Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Ugniagesius į namus įsileidžia su šypsenomis

  • Edita KALNIENĖ
  • Gaisrai
  • 2019-02-01

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai akcijos „Gyvenkime saugiai“ metu šiemet jau aplankė 433 gyventojų būstus. Ugniagesius gelbėtojus, jų pačių pastebėjimu, žmonės į namus įsileidžia su šypsenomis, tačiau nemaža dalis gyventojų autonominius dūmų detektorius vis dar laiko stalčiuose.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Egidijus Pazdrazdis konsultuoja namuose šiuo metu remontą darančią P. Vileišio gatvės gyventoją Aldoną Paulauskienę, kaip tinkamai užtikrinti savo saugumą namuose.

Rūpinasi savo saugumu

Gyventojai priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus į namus įsileidžia pakankamai drąsiai. Ir tik nedaugelis, pamatę ugniagesius, užsirakina namų duris. Ugniagesiai gyventojus lanko, norėdami pažiūrėti, kaip laikomasi priešgaisrinių saugos reikalavimų, ir patarti, kaip reikėtų namuose užtikrinti savo saugumą.

P. Vileišio gatvėje gyvenanti Darina Neniškienė tikino, kad rūpinasi savo saugumu: „Nenorėčiau, kad užsidegtų suodžiai ar nutiktų dar didesnė nelaimė, todėl manau, jeigu yra reikalavimai, jų reikia laikytis.“

Toje pačioje gatvėje gyvenanti Liucija Šlimienė taip pat stengiasi rūpintis savo saugumu ir paiso visų reikalavimų: „Dūmų detektoriai nėra nė karto suveikę. Tokios akcijos yra reikalingos, nes tikrai nenorėčiau, kad įvyktų gaisras.“

Dūmų detektorius namuose įsirengusi dar prieš privalomą reikalavimą juos įsirengti Liuda Šimkuvienė prisiminė praeityje kamine degus suodžius: „Buvo atvykę ir ugniagesiai gelbėtojai, namuose tvyrojo didžiulė smarvė, kurią buvo sunku ir išvėdinti. Po to į kaminą įsidėjome įdėklą. Taip pat labai juo rūpinamės – valome kartą per mėnesį.“

Moteris džiaugėsi, kad yra organizuojamos tokios akcijos, kaip „Gyvenkime saugiai“. Pasak jos, reikia šviesti žmonės, jiems paaiškinti, kaip viskas turi atrodyti praktiškai, nes tokiu būdu išvengiama didesnių nelaimių.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai konsultuoja gyventojus, kurioje vietoje name būtų saugiau ir tinkamiau pakabinti autonominius dūmų detektorius, apžiūri kaminus, pataria, kokiu atstumu nuo krosnies turėtų būti sudėti daiktai. Patikrina, ar valomi kaminai, pataria, kaip juos reikia prižiūrėti.

Darina Neniškienė tikino, kad rūpinasi savo saugumu, todėl autonominius dūmų detektorius įsirengė. Ugniagesiai moteriai patarė, kur dar reikėtų juos pakabinti.

Dūmų detektoriai slepiami stalčiuose

2018 metais tik trečdalis gyventojų namuose buvo įsirengę dūmų signalizatorius. Ši problema pastebima ir šiemet. „Nemažai gyventojų turi dūmų detektorius, tačiau jų nėra pasikabinę“, – problemą įvardijo Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Egidijus Martinaitis.

Gaisrai dažnai kyla naktį, todėl autonominis dūmų detektorius gali išgelbėti gyvybę. Vos pradėjus sklisti dūmams, garsiniu signalu dūmų detektorius praneša apie gresiantį pavojų.

Detektoriai montuojami ant lubų, kuo arčiau patalpos centro. Kiekviename bute arba gyvenamojo namo aukšte turi būti įrengta bent po vieną dūmų detektorių. Jį rekomenduojama įrengti koridoriuje šalia patalpų, kuriuose miega žmonės.

Siekiant maksimalios apsaugos, juos rekomenduojama įrengti kiekvienoje patalpoje ir koridoriuose, išskyrus virtuvę ir kitas patalpas, kuriose gali būti garų.

Lietuvoje gaisruose kasmet žūsta vidutiniškai šimtas žmonių, 90 proc. jų – savo namuose. Pagrindinės nelaimių priežastys – neatsargus rūkymas, netvarkingos krosnis, neišvalyti dūmtraukiai, neatsargus žmonių elgesys.

Šiais metais akcijos „Gyvenkime saugiai“ metu daugiau dėmesio bus skiriama Kretingos miestui, nes praėjusiais metais labiausiai lankomos buvo kaimo ar užmiesčio vietovės.

Pagal gaisrų kilimo statistiką, labiau tikėtina, kad gaisras gali kilti nuosavame gyvenamajame name, todėl jie lankomi dažniau, tačiau daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojai taip pat bus konsultuojami ugniagesių gelbėtojų.

KAIP IŠVENGTI GAISRO?

*Nerūkykite lovoje.

*Nepalikite be priežiūros ant viryklės ar krosnies verdančių puodų, kepančių maisto produktų.

*Atsargiai elkitės su žvakėmis ir atvira ugnimi.

*Namuose įsirenkite autonominius dūmų detektorius.

*Nuolatos valykite dūmtraukius, stebėkite elektros prietaisus ar jie nekaista, nekibirkščiuoja.

KĄ DARYTI, KAI KYLA GAISRAS?

*Kuo skubiau skambinkite skubios pagalbos telefonu 112.

*Jei namuose kilo nedidelis gaisras, galite pabandyti jį užgesinti milteliniu gesintuvu ar nedegiu audeklu.

*Jei matote, kad nepavyks užgesinti gaisro, kuo skubiau palikite namus, pasiimkite tik būtiniausius daiktus, pavyzdžiui dokumentus, pinigus.

*Išeidami iš pastato, būtinai užsidenkite kvėpavimo organus, nes įkvėpus dūmų 2–3 kartus, galite netekti sąmonės.

*Niekada negrįžkite atgal į degantį pastatą. Nerizikuokite gyvybe dėl jame likusių daiktų ar dokumentų.<-p>


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas