengtų pačios aukštosios mokyklos – tuomet jos turėtų galimybę lengviau ir paprasčiau atsirinkti būtent tokius būsimus studentus, kokių jos ieško.

Apskritai Lietuvoje per daug abiturientų siekia įgyti aukštąjį išsilavinimą – reikia atminti, kad universitetai rengia mokslo darbuotojus. Jei norima tiesiog įgyti specialybę, verčiau rinktis kolegijas, kurios orientuotos į praktiką, į tokių įgūdžių formavimą, kokius turint darbuotojų laukia rinka.

Taip pat egzistuoja nuomonė, kad į profesines mokyklas stoja tik tie, kurie „nepatempia“ mokymosi krūvio gimnazijose. Iš tiesų, ten mokomasi pagal tas pačias ugdymo programas, tik dar kartu įgyjama pasirinkta profesija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas