Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kurmaičių kaimynystės grupė – veikliausia rajone

  • Edita KALNIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2018-12-18
Po apdovanojimų: (iš kairės) Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Gitana Macienė, Jūratė Kazlauskienė, Kurmaičių saugios kaimynystės grupės pirmininkas Vytautas Viščiūnas, Kurmaičių saugios kaimynystė grupės narės Irena Varkojienė, Kristina Mikašauskienė, Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

Klaipėdos apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas praėjusią savaitę padėkojo aktyviausiems 2018 metų policijos pareigūnų pagalbininkams ir saugios aplinkos kūrėjams: policijos rėmėjams, jauniesiems rėmėjams, saugių kaimynysčių grupių nariams. Tarp jų – kretingiškiams policijos rėmėjams Gintautui Pogoželskui, Karolinai Skėrytei ir Kurmaičių kaimo saugios kaimynystės grupei.

Kurmaičių kaimo saugios kaimynystės grupė buvo apdovanota kaip veikliausia mūsų rajone. Skatinti tokiai veiklai kartą per metus yra organizuojamas simbolinis konkursas, kurio metu kiekviename rajone išrenkama po vieną veikliausią kaimynystės grupę.

Kurmaičių kaime, Tvenkinio gatvėje, esantys šeši namai į saugios kaimynystės grupę susivienijo tik pavasarį, tačiau aktyvią veiklą vykdė ir anksčiau. „Šie žmonės tarp savęs bendrauja, tariasi, ką veiks. Kartu šventes švenčia, puošia gatvę. Šita kaimynystė yra viena naujesnių ir jie kol kas išlieka aktyvūs“, – kalbėjo Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja, atliekanti bendruomenės pareigūnės funkcijas Jūratė Kazlauskienė.

Kurmaičių saugios kaimynystės grupės pirmininkas Vytautas Viščiūnas teigė, kad dalyvauti šiame projekte planavo jau kurį laiką, tačiau pavasarį kaimynai vieni kitus ragino, kad ši idėja būtų įgyvendinta. „Mūsų bendrystės esmę atspindi renginiai, tokie, kaip Vasario 16-osios bėgimas, Kaimynų dienos ar šv. Velykų šventimas. Artimiausioje ateityje imsimės ir saugumo priemonių – mūsų grupė dar jauna, veikia pirmus metus, o ir bendrauti tarp kaimynų pradėjome tik atsikėlę į gyvenvietę“, – sakė V. Viščiūnas.

„Saugi kaimynystė“ – tai žmonių susibūrimas, kurio tikslas – kad būtų saugu. „Policija yra tam, kad šiek tiek padėtų, patartų tam tikrais klausimais, pakonsultuotų. Kiek ten bus saugu, viskas priklauso nuo žmonių“, – projektą apibūdino J. Kazlauskienė. Ji taip pat prisiminė, kad iš pradžių žmonės nelabai suprato, kas tai yra, galbūt dėl to dabar kai kurios grupės yra neveiklios.

Šios grupės palengvina policijos pareigūnų darbą, nes tada tam tikroje teritorijoje sumažėja nusikalstamų veikų, pažeidimų.

„Žmonės pirmiausiai tam tikroje gyvenamojoje aplinkoje sutaria, kad nori labiau bendrauti. Jie susitaria, kad gyvens kaimyniškiau, stebės savo aplinką. Niekas kitas taip nevienija, kaip bendra veikla, švenčių šventimas, susiėjimas. Tai yra paprastas kaimyniškumas, kurį dabar reikia atkurti, nes žmonės yra susvetimėję“, – paaiškino J. Kazlauskienė. Turint gerus kaimynus, išvažiuojant galima apie tai jiems pranešti, o pastarieji tada prižiūri namus ir atidžiau juos stebi.

Daug žmonių, norėdami išsaugoti savo privatumą, užsitveria aukštomis tvoromis arba apsisodina gyvatvorėmis. Tada kaimynai nemato, kas vyksta kieme. „Buvo atvejis, kai vieni žmonės kieme šventė, o šalia esančiuose namuose darbavosi vagys. Kaimynai negalėjo matyti, nes per aukšta gyvatvorė“, – prisiminė J. Kazlauskienė.

Bendruomenės pareigūnė atkreipė dėmesį, kad aplinkos formavimas turi įtakos nusikalstamumui. Esant tvarkingai aplinkai, tose vietose nesirenka asocialūs asmenys ar kiti žmonės, kurie galėtų padaryti pažeidimų. Tvarkingoje aplinkoje galima lengvai tokius žmones pastebėti, todėl jie vengia šių vietų. Saugios kaimynystės grupės daugiabučiuose namuose suburia gyventojus ir sprendžia automobilių stovėjimo aikštelių, laiptinių ir kitų vietų apšvietimo problemas, imasi visų priemonių, kurios užkirstų kelią nusikaltimams.

Klaipėdos apskrities savivaldybių ir komisariatų padėkos ir dovanėlės buvo įteiktos pareigūnams, aktyviems policijos rėmėjams, saugios kaimynystės grupių kūrėjams. Dalis rėmėjų gavo ir piniginius paskatinimus, skirtus iš savivaldybių lėšų policijos rėmėjams skatinti. Policijos duomenimis, šiais metais net 109 rėmėjai neatlygintinai dirbo daugiau nei po 5 tūkst. valandų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas