Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Prasidėjus policijos reformai, jos veikla vertinama įvairiopai. Tačiau per 2018 metų Kretingos rajono policijos komisariato veiklos pristatymą pasidžiaugta pasiektais geresniais rezultatais. „Pasitikėjimo policija rodiklis yra geriausias darbo įvertinimas“, – teigė rajono meras Juozas Mažeika. Klaipėdos apskrities policija šiemet pasitikima labiausiai visoje Lietuvoje.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas (stovi) tikino, kad nusikalstamų veikų apskrityje ištiriama apie 60–70 proc. Bendras nusikalstamumas mažėja: 2018 metais jų Kretingos rajone užregistruota 344, tai 13,8 proc. mažiau nei 2017 metais. Ištirta 59,1 proc. nusikalstamų veikų, 5,3 proc. daugiau nei 2017 metais.

Komisariato veiklos pristatyme dalyvavo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas, rajono komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas, Savivaldybės atstovai, seniūnai, komisariato ir visuomenės atstovai.

Dėmesys smurtui

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas pasidžiaugė, kad visuomenei yra svarbus saugumo jausmas ir kad jai rūpi, ką veikia policija.

Bendras nusikalstamumas Klaipėdos apskrityje mažėja. 2018 metais rajone užregistruota 344 nusikalstamos veikos, tai – 13,8 proc. mažiau negu 2017 metais. Ištirta 59,1 proc. nusikalstamų veikų – 5,3 proc. daugiau negu 2017 metais.

Daugiausia rajone ikiteisminių tyrimų pradėta dėl fizinio skausmo sukėlimo, smurto – 124 atvejai, tai kiek daugiau nei 2017 metais, kuomet registruota 112 atvejų.

„Daug dėmesio yra skiriama smurtui artimoje aplinkoje, ypač prieš nepilnamečius. Džiaugiuosi, kad policija ir vaiko teisių specialistai dirba išvien, tai palengvina darbą“, – kalbėjo jis.

Po įvykusio smurto policijos pareigūnai važiuoja dar kartą patikrinti, ar nėra pasikartojančių atvejų, taip pat surenka papildomą informaciją.

Ištirta apie 60–70 proc. nusikalstamų veikų. „Policija sugeba ištirti nusikalstamas veikas ir po policijos reformos“, – tikino A. Motuzas apibendrindamas rezultatus.

2018 m. pareigūnai iš apyvartos išėmė 128 l naminės degtinės, 225 vnt. cigarečių pakelių, 110 l dyzelino. Gerokai sumažėjo vagysčių – nuo 102 iki 67. Neblaivių vairuotojų sustabdyta šešiais daugiau – iš viso 46.

Dar vienas iš uždavinių buvo reagavimo laiko pagerinimas, kurį pavyko įgyvendinti. „Viena dažnesnių žmonių pretenzijų yra, kad pareigūnai per ilgai vyksta į įvykio vietą, šį rodiklių bandėme pagerinti, tai ir padarėme. Į A lygio pranešimus, tokius, kaip plėšimai, vidutiniškai nuo to momento, kai ekipažas gauna signalą, iki įvykio vietos atvykstama per 5 minutes 36 sek.“, – kalbėjo A. Motuzas, pridurdamas, kad šiemet bus siekiama pagerinti reagavimo laiką, kai informacija iš Bendrojo pagalbos centro pasiekia ekipažus.

Rajono komisariatui šį uždavinį įgyvendinti taip pat pavyko. „Asmeniui pranešus apie įvyki Bendrajam, pagalbos centrui vidutiniškai į įvykio vietą atvykstame per 15 minučių ir 8 sekundes, 2017 metais tai pavykdavo padaryti per 15 min. 46 sek. Įsivaizduokite, jeigu vykstame į iškvietimą Salantuose, kokiu greičiu turi važiuoti policijos pareigūnai“, – pasvarstė A. Pužauskas.

Po policijos reformos nemaža dalis pareigūnų išėjo patruliuoti į gatves: 90 proc. pareigūnų, vykdančių pavedimų funkciją, ne mažiau 50 proc. darbo laiko turi dirbti teritorijose – rajone tai darė 91,7 proc.

Reformos rėmuose išaugo ir pasitikėjimas policijos pareigūnais. Policija pasitiki 84 proc. Klaipėdos apskrities gyventojų, respublikoje – 75 proc. Visuomenės pasitikėjimo policija rodiklis kiekvienais metais auga – 2011 metais jis Klaipėdos apskrityje siekė vos 52 proc.

