Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Į Panamą – susitikti su pasaulio jaunimu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2019-02-12
Džiunglių kaimelyje Justina Žiaušytė (antroje eilėje pirma iš kairės) tarp būrio jaunuolių iš Lotynų Amerikos.

Tarp grupės piligrimų, savanorių, skautų bei pranciškoniškojo jaunimo atstovų, šį sausį vykusių į Pasaulio jaunimo dienas Panamoje Centrinėje Amerikoje, dalyvavo ir iš Kretingos kilusi, Vilniuje slaugytoja dirbanti 28-erių Justina Žiaušytė.

Išgirdo Popiežius siųstą žinią

Mergina sakė, jog į Pasaulio jaunimo dienas ji vyko jau trečiąkart – anksčiau yra pabuvojusi Ispanijoje ir Lenkijoje. Ir šįkart išvien su bendraminčiais iš Bernardinų parapijos pradėjusi ruoštis ir į šį masinį krikščioniškojo jaunimo susitikimą: „Taupiau, nes kelionė brangi – už bilietus reikėjo patiems susimokėti“, – sakė J. Žiaušytė.

Panamos respublikos sostinę Panamą, kur Sičio parke, talpinančiame per 200 tūkst. piligrimų, įvyko Pasaulio jaunimo dienos, lietuvaičiai pasiekė dviem skrydžiais per Frankfurtą ir Niujorką.

„Nors jau anksčiau teko būti tokiuose susitikimuose, šįsyk įspūdis buvo labai stiprus todėl, kad atvyko labai motyvuoti, tikėjimo vedami žmonės – juk reikėjo įveikti tokius tolius“, – akcentavo kretingiškė.

J. Žiaušytei įstrigo į Pasaulio jaunimo dienas atvykusio Popiežiaus Pranciškaus žodžiai, jog gyventi turime šia diena – dabar, o ne rytoj daryti gera kitam, dirbti ir kurti geresnį pasaulį.

Pontifikas taip pat nemažai dėmesio skyrė skurdo mažinimui. „Popiežius, siųsdamas vilties žinią, tarsi siekė priartėti prie jaunų žmonių, prie tų, kurie kenčia“, – sakė piligrimė.

Šventasis Tėvas šiltai sveikino iš viso pasaulio Panamoje susibūrusį jaunimą.

Buvo priimti lyg žvaigždės

Šventasis Tėvas Panamoje, susitikęs su šios šalies vadovais, atkreipė dėmesį į gimtąją Lotynų Ameriką kamuojančias skurdo, korupcijos ir migracijos problemas, verčiančias žmones emigruoti arba įstumiančias į narkotikų prekeivių rankas. Solidarizuodamasis su migrantais, Pranciškus nepritarė JAV Prezidento Donaldo Trampo (Trump) užmojams statyti sieną su Meksika, nes, jo manymu, tai nekrikščioniška.

J. Žiaušytei taip pat teko dalyvauti Panamos parlamente surengtoje konferencijoje, skirtoje globalinėms pasaulio problemoms, ypač – ekologijai. Skurdžioje Panamoje, kur 10 proc. žmonių gyvena itin vargingai, J. Žiaušytė sakė patyrusi ypatingą vietinių žmonių geranoriškumą: „Kapyros miestelio, kuriame apgyvendino, žmonės mus pasitiko mojuodami, su šokiais ir dainomis, – buvome priimti tarsi žvaigždės. Stebino jų paslaugumas pavėžėti, palydėti. Žmonėms ten priimti svečią piligrimą, ir dar iš taip toli, reiškė didelį prestižą“, – kalbėjo pašnekovė.

Lietuviška trispalvė plazdėjo ir Panamoje.

Žmonės brangina vandenį

Kretingiškei teko pagyventi ir šeimoje kaime, – lietuviai piligrimai buvo nuvežti į Šventojo Labradoro parapiją, įkurtą džiunglėse, maždaug už 80 km nuo sostinės.

„Labiausiai įstrigo tai, kaip žmonės ten tausoja ir brangina vandenį. Jie nešasi vandenį iš didelių talpyklų, patys chloruoja. Vietiniai gyventojai angliškai beveik nekalbėjo, bendravome gestais ir keliais žinomais ispaniškais žodžiais, tad, ne kažką tesusikalbėdami, ir apie jų gyvenimą nedaug ir tesužinojome. Į miestą mus lydėdavo su policijos apsauga – taip reikia, sakydavo“, – įspūdžiais dalijosi piligrimė.

Žmonės, Justinos žodžiais, Panamoje, kur sausį tvyro 30 laipsnių karštis, atsipalaidavę daug labiau, negu europiečiai: niekur neskuba, nesilaiko sutarto laiko. „Ten laiko pojūtis – visai kitoks. Buvo keista, kol supratome, kad kitaip nebus“, – juokėsi pašnekovė.

Pasaulio jaunimo dienos rengiamos kasmet nuo 1984-ųjų, – Panamoje šis masinis krikščioniško jaunimo susitikimas įvyko 34-ąjį kartą. Ten ir sužinoję, kad kitąmet jis įvyks Portugalijoje, ir Justina jau puoselėja viltį ten vėlgi nukakti.

Paklausta, ar piligrimystės patirtį ji galinti pritaikyti savo darbe, nė neabejodama atsakė: „Keliaudamas, pamatydamas kitų kraštų žmones, jų gyvenimus, išmoksti labiau suprasti juos ir atjausti ligonius“, – patikino J. Žiaušytė.

---

Panama

– Centrinės Amerikos šalis, jungianti Šiaurės ir Pietų Amerikų žemynus. Jos plotas – 78,2 tūkst. kv. km. Panamoje gyvena 4 mln. žmonių. Katalikai sudaro didžiąją daugumą (75–85 proc.) šalies gyventojų. Čia gausi protestantų bendruomenė (15–25 proc.). Panama taip – svarbus bahajų tikėjimo centras – šią religiją išpažįsta apie 2 proc. gyventojų. Dalis indėnų dar praktikuoja savo tikėjimus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas