Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
VšĮ Kretingos ligoninės 2018 metais pelnytas Sveikatos apsaugos ministerijos apdovanojimas už antimikrobinio atsparumo programos vykdymą.

Iš 35 rajoninių ligoninių VšĮ Kretingos ligoninė, vykdant antimikrobinio atsparumo programą, 2018 metais pasiekė geriausią rezultatą ir pelnė specialų Sveikatos apsaugos ministerijos prizą bei ministro Aurelijaus Verygos padėką visam įstaigos kolektyvui.

Ant vienos pakylos – su didžiosiomis

Antimikrobinio atsparumo programoje dalyvauja visos šalies ligoninės: respublikinės, regioninės ir rajoninės. Kretingos ligoninės vyriausiosios gydytojos Ilonos Volskienės teigimu, praėjusių metų balandžio mėnesį ligoninės gydytojai, slaugytojai Lietuvos higienos institutui pagal instituto parengtą klausimyną pateikė atsakymus, išsamią informaciją apie tai, kaip ligoninė kovoja su hospitalinėmis infekcijomis. „Buvo įvertintas kiekvienas pacientas, kaip antai – po operacijos supūliavo ar ne žaizda, ar ligoninėje nepasigavo infekcijos. Instrumentų, rankų sterilizacija, aplinkos švara bei kita“, – aiškino ligoninės vadovė. Jos spėjimu, balandžio mėnuo tokiai ligoninių analizei ir vertinimui pasirinktas neatsitiktinai, o dėl įprastai šį metų mėnesį didžiausio infekcijų protrūkio ar jo tikimybės.

Reitinguojant valstybės ligonines pagal antimikrobinio atsparumo programos vykdymą, tarp respublikinių ligoninių geriausiomis buvo pripažintos Kauno klinikos, tarp regioninių – Marijampolės ligoninė.

Didžiausia grėsmė – besaikis antibiotikų vartojimas

Dėl ligoninėse pasigautų infekcijų moralinių ir materialinių nuostolių patiria tiek pacientas, tiek gydymo įstaiga: didėja gydymo išlaidos, bloginama paciento gyvenimo kokybė, kartais tokia infekcija turi įtakos negaliai atsirasti ar netgi būna ligonio mirties priežastis.

Nustatyta, kad daugiau nei pusę visų hospitalinių infekcijų sukelia paties paciento nešiojami mikroorganizmai, o pagrindiniai infekcijos veiksniai yra įvairios invazinės priemonės, procedūros: šlapimo takų, kraujagyslių kateteriai, dirbtinė plaučių ventiliacija, operacijos.

Tam, kad užkirstų infekcijoms kelią, Kretingos ligoninė nuolatos vykdo mikrobiologinius įvairių mėginių (skreplių, pūlių ir kt.), pasėlių tyrimus. Pati ligoninė laboratorijos šiems tyrimams neturi, mėginius siunčia į Klaipėdos universitetinės ligoninės, su kuria turi sudarę sutartį, laboratoriją.

Užtikrinti ligoninėje naudojamų instrumentų dezinfekcijos, sterilizacijos kokybę, ligoninės aplinkos švarą, kad medikai bei visas personalas griežtai laikytųsi higienos reikalavimų, anot I. Volskienės, yra lengviau negu atpratinti pacientus nuo besaikio, nereikalingo ir neteisingo antibiotikų vartojimo, savigydos jais. Simboliška, kad Kretingos ligoninei skirtas apdovanojimas už antimikrobinio atsparumo programos vykdymą I. Volskienei buvo įteiktas per Antibiotikų vartojimo dienos renginį. „Dažnas antibiotikų vartojimas turi įtakos atsparių antibiotikams bakterijų plitimui, nualina žmogaus organizmą. Bakterijoms įveikti reikia vis stipresnių antibiotikų, kurie kartais jau irgi nebepadeda“, – kalbėjo I. Volskienė, akcentavusi, jog bakterijų atsparumas antibiotikams yra viena didžiausių sveikatos grėsmių nūdienos pasaulyje.

---

Per 2018 metus Kretingos ligoninės medikai rankoms plauti sunaudojo 200 litrų skysto muilo, dezinfekuoti – 40 tūkst. vnt. dezinfekcinių servetėlių ir 600 litrų dezinfekanto.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas