Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Apdovanojimą I v. užėmusios komandos vartininkui kurmaitiškiui Audriui Jašmontui įteikė rajono vicemeras Dangiras Samalius (dešinėje).

Baigėsi Rajono salės futbolo II lygos kovos, kuriose, be V vietoje likusios ir vienintelės į pusfinalį nepatekusios Salantų FK „Salanto“ komandos, varžėsi dar keturios komandos, po pusfinalių išsiaiškinusios galutines pozicijas.

Rungtynėse dėl I v. susitiko ir pernai nugalėtojų vardus iškovoję „Kurmaičiai“ ir daugumai gana netikėtai į finalą prasibrovę jauni „Vydmantų“ futbolininkai. Kaip rodė rungtynių pradžia, finalą „Kurmaičių“ komanda pradėjo turėdama tikslą kaip įmanoma greičiau pelnyti pirmąjį įvartį, o „Vydmantų“ komandai beliko bandyti užklupti varžovus kontratakomis. Savo tikslą „Kurmaičiai“ pasiekė jau 7-ą minutę, po Gražvydo Gujo įvarčio, bet, bandant pelnyti antrąjį įvartį, vydmantiškiams pavyko išnaudoti savo momentą ir atstatyti pusiausvyrą 1:1. Iki I kėlinio pabaigos kurmaitiškiams pavyko dar kartą išsiveržti į priekį po Deivido Gedvilo pelnyto įvarčio. Antrasis kėlinys jau visiškai priklausė „Kurmaičių“ komandai, kuri turėjo gerokai daugiau keitimų ir galimybių keistis, kas leido išsaugoti jėgas, o keitimų stokoję „Vydmantų“ futbolininkai visiškai atidavė žaidybinę persvarą ir leido varžovams pelnyti dar tris įvarčius be atsako ir iškovoti įtikinamą pergalę.

„Kurmaičių“ komandos vadovas Vaidotas Gedvilas neslėpė džiaugsmo dėl pakartotos pernykštės sėkmės, nes titulą visada sunkiau apginti negu iškovoti. Jis teigė, kad komanda svarstė ir apie galimybę šiemet išbandyti savo jėgas I lygoje, bet tam sutrukdė viena aplinkybė – žaidėjų migracija: „Mums būna sunku susirinkti į rungtynes, nes daug jaunimo išvažiuoja į didžiuosius miestus studijuoti, kai kurie žaidėjai išvyksta padirbėti į užsienį, o jei visi būtų visada, tai komanda tikrai galėtų žaisti ir I lygoje.“ Pašnekovas pusiau pajuokavo, kad komanda sudaryta iš ištisų šeimų dinastijų: komandai atstovauja ir abu jo sūnūs Vaidotas ir Deividas Gedvilai, broliai Gražvydas ir Lukas Gujai ir net tėvo Audriaus ir sūnaus Valdo Jašmontų tandemas.

Vydmantų komandos atstovai pasvarstė, kad komandos tobulėjimui didelę įtaką padarė tai, jog komanda dažnai treniruodavosi su Kretingos I lygoje sėkmingai žaidžiančiais „Palangos“ futbolininkais. Vydmantiškiai taip pat pastebėjo, kad futbolas pastaruoju metu mūsų rajone po truputį mąžta – seniau būdavo net trys lygos, o dabar jau ir II lygoje liko tik 5 komandos. Tai sužinojusi, komanda suprato, kad, norint patekti į pusfinalį, greičiausiai užteks iškovoti vieną pergalę, o sėkmingiausias rungtynes reiktų sužaisti būtent jame, ką, kaip rodo rezultatai, ir pavyko padaryti. „Dauguma nuo vaikystės kartu žaidžiančių vydmantiškių ir pryšmantiškių vieni kitus gerai pažįsta, gerai žino vienas kito stipriausias savybes, yra susižaidę, nes dalyvauja ne vien Kretingoje rengiamose pirmenybėse“, – vydmantiškiai futbolininkai pripažino, kad komandos senbuvis Kazys Knieža, kaip labiausiai patyręs žaidėjas, finale viską ir sustygavo. Vydmantuose vis sunkiau surinkti jaunimo, nes čia niekada nebuvo futbolo grupės vaikams, kaip, tarkim, Kartenoje, tad gabesnius sportininkus „nusigriebia“ Palangos sporto centras. Vadinasi, Vydmantuose futbolas egzistuoja tik entuziastų rūpesčiu, o stingant kvalifikuotų trenerių, daug talentingų vaikinų net neišbando savo galimybių, – šias ir kitas bėdas išvardino „Vydmantų“ komandos atstovai.

Rajono salės futbolo II lygos nugalėtojai ir prizininkai: priekyje – nugalėtojų vardus antrąkart iš eilės iškovojusi „Kurmaičių“ komanda (raudoni marškinėliai), II v. pelnę „Vydmantai“ (stovi dešinėje) ir III v. laimėtojai – „Slėnio“ futbolininkai.

Mažajame finale susitiko „Slėnio“ ir „Sporto mokyklos-II“ komandos, kurią jau 1-ą rungtynių minutę į priekį išvedė Edvino Girčio įvartis. Į tai patyrusi „Slėnio“ komanda atsakė dviem Vytauto Baltmiškio įvarčiais, bet 13 min. „Sporto mokyklos-II“ komandos atstovas Deividas Pipiras išlygino rezultatą 2:2. Iki I kėlinio pabaigos „Slėnio“ komandai pavyko pelnyti dar du įvarčius, kuomet pasižymėjo Giedrius Černeckis ir Vytautas Baltmiškis, bet 21-ą min. D. Pipiras sušvelnino rezultatą ir rezultatyvus pirmasis kėlinys baigėsi minimalia „Slėnio“ persvara 4:3. Sužaidus vos dvi minutes II kėlinį „Sporto mokykla-II“ išlygino rezultatą 4:4, bet tada du įvarčius „Slėniui“ pelnė Nerijus Kniukšta, vėl išvedęs komandą į priekį 6:4. „Sporto mokyklai-II“ dar pavyko sušvelninti skirtumą iki vieno įvarčio, bet paskutinėmis mačo sekundėmis pelnytas G. Černeckio įvartis įtvirtino „Slėnio“ pergalę 7:5.

---

Rungtynių statistika

Dėl III v. – „Sporto mokykla-II“ – „Slėnis“ – 5:7 (4:3; Deividas Pipiras, Mantas Vaitkus – po 2, Edvinas Girčys – 1; Vytautas Baltmiškis – 3, Nerijus Kniukšta, Giedrius Černeckis – po 2; dėl I v. – „Kurmaičiai“ – „Vydmantai“ – 5:1 (2:1; Deividas Gedvilas, Gražvydas Gujis, Mindaugas Rima, Valdas Jašmontas, Mantas Barkus – po 1; Ugnius Dėliautas – 1).

Rezultatyviausias žaidėjas: Valdas Jašmontas („Kurmaičiai“) – 9 įv.; geriausias vartininkas – Domantas Barkauskas („Sporto mokykla-II“).

Naudingiausi žaidėjai: Vaidotas Gedvilas („Kurmaičiai“), Nerijus Kniukšta („Slėnis“), Jokūbas Pocius („Sporto mokykla-II“), Martynas Petrikas („Vydmantai“).