Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Kretingos rajono krepšinio pirmenybių II lygos nugalėtoja – komanda „Už pervažos“ (priekyje, mėlyni marškinėliai), lygos debiutantė II vietą užėmusi „Kretingalė“ (raudoni marškinėliai) ir III vietos laimėtojai „Baubliai“.

Baigėsi Rajono krepšinio pirmenybių II lygos kovos. Kaip pastebėjo finalo dalyviai, šiemet visos finalininkės žaidė B pogrupyje, bet po lemiamų kovų komandų išsidėstymas visiškai pasikeitė. Pasibaigus susitikimams grupėse, komandos buvo išsidėsčiusios tokia tvarka: I v. – „Kurmaičiai“, II v. – „Baubliai“, III v. – „Už pervažos“ ir IV v. – pirmenybių debiutantė „Kretingalė“.

Didysis finalas prasidėjo nerezultatyviai: įpusėjus I kėliniui švieslentėje degė rezultatas 3:3, bet iki kėlinio pabaigos šiek tiek spurtavusi komanda „Už pervažos“ nutolo nuo „Kretingalės“ (10 min. 16:8). Po dviejų kėlinių komandas skyrė 12 taškų (20 min. 32:20), o III kėlinio pabaigoje pasiekė ir didžiausią – 23 – taškų ribą (27 min. 46:23). Ir nors IV kėlinyje „Už pervažos“ komandos žaidime jautėsi atsipalaidavimas, „Kretingalės“ komanda pavojingiau priartėti nesugebėjo ir buvo priversta pripažinti varžovų pranašumą 59:42.

Finalo dieną gimtadienį minėjęs ir trečiu rezultatyviausiu žaidėju tapęs „Už pervažos“ narys Donatas Aniulis „Pajūrio naujienoms“ kalbėjo: „Finale laimėti tikrai tikėjomės, nors ir žinojom, kad lauks sunki kova ir varžovai tikrai kibs į atlapus. Puiku, kad gerai pradėjom rungtynes ir tai leido susitikimo pradžioje pabėgti ir laikyti ganėtinai solidžią persvarą iki pat rungtynių pabaigos. Džiaugiuosi pergale, nes pačių mūsų žaidimas, ypač puolime, nebuvo labai kokybiškas. Taip pat smagu, kad į komandą grįžo mūsų senbuviai Donaldas Razma ir Dainius Domarkas bei prisijungė naujokas Tautvydas Paulauskas, kurie labai mus sustiprino ir tai, kaip matome, davė puikių rezultatų.“

Naudingiausiu „Už pervažos“ komandos žaidėju išrinktas Rimantas Žižys pagrindiniu pergalės akcentu įvardino puikią gynybą: „Finalas nebuvo labai sunkus, labai gerai gynėmės, varžovai finale buvo puikiai pažįstami, nes ne kartą teko su jais žaisti ir anksčiau. Nors ir žaidėme stipresnėje grupėje, bet tas galbūt ir išėjo į naudą, nes su visomis komandomis jau buvome sužaidę ir žinojome, ko iš jų tikėtis.“ R. Žižys pasidžiaugė, kad pagaliau „Už pervažos“ komanda turėjo gana ilgą atsarginių žaidėjų suoliuką, ko pastaraisiais sezonais trūko, ir teigė, kad komanda po Naujųjų ruošis naujiems startams Kretingos rajono taurės varžybose ir Palangos miesto atvirosiose pirmenybėse.

Komandos nariai teigė, kad susikoncentravo tada, kada labiausiai to reikėjo – pusfinalyje bei finale. Ