Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Per metus Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai Kretingos rajone gavo 267 pranešimus apie galimus vaiko teisių pažeidimus, į kuriuos specialistai reagavo teisės aktų nustatyta tvarka. Iš jų 63 pranešimai nepasitvirtino.

„Daugiausiai pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus Kretingos rajone gauta iš policijos. Labai liūdna, kad tokie pažeidimai dažniausiai fiksuojami šeimose, tad smurtą vaikai patiria iš pačių artimiausių žmonių – tėvų. Nors visuomenėje smurtas dažnai suprantamas tik kaip fizinis, tačiau pamirštama, kad psichologinis smurtas taip pat yra vaiko teisių pažeidimas ir sukelia neigiamas pasekmes vaiko psichologinei raidai“, – įvardijo Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus patarėja Kretingos rajone Rasa Piekienė.

Pasak jos, pagrindiniai vaiko teisių gynėjų partneriai yra policija, Kretingos rajono savivaldybė ir Kretingos socialinių paslaugų centras. Bendradarbiavimas su šiomis įstaigomis yra itin svarbus, nes, pavyzdžiui, policijos pareigūnai dažnai pirmieji gauna informaciją apie galimus nusižengimus, o Savivaldybės įstaigos teikia reikiamą pagalbą šeimoms, kuriose vaikas patyrė nepriežiūrą, įvairių rūšių smurtą ar nebuvo užtikrinti teisėti vaiko interesai.

Rajone iš nesaugios aplinkos iš viso paimti 23 vaikai: 20 jų – nuo 2018 m. liepos 1 d. iki tų pačių metų gruodžio 31 d., kiti 3 vaikai – per pirmą 2019 m. pusmetį.

Kai vaikui artimoje aplinkoje nustatomas aukščiausias grėsmės lygis jo saugumui ir vaikas būna laikinai paimamas iš atstovų pagal įstatymą, mobilioji komanda 14 dienų teikia šeimai intensyvią pagalbą.

Per šį laikotarpį Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobilioji komanda, kurią sudaro psichologas, socialinis darbuotojas ir specialistas, dirbantis su priklausomybių turinčiais žmonėmis, mūsų rajone lankėsi 6 šeimose. Mobilioji komanda parengė 5 rekomendacijas atvejo vadybininkams dėl tolimesnio darbo su šeimomis, dalyvavo 5 atvejo vadybos posėdžiuose. Esminis šios komandos darbo tikslas – padėti šeimai gebėti tinkamai pasirūpinti savo vaiku, kad jam būtų saugu grįžti į šeimą.

R. Piekienės teigimu, šiemet daugelis vaikų, kuriems teko ieškoti saugios aplinkos, laikinai buvo apgyvendinti pas jiems artimus giminaičius, su kuriais sieja emocinis ryšys, o ne institucijoje ar globos centre. Panaši laikinojo apgyvendinimo tendencija vyravo ir 2018 m. antrą pusmetį.

Kiek daugiau kaip vienerius metus veikia centralizuota vaiko teisių apsaugos sistema. Iki tol savivaldybių administracijų struktūrine dalimi buvę vaiko teisių apsaugos skyriai tapo vieningos Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo dalimi. Kretingos rajono teritorijoje vaiko teisių apsauga besirūpinantys vaiko teisių gynėjai yra Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus dalis.

Pagal Valstybinės Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas