Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Tatuiruotės – menas visam gyvenimui

  • Edita KALNIENĖ
  • Smiltys
  • 2020-02-14
Tatuiruotes Šiaurės Airijoje pusantrų metų piešiantis kūlupėniškis 20-metis Egidijus Jonušas įsitikinęs, kad daryti tatuiruotes yra menas.

Kūlupėniškis 20-metis Egidijus Jonušas Šiaurės Airijoje save atskleidė kaip tatuiruočių meistrą. Jo teigimu, daryti tatuiruotes 100 proc. yra menas.

Į šią industriją patekti sunku

Vaikinas tikino, kad jam labai pasisekė, nes iš karto surado tatuiruočių meistrą, kuris sutiko jį mokyti. Tačiau iš tiesų patekti į šią industriją yra pakankamai sudėtinga. Tai įrodo ir Egidijaus meistro pavyzdys.

„Vieni meistrai yra atviri, kiti nenori mokyti naujokų. Pradedančiajam dažnai tenka nemažai patirti, kad pavyktų surasti žmogų, kuris sutiktų mokyti. Mano meistro istorija tai tik įrodo. Jis ilgai ieškojo, kol kas nors priims, teko išleisti ir nemažai pinigų“, – pasakojo E. Jonušas.

Kūlupėniškio mokytojas buvo užsispyręs, todėl pas vieną meistrą jis ėjo darytis tatuiruočių sau, už kurias sumokėjo maždaug 2 tūkst. svarų. Tam meistrui jis papasakojo apie savo norą mokytis, tačiau šis tik atkirto, kad nieko panašaus gali nesitikėti ir kad jis netaps tatuiruočių meistru.

„Mano mokytojas buvo užsispyręs ir pas meistrą ėjo tol, kol šis sutiko pradėti mokyti. Tačiau tai nebuvo pabaiga. Iki realių mokymų jis metus laiko salone dirbo kaip tarnas – darydavo viską, ką jam liepdavo, net jeigu tai būdavo absurdiški dalykai“, – tvirtino jaunuolis, akcentavęs, kad po metų jo meistras pasiekė tikslo ir buvo pradėtas mokyti, dabar jis – ir šios srities profesionalas.

Egidijui pasisekė kur kas labiau, nes pirmas salonas, į kurį jis užėjo, priklausė būtent dabartiniam jo mokytojui: „Meistras nenorėjo, kad patirčiau tą patį, ką jam teko patirti, todėl mielai sutiko mane mokyti.“

Egidijaus ant kūno pieštos tatuiruotės

Tatuiruočių meno mokytis jaunuolis pradėjo ant savęs. Ši patirtis nebuvo tokia maloni ir sėkminga. „Pirmąją tatuiruotę pasidariau ant savo kojos. Rankos drebėjo labai stipriai, todėl ta tiesi linija, kurią turėjau nupiešti, išėjo vingiuota. Tą tatuiruotę turiu ir šiandien, tačiau reikėtų ką nors daryti ir ją koreguoti“, – atviravo jis.

Šiuo metu Egidijus turi 7 tatuiruotes, 3 iš jų pasidarė pats. „Man tai yra gražu. Galėčiau išsitatuiruoti ir visą kūną“, – neslėpė jis. Tatuiruočių darymą kūlupėniškis įvardijo kaip 100 proc. meną. „Kiekvienas, kuris daro tatuiruotes, tuo užsiima ne dėl pinigų, o iš noro tai daryti. Kai pamatai žmogaus šypseną, džiaugsmą įgyvendinus savo svajonę, sunku nusakyti, koks tai nepakartojamas jausmas“, – patirtimi dalijosi E. Jonušas.

Nors tatuiruotės ant žmogaus kūno dažniausiai nugula visam gyvenimui, tie, kurie tam ryžtasi, to nesigaili. „Dažniausiai susiduriame su psichologinėmis baimėmis, o tai būna darantis savo pirmąją tatuiruotę“, – kalbėjo Egidijus.

Stilius – realistinis

Šioje industrijoje jaunuolis save atrado visai neseniai, tačiau tuo žavėjosi jau kurį laiką. Šiaurės Airijoje baigęs 10 klasių jis įstojo į dailės mokyklą, kurioje mokėsi dvejus metus. „Ryžausi gyvenimą susieti su daile, nors daug kas sakė, kad iš to neišgyvensiu, tačiau tai, jog tapau tatuiruočių meistru, įrodo, kad galima gyventi ir iš meno“, – atkreipė dėmesį E. Jonušas.

Vaikinas mėgo piešti, tai jį ir pastūmėjo į šią sritį. „Nuolat kažką panašaus į tatuiruotes piešdavau ant savo klasės draugų rankų ir juokaudavau, kad turiu tuo užsiimti. Paskui savaime atsiradau šioje industrijoje, nes nieko kito nenorėjau daryti“, – tikino Egidijus. Tatuiruočių meistrui patinka realistinis stilius, jis ant žmonių kūnų dažniausiai piešia gyvūnus iš nuotraukų. „Su klientu aptariame, ko jis norėtų. Tada internete susirandu nuotraukų, iš kurių, pasitelkęs šiuolaikines technologijas, padarau vieną bendrą paveikslą.

E. Jonušo piešiniai mechaniniu pieštuku

Pavyzdžiui, žmogus nori vilko miške. Tada susirandu miško ir vilko nuotraukas, jas sujungiu, padirbėju ir tada tą vaizdą perkeliu ant žmogaus kūno“, – savo darbo metodiką atskleidė kūlupėniškis.

Kol kas vyras nedaro spalvotų tatuiruočių ir portretų. „Spalvotos tatuiruotės nėra mano stilius, o norėdamas piešti portretus, kad išgaučiau kuo autentiškesnį vaizdą, turėčiau dar daug mokytis“, – sakė E. Jonušas.

Jaunuolis taip pat nedaro ir vienodų tatuiruočių. „Nors kiekvienas klientas ateina su labai individualiais poreikiais, jis taip pat derinasi ir prie mano stiliaus. Žmonių pasirinkimas – įvairus: vieni piešinį renkasi pagal reikšmę, kiti – kad pasipuoštų“, – įvardijo Egidijus.

Tatuiruotės – ne vienintelis jaunuolio pomėgis: jis taip pat piešia ir mechaniniu pieštuku. Vaikino kūriniai – tai 10x15 cm dydžio piešiniai ant popieriaus. „Piešiu iš nuotraukų ir stengiuosi viską atkartoti iki smulkiausių detalių“, – tatuiruočių meistras prisipažino, kad jis šiuos kūrinius piešia dėl savęs, o tatuiruočių trafaretus kuria kompiuteriu.

Ilgiausiai tatuiruotę Egidijus yra daręs 9,5 val. Įprastai jo darbo diena trunka 5 valandas, per kurias jaunuolis padaro vieną didelę arba kelias mažas tatuiruotes. „Būna, kad nesuspėji padaryti, tada darbą tęsiu kitą dieną“ , – paaiškino E. Jonušas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas