Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Artėjantys egzaminai abiturientams kelia ne tik nerimą, bet ir daugybę klausimų. Vienas jų – kiek egzaminų reikia išlaikyti norint studijuoti aukštojoje mokykloje arba gauti brandos atestatą.

Atsižvelgs į vidurkį

Rengiantis 2018–2019 mokslo metų brandos egzaminams svarbu žinoti, kad, norint gauti brandos atestatą, reikia išlaikyti du brandos egzaminus. Lietuvių kalbos ir literatūros yra privalomas, tačiau galima rinktis jo tipą – valstybinį arba mokyklinį. Be lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino, dar galima laikyti ne daugiau kaip 6 dalykų brandos egzaminus.

2019 m. stojantieji į universitetus ar kolegijas turės būti išlaikę lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos bei matematikos brandos egzaminus. Stojant į universitetus, šių trijų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų bendras aritmetinis vidurkis turės būti ne mažesnis negu 40, o į kolegijas – ne mažesnis negu 25. Išimtis – menų studijos. Į jas stojantiesiems bendras vidurkis bus skaičiuojamas tik iš dviejų valstybinių brandos egzaminų – lietuvių kalbos ir literatūros bei užsienio kalbos.

Šiemet stojant į aukštąsias mokyklas taip pat bus atsižvelgiama į mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkį. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų įvertinimų vidurkis bus ne mažesnis kaip 7, į kolegijas – ne mažesnis kaip 6.

Vidurkis bus skaičiuojamas pasirenkant penkis geriausius įvertinimus iš brandos atestato priede įrašytų aštuonių dalykų.

Pakartotinė sesija

Neatvykus į egzaminą, tą pačią ar kitą dieną mokyklos vadovui reikia pateikti neatvykimo priežastį paaiškinančius dokumentus ir prašymą atidėti pasirinktą egzaminą pakartotinei sesijai. Sprendimą dėl egzamino atidėjimo pakartotinei sesijai priims mokyklos vadovas.

Pakartotinėje sesijoje brandos egzaminus gali laikyti tie mokiniai, kuriems pagrindinės sesijos dalykų brandos egzaminai buvo atidėti dėl pateisinamos priežasties. Ar priežastis tikrai pateisinama ir ar atidėti egzaminus, sprendžia mokyklos vadovas.

Per pagrindinę sesiją neišlaikę lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio ar mokyklinio brandos egzamino, pakartotinėje sesijoje galės laikyti tik mokyklinį brandos egzaminą.

Per egzaminus galima rašyti tik juodos spalvos tušinuku. 2018–2019 mokslo metais bus pamažu pereinama prie skenuotų mokinių darbų kopijų vertinimo elektroniniu būdu. Tai svarbu, siekiant aukštos mokinių darbų kopijų kokybės. Korektūros priemonėmis per egzaminus naudotis negalima.

Galės naudotis šaltiniais

Privalomą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą galima laikyti, jeigu šio dalyko metinis pažymys yra patenkinamas bei išlaikyta lietuvių kalbos ir literatūros įskaita.

Per egzaminą prie kiekvienos temos pateikiami du rekomenduojami autoriai. Tačiau, kaip ir praėjusiais metais, autorius reikės pasirinkti iš visų šio dalyko programoje nurodytų privalomų autorių. Rašydami rašinį, turės remtis bent vienu iš šių autorių. Mokinys, kuris nepasirems nė vienu iš 36 privalomų autorių, egzamino neišlaikys.

Per šį egzaminą galima naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais. Kiekvienai 14 mokinių grupei bus skiriami ne mažiau kaip du kompiuteriai. Kompiuteryje bus galima rasti autorių kūrinius ir tai, kas svarbu, pasižymėti užduoties sąsiuvinyje. Pradėti naudotis kompiuteriu bus galima praėjus valandai nuo egzamino pradžios. Kiekvienas mokinys, kol iki egzamino pabaigos liks pusantros valandos, galės prieiti prie kompiuterio vieną kartą ne ilgiau kaip 20 minučių arba du kartus ne ilgiau kaip po 10 minučių. Jeigu iki egzamino pabaigos liko pusantros valandos ir mokinys kompiuteriu dar išvis nepasinaudojo ar pasinaudojo tik 10 minučių, jis kompiuteriu per tą likusį 1,5 val. laiką galės pasinaudoti tik vieną kartą ir ne ilgiau kaip 10 minučių.

Naudotis suskaitmenintais privalomų programos autorių kūriniais nėra būtina.

Kaip ir anksčiau, per egzaminą taip pat bus galima naudotis „Dabartinės lietuvių kalbos žodynu“ ir dvikalbiais žodynais. Rezultatai – iki liepos 12 d.

Valstybinių brandos egzaminų rezultatai skelbiami per 3 darbo dienas nuo Valstybinių brandos egzaminų vertinimo komiteto posėdžio, patvirtinusio rezultatus, dienos. Planuojama visų valstybinių brandos egzaminų pagrindinės sesijos rezultatus paskelbti iki liepos 12 d.

Neišlaikę mokyklinio ar valstybinio brandos egzamino, tai pakartoti galės tik kitais metais. Išimtis – lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis ar mokyklinis brandos egzaminas.

Suabejoję valstybinio brandos egzamino darbo įvertinimu, per 2 darbo dienas, o mokyklinio brandos egzamino – per 3 darbo dienas nuo rezultatų paskelbimo dienos, galės teikti mokyklos vadovui apeliaciją, kad darbas būtų dar kartą peržiūrėtas ir įvertintas iš naujo. Apeliaciją rekomenduojama teikti tik tuo atveju, jeigu, susipažinęs su savo darbo rezultatu ir atlikto valstybinio brandos egzamino darbo virtualia kopija, mokinys yra įsitikinęs rezultatų netikslumu ir gali tai argumentuoti. Apeliacijos metu darbas vertinamas iš naujo, todėl įvertinimas gali ne tik padidėti, bet ir sumažėti.

Parengta pagal NEC informaciją


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas