Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
Kretingiškė Elzė Momgaudytė nusprendė pasirinkti psichologijos studijas.

„Teatras – vaizdinė knyga – ji žmogui leidžia išgyventi visas emocijas, kurias atskleidžia kūrinys, turtina žmogaus moralę“, – teigė ilgus metus „Atžalyno“ teatrą lankanti devyniolikmetė Elzė Momgaudytė. Taip pat mergina baigusi mokyklą keliavo, dirbo Anglijoje, mokėsi Australijoje, šiuo metu ketina studijuoti psichologiją Vilniaus universitete.

Lanko „Atžalyną“

E. Momgaudytė Kretingos rajono kultūros centro „Atžalyno“ teatrą lanko daugiau negu 12 metų. Dalyvauti teatro veikloje paskatino šeima: teatrą lankė jos mama, brolis, sesuo, pusseserė. Ji nuo mažens stebėdavo spektaklius. Tuomet įspūdį jaunajai žiūrovei paliko spektaklis „Nulis trys“, kuriame vaidino jos brolis. „Matyti savus žmones ant scenos išties džiugina“, – sakė pašnekovė.

Mergina ir pati pradėjo dalyvauti „Atžalyno“ teatro veikloje, taip pat į ją įtraukė ir draugų. „Užkrėčiau juos teatro „bacila“, – šmaikštavo mergina.

Vienas įsimintiniausių spektaklių, kuriuose Elzė vaidino, buvo „Bulvinė pasaka“. „Tuomet dar buvome maži, jautėme scenos baimę, buvo neįprasta vaidinti ne savo asmenybės tipo charakterius“, – prisiminė Elzė, akcentuodama, kad scenos baimę vėliau pavyko nugalėti. Taip pat jai teko vaidinti spektakliuose „Arklio Dominyko meilė“, „Pienių vynas“, „Pabėgimas į Akropolį“.

Tinkamai pasirinkti vaidmenis „Atžalyno“ teatre padeda įvairių vaidmenų išmėginimai. Teatro nariai pasiskirsto grupelėmis, vėliau bando improvizuoti, suvaidinti pasirinktus vaidmenis. Vėliau nariai balsuoja, koks vaidmuo kuriam tinka, o lemiamą žodį taria teatro vadovė režisierė Auksė Antulienė.

„Atžalyne“ visi turi labai stiprų ryšį. Net ir buvę atžalyniečiai tampa „šventinės grupės“ nariais, kartais jie taip pat vaidina spektakliuose. „Atžalynas“ skatina ateitį sieti su teatru“, – mąstė mergina, prisimindama, kad ir jos draugai rinkosi teatro studijas. „Teatras man suteikė antrą šeimą“, – dalijosi pašnekovė, teigdama, kad daugelis jos geriausių draugų lankė teatrą. Taip pat dalyvavimas „Atžalyno“ veikloje ją labai praturtino, suteikė galimybę pažinti pasaulį, pakeliauti – su teatru mergina aplankė Rusiją, Belgiją, Vokietiją, Latviją, geriau pažino Lietuvą.

Ji dalyvavo PQ Prahos menų festivalyje. Prahos senamiestyje buvo atliekami įvairūs teatro pasirodymai. Belgijoje Elzę nustebino vietinių gyventojų svetingumas. Kiekviena vieta, kurioje ji lankėsi, paliko įspūdį.

Be to, kiekviena pjesė turi paslėptą mintį, skatina mąstyti apie gilius ir svarbius dalykus. „Pabėgimas į Akropolį“ skatino susimąstyti, kad dažnai nesuprantame vieni kitų, susikuriame savas vizijas, bet nesigiliname į kitą žmogų, o tikrovės dažnai neišgirstame“, – atkreipė dėmesį E. Momgaudytė.

Kaip teigė mergina, ši pjesė privertė susimąstyti ne tik aktorius, bet ir žiūrovus. „Kad galėtume spektakliu perteikti mintį, ją nagrinėjome iki pat šaknų, iki pat esybės“, – akcentavo Elzė. Taip pat teatras jai suteikė laisvumo, galimybę būti savimi ir save atskleisti.

Mokėsi Australijoje

Baigusi mokyklą mergina pasirinko akademines atostogas. Ji įstojo į kolegiją Australijoje, mokėsi „Counceling“ – socialinės pedagogikos, tačiau kolegijos Australijoje gana komercinės, tad mokslo kokybė nebuvo itin aukšta, o studentai ne itin suinteresuoti kažko išmokti. Australija merginą domino, nes ji toli nuo Lietuvos esanti valstybė, tad E. Momgaudytė norėjo pažinti australų kultūrą, gamtą.

Elzė pastebėjo, kad Australijoje ne itin vertinami Europoje įgyti įgūdžiai. Taip pat sunku įsidarbinti, nes ten – didelė konkurencija. „Žmonės Lietuvoje dirba kur kas nuoširdžiau negu Australijoje“, – tvirtino pašnekovė.

Taip pat mergina dirbo Londone, registratore „Michelin“ restorane. Kaip pastebėjo ji, Angliją labai paveikė emigrantai, vietiniams gyventojams tampa vis sunkiau išsaugoti savo kultūrą.

Merginai teko patirti ir „Canning town“ protestą prieš traukinius. „Daugelis žmonių buvo nusiteikę gana agresyviai“, – prisiminė Elzė, akcentuodama, kad žmonės Lietuvoje kur kas taikesni. Taip pat Elzė buvo netoli tų vietų, kur vykdomi teroristiniai išpuoliai. „Buvo neramu, kad viskas vyksta šalia“, – prisiminė mergina. Kaip pastebėjo pašnekovė, Anglijoje žmonės labai skuba, traukiniai nuolat perpildyti.

Turėdama kelis laisvadienius mergina buvo nuvykusi į Prancūziją, Paryžių, aplankė miestą, muziejus. „Prancūzijoje žmonės kur kas mažiau skuba negu anglai. Tarsi filme ateini į mažą parduotuvėlę, pardavinėjančią šviežius bagečius, atsisėdi prie mažų medinių staliukų, mėgaujies. Žmonės Paryžiuje kur kas labiau atsipalaidavę, miestas ne toks sausakimšas kaip Londonas“, – dalijosi patirtimi Elzė.

Pasirinko studijuoti psichologiją

E. Momgaudytė šiek tiek pakeliavusi priėmė sprendimą ir dėl savo ateities. Mergina nusprendė studijuoti psichologiją, nes jos pusbrolis, neištvėręs sunkumų mokykloje ir šeimoje, nusižudė. Ji panoro kažką keisti, nes daugelis šeimų išgyvena panašius sunkumus, patiria tragedijų. Tai šiandien itin aktualu, ypač Lietuvoje.

Australijoje žmonės palankiau vertina psichologinę pagalbą, ją kur kas lengviau pasiekti. „Lietuvoje psichologinės pagalbos trūksta, tokios, kuri spręstų asmenines žmonių problemas“, – tikino pašnekovė, teigdama, kad žmonėms psichologinė pagalba reikalinga, nes daugelis sunkumų ignoruojami.

„Kadangi Lietuvoje psichologijos mokomasi kur kas ilgiau negu užsienyje, yra daugiau laiko gilintis į mokomą dalyką. Žinoma, studijos gana sunkios, bet noriu priimti šį iššūkį“, – tikino E. Momgaudytė.

Linas DAUGĖLA

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas