Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Išaiškinti du rajone veikę telefoniniai sukčiai

  • Edita KALNIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2019-05-17

Kretingos rajono policijos komisariatas išaiškino tris sukčiavimo, kai buvo apsimesta medicinos darbuotojais, atvejus rajone. Sulaikyti du vyriškiai, gyvenantys Vilniuje. Tyrimo metu paaiškėjo, kad prie nusikaltimo prisidėjo ir daugiau asmenų.

Išaiškinti tyrimą padėjo atsitiktinio asmens užfiksuotas sukčių automobilis. „Išskirtinį taksi įmonės, kuri nedirba mūsų rajone, automobilį nufotografavo atsitiktinis asmuo, kuris perdavė nuotrauką policijos pareigūnams“, – tyrimo užuomazgas priminė Veiklos skyriaus tyrėja Erika Prušinskienė.

Jo dėka kelyje Palanga–Šiauliai važiuojantį nuotraukoje užfiksuotą taksi automobilį pastebėjo policijos pareigūnas ne tarnybos metu, jis ir pranešė savo kolegoms apie galimai juo važiuojančius įtariamuosius.

Iš pradžių abu vyrai savo kaltę neigė ir tikino važiuojantys į Palangą, tačiau jie judėjo ne ta kryptimi. „Po kurio laiko abu savo kaltę pripažino ir atskleidė nusikaltimo detales. Šiuo metu vienas įtariamasis savo kaltę pripažįsta, kitas – neigia“, – esamą padėtį įvardijo E. Prušinskienė. Į įtartiną automobilį policijos pareigūnai atkreipė dėmesį, nes vienas iš nukentėjusiųjų prisiminė, kad pinigų pasiimti sukčiai atvažiavo būtent su tokiu taksi automobiliu.

Spėjama, kad vyriškiai sulaikyti važiuojantys paimti pinigų. „Tikėtina, kad tuo metu jie važiavo paimti pinigų, tik labai gaila, kad nežinome, iš ko“, – atskleidė komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas.

Sulaikyti 1993 m. ir 1972 m. gimę vyrai veikė ne vieni. „Kiek iš tiesų veikė žmonių, sunku pasakyti, manome, kad gali būti daugiau kaip keturi“, – kalbėjo E. Prušinskienė.

Nusikaltimo schema pakankamai sudėtinga, todėl išaiškinti visus, galimai prisidėjusius prie sukčiavimo, yra praktiškai neįmanoma.

„Vieni galimai skambino iš įkalinimo įstaigos. Jie apsimetė medicinos darbuotojais, imituodavo verkiančią moterį. Tada informaciją perduodavo laisvėje esantiems žmonėms, kurie nuvykdavo paimti pinigų. Taip pat dar galėjo būti asmenų, padedančių perduoti pinigus įkalinimo įstaigoje esantiems žmonėms. Visada veikė panašia schema ir kalbėdavo tą patį, išgalvodami medikų pavardes“, – apie veikiančios nusikalstamos grupuotės vieną schemų kalbėjo E. Prušinskienė.

Bandydami apgauti, sukčiai neleisdavo pašnekovui padėti ragelio, liepdavo jam rašyti sutikimus, kuriuose prašo parašyti, kad niekieno neverčiamas, žinodamas savo, kaip piliečio teises, LR Konstituciją, atiduoda pinigus už dukters, sūnaus padarytą žalą ir panašiai. „Jeigu pritrūkdavo laiko ir dar nespėdavo atvažiuoti kitas asmuo paimti pinigų, raštelį liepdavo perrašyti dailyraščiu“, – pridūrė Veiklos skyriaus tyrėja.

Ant raštelių pinigų, pasiimti atvažiavęs vyras, padėdavo savo parašą, tai buvo vienas patvirtinimų, kad jis tikrai vykdė šiuos nusikaltimus.

Įtariamieji yra iš Vilniaus, todėl nusikaltimų dienomis apsistodavo viešbučiuose Palangoje. „Nusikaltimai įvykdyti du savaitgalius iš eilės. Per vieną savaitgalį apgauti du žmonės, per kitą – vienas“, – įvykius prisiminė E. Prušinskienė.

Sukčiai pinigus paėmė sausio 13, 19, 20 d. iš senyvo amžiaus žmonių, gyvenančių Abakų, Erlėnų ir Lubių kaimuose. Iš vieno išviliojo 3 tūkst. eurų, kito – 650 eurų, o trečio – 3 tūkst. 800 eurų.

Apžiūrėjus automobilį rasti ne tik mobilieji telefonai, planšetinis kompiuteris, bet ir nedidelis kiekis galimai narkotinių medžiagų. „Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad tai – amfetaminas“, – įvardijo veiklos skyriaus tyrėja. Todėl vienam įtariamųjų bus keliama byla ir dėl dar vieno Baudžiamojo kodekso straipsnio.

Vienas 1993 m. gimęs jaunuolis jau yra teistas 10 kartų už panašius nusikaltimus, kitas vyras anksčiau nebuvo teistas. Abu sulaikyti ir uždaryti į areštinę sausio 27 d.

Policijos pareigūnai prašo gyventojų, įtarus, kad galimai skambino sukčiai, juos apie tai informuoti. „Jeigu išgirstate kažką įtartino, padėkite ragelį ir viską apgalvokite, paskambinkite tam asmeniui, apie kurį buvo kalbama. Įprastai telefoniniai sukčiai nepaskambina antrą kartą ir nuolat keičia telefono numerius“, – sakė A. Pužauskas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas