Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
„Kretingos“ komandos (geltoni marškinėliai) vyriausiasis treneris Arimantas Mikalčočius (nuotr. kairėje) pripažino, kad rungtynės su Plungės „Olimpu“ niekada nebūna lengvos.

Toliau kovas Regionų krepšinio lygos A divizione tęsia „Kretingos“ krepšinio rinktinė, treniruojama Arimanto Mikaločiaus. Praėjusį savaitgalį sugebėjusi iškovoti dvi pergales „Kretinga“ su trimis pergalėmis per penkerias rungtynes pakilo į V turnyrinės lentelės vietą.

Lapkričio 15 d. „Kretingos“ komanda namuose po pratęsimo 81:80 (17:23; 16:13; 19:20; 16:12; 13:12) palaužė Plungės „Olimpo“ (2 pergalės, 4 pralaimėjimai) komandos pasipriešinimą. Rungtynes geriau pradėjo svečiai, kurie po I kėlinio turėjo 6 taškų persvarą, o II kėlinio pradžioje – ir 9 taškų persvarą (13 min. 18:27), kurią iki pertraukos nė karto pirmoje mačo dalyje nepirmavę kretingiškiai šiek tiek sušvelnino – 33:39.

Prasidėjus III kėliniui Plungės „Olimpas“ įgijo ir didžiausią susitikime 11 taškų persvarą (24 min. 35:46), bet, besibaigiant kėliniui, „Kretingos“ komanda po Roko Šimkevičiaus dvitaškio pirmą kartą išsiveržė į priekį (27 min. 49:48). Kėlinio pabaigoje Plungės komandai pavyko atkurti trapų pranašumą – 52:56. Paskutiniame kėlinyje iniciatyvą perėmė šeimininkai, kuriuos vėl į priekį išvedė R. Šimkevičius. Vis dėlto kėlinio pabaigoje kretingiškiai porą kartų suklydo ir leido Plungės komandai išlyginti rezultatą – 68:68. Paskutinė ataka priklausė „Kretingos“ komandai, bet, likus kelioms sekundėms, R. Šimkevičiui nepavyko pataikyti iš toli ir teko žaisti pratęsimą. Pratęsime likus 9 sekundėms Domininkas Matutis pataikė abi baudas ir suteikė šeimininkams 4 taškų persvarą (45 min. 81:77), o Plungės „Olimpo“ metimas aidint sirenai sumažino galutinį skirtumą iki minimalaus 81:80.

Šiame susitikime „Kretingos“ komanda labai prastai realizavo baudos metimus (23 iš 42 – 54,7 proc.). Vis dėlto pergalę padėjo iškovoti sezono atkovotų kamuolių rekordas – 52 atk. kamuoliai.

„Kretinga“: Rokas Šimkevičius (2/3 tritaškiai) – 22, Kornelijus Stonkus (2/2 tritaškiai, 5 rez. perdavimai) – 16, Rytis Zabita (18 atk. kamuolių), Domininkas Matutis – po 10, Linas Jonuška (10 atk. kamuolių) – 9, Tadas Maželis (15 atk. kamuolių) – 8, Tomas Vanagas – 1, Rimvydas Brencius ir Tadas Budrys.

„Kretingos“ ir „Olimpo“ susitikimo akimirkos – žiūrovų džiaugsmui ir nuostabai.

Lapkričio 16 d. „Kretingos“ komanda išvykoje 80:66 (20:19; 14:15; 23:14; 23:18) nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą (6 pralaimėjimai). Šiame susitikime „Kretingos“ komanda su varžovais vargo pirmuosius du kėlinius, po kurių švieslentėje degė lygus rezultatas 34:34. Kretingiškiai sėkmingai pradėjo III kėlinį ir po trijų taiklių tritaškių iš eilės atitrūko nuo varžovų (23 min. 48:39). Ketvirtą kėlinį šeimininkams „Kretingos“ komandos persvarą dar pavyko sušvelninti iki 3 taškų (32 min. 57:54), bet vėliau kretingiškiai nutolo dviženkliu skirtumu ir tapo nebepavejami.

„Kretinga“: Kornelijus Stonkus (3/4 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 20 naud. balų) ir Linas Jonuška (5/6 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 22 naud. balai) – po 18, Rytis Zabita (8/9 dvitaškiai, 11 atk. kamuolių, 25 naud. balai) – 17, Rokas Šimkevičius (6/6 baudų metimai, 5 rez. perdavimai) – 11, Domininkas Matutis (7 išprov. pražangos, 7 rez. perdavimai, 16 naud. balų) – 8, Tadas Budrys – 4, Tadas Maželis ir Rimvydas Brencius – po 2, Arnas Sabaliauskas ir Ignas Andriuškevičius.

„Kretingos“ komandos vyriausiojo trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Varžybos su Plungės komanda vyko pagal tokį patį scenarijų, kaip prieš tai pralaimėtos rungtynės išvykose. Bet šias varžybas mums reikėjo laimėti, kad psichologiškai galėtume jaustis geriau. Džiaugiuosi, kad pavyko tai padaryti. Su Plungės „Olimpu“ niekada nebūna lengvų rungtynių, tad ir šįkart teko žaisti pratęsimą. Šeštadienį laukė pajūrio derbis su Klaipėda. Dėl puikios gynybos galėjome lengvai užbaigti varžybas. Džiaugiuosi vyrų pergalėmis ir rengiamės ateinančioms kovoms.“

Artimiausias rungtynes „Kretingos“ komanda žais namuose lapkričio 22 d. 19 val. su Raseinių „Raseiniais“ (3 pergalės, 3 pralaimėjimai), o lapkričio 23 d. 16 val. su Regionų krepšinio lygos A diviziono lyderiais Kauno „Atleto-LSU“ (6 pergalės) krepšininkais.