Rajono policijos komisariatas per praėjusius metus gavo du naujus specialiai įrengtus, naujo dizaino specialaus žymėjimo automobilius, uniforminę aprangą, komisariate įdiegė vieno langelio principą. Šiuo metu laukiama neperšaunamų liemenių ir atlyginimų kėlimo III etapo.

Kretingos rajono PK dokumentų archyvų nebeliko, jis centralizuotas. 2019 metų eigoje visi daiktiniai įrodymai bus centralizuoti, tai yra perduoti į Klaipėdą.

Įrengtas vaikų apklausos kambarys, kuriame apklausas atlikti yra samdomas psichologas ir tik jis bendrauja su vaiku.

Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas kalbėjo apie naujoves komisariate, pasidžiaugė pagerintais rezultatais ir įvardijo ateities planus.

Beveik 5 tūkst. greičio viršijimo atvejų

Aptariant eismo įvykių statistiką buvo prisiminta neseniai įvykusi nelaimė, pasiglemžusi dviejų jaunų vyrų gyvybes: „Praėjusiais metais žuvo trys žmonės, o šiemet dar tik baigiantis sausiui jau du žuvusieji“, – nuogąstavo rajono komisariato viršininkas.

Eismo įvykių rajone padaugėjo – šiemet jų 224, kai 2017 metais jų buvo 146.

„Nors įvykių padaugėjo, tačiau sužalotų asmenų buvo mažiau“, – tvirtino A. Pužauskas. Sužaloti 43 asmenys, žuvo 3; 2017 metais sužalota 52, žuvo 2.

Daugiausiai eismo įvykių nutinka šviesiuoju paros metu: 27 asmenys sužeisti, o du žuvo būtent šiuo paros metu.

Eismo įvykiuose nukentėjo 12 lengvųjų automobilių vairuotojų, 21 keleivis, 7 pėstieji, 2 motociklų vairuotojai, 1 mopedo vairuotojas. Žuvo vienas keleivis, pėstysis, motociklo vairuotojas.

Eismo įvykių metu sužalota 12 vaikų, 7 iš jų – keleiviai, 4 pėstieji, 1 motociklo vairuotojas.

Pagrindinės įskaitinių eismo įvykių priežastys yra saugaus greičio nepasirinkimas – dėl to žuvo 2 asmenys, sužeisti 8, taip pat pareigų pėstiesiems nevykdymas, dėl ko žuvo vienas žmogus, reikalavimo duoti kelią nevykdymas važiuojant per sankryžas, saugaus atstumo nesilaikymas, lenkimo taisyklių pažeidimas, keleivių vežimo taisyklių pažeidimas.

Daugiausia eismo įvykių buvo Kretingoje, Rotušės aikštėje, – keturi įvykiai, kurių metu sužeisti 5 žmonės. Žemaitės al. ir Šventosios g. sankryža – avaringiausia mieste, joje sužeisti 3 žmonės.

Avaringiausias – Kretingos rajono kelias Gargždai–Kretinga, kuriame per du eismo įvykius sužeisti 4 asmenys.

Pareigūnai prisiminė ir tris praėjusių metų eismo įvykius, kuriuose žuvo žmonės: kovo 5 d. M. Valančiaus g. 14 krovininio automobilio vairuotojas, vairuodamas specialios paskirties transporto priemonę atbuline eiga, partrenkė pėsčiąjį. Nuo patirtų sužalojimų pėsčiasis mirė.

Gegužės 18 d. Laumalių k., kelio Kretinga–Raguviškiai–Budriai 4,33 km lengvojo automobilio vairuotojas nepasirinko saugaus greičio ir atsitrenkė į dešinėje kelio pusėje stovėjusią sunkiasvorę transporto priemonę. Eismo įvykio metu žuvo lengvojo automobilio keleivė.

Rugsėjo 21 d. Tuzų k. motociklo vairuotojas vingiuotame kelio ruože su įkalne nepasirinko saugaus greičio, nesuvaldė motociklo, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su priešais atvažiuojančia transporto priemone. Žuvo motociklo vairuotojas.

Daugiausia rajone neblaivių dviratininkų – jų net 178. 1,5 prom. ribos neviršijo 52 automobilių vairuotojai, o 41 gresia baudžiamoji atsakomybė, kadangi viršijo 1,5 prom. ribą.

Greičio matuokliais užfiksuoti 4 tūkst. 989 greičio viršijimo atvejai, 2017 metais – tik 1 tūkst. 944.

Iš viso per metus užregistruoti 7 tūkst. 250 Kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Pėstiesiems duotos 172 žodinės pastabos, užregistruoti 65 administraciniai nusižengimai.

Praėjusiais metais buvo 14 dingusių be žinios asmenų.

Ligi šiol teisėsaugininkai nerado: 2016 metų rugpjūčio 22 d. iš globos namų išėjusio ir iki šiol negrįžusio 1931 m. gimusio Vlado Pralgausko, 2017 m. spalio pabaigoje iš namų, esančių Klaipėdos g. 82–5, išėjusio Remigijaus Diburio, gimusio 1971 m., 2018 m. lapkričio 24 d. iš sodo namelio Lino g. 1, Kretingsodžio k. išėjusio Tomo Norkaus, gimusio 1993 m., Regimanto Simanausko, gimusio 1981 m., gruodžio 20 d. išėjusio iš namų, esančių Birutės g. 20 Kretingoje, ir Lauryno Ratkaus, gimusio 1989 m., negrįžusio į namus Švedijos valstybėje.

Bendradarbiaus su seniūnijomis

Šiais metais policijos komisariatas išsikėlė šiuos prioritetus: sunkių ir labai sunkių nusikaltimų užkardymas, individualioji ir bendroji nusikaltimų bei teisės pažeidimų prevencija, veiklos padalinių bendradarbiavimo su seniūnijomis ir socialiniais partneriais aktyvinimas, veiklos viešinimas.

Vienas pagrindinių dalykų, kuriuos ketinama įgyvendinti 2019 metais, – tai aktyvus bendravimas su seniūnais, kad pagalba būtų tiesioginė. „Reikia jį atgaivinti, bendradarbiavimas turi išlikti dalykinis, pagal poreikį. Jeigu yra bėda, turime bendradarbiauti, tačiau ne per artimai, kaip būdavo su inspektoriais“, – sakė A. Motuzas.

„Keičiasi visuomenės supratimas, kaip reikia saugiai gyventi. Kaimiškos seniūnijos yra pažengusios, susitvarkiusios, kuriasi saugios kaimynystės grupės, aktyviai tarpininkauja šaulių sąjunga“, – toliau kalbėjo A. Motuzas

Klaipėdos apskrityje yra 17, o Kretingos rajone – 2 bendruomenės pareigūnai. „Bendruomenės pareigūnų darbas yra kūrybiškas, nes tenka organizuoti konkursus, įvairias akcijas, renginius, juose dalyvauti“, – sakė A. Motuzas. Jis taip pat džiaugėsi, kad saugios kaimynystės grupių rajone daugėja. Šiandien jų yra 17.

Šiuo metu Kretingos rajono policijos komisariate dirba dvi bendruomenės pareigūnės Gitana Macienė ir Jūratė Kazlauskienė, kurios vedė 81 užsiėmimą per devynis mokslo metų mėnesius, aplankė per 2 tūkst. vaikų ir 6 vaikų vasaros stovyklas.

A. Pužausko teigimu, daug dėmesio praėjusiais metais skirta vaikų švietimui ir prevenciniams renginiams. „Vaikai yra mūsų ateitis. Jiems diegiant, kad pareigūnai nėra priešai, ateityje sulauksime geresnių rezultatų“, – sakė jis.

Įgyvendinta prevencinė programa „Stabdyk nusikalstamumą“, kurią finansavo Kretingos rajono savivaldybė – jai skyrė 6 tūkst. 400 eurų. Už juos komisariatas įsigijo atšvaitų, atspindinčių šviesą liemenių, priemonių tiksliniams renginiams, prizų, apmokėjo „vieno mygtuko“ paslaugas.

Mūsų rajono Savivaldybę A. Motuzas pagyrė kaip vieną aktyviausių visoje apskrityje. „Kažkada finansavimo reikėjo kurui ir kitoms išlaidoms, tačiau šiandien visos lėšos skiriamos prevencijai, kad ir, pavyzdžiui, skatinti kurtis saugios kaimynystės grupėms“, – rezultatais džiaugėsi A. Motuzas.

Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius – taip pat didelė pagalba pareigūnams, kadangi skyriaus specialistai perima kai kurias jų funkcijas. „Turime padėti viešosios tvarkos specialistams išsikovoti visuomenės pagarbą, nes jų parama mus yra labai reikalinga“, – tvirtino A. Motuzas.

Didelė pagalba policijos pareigūnams yra jų rėmėjai – šiuo metu rajone yra 6 policijos rėmėjai, vidutiniškai vienas jų dirbo 59 valandas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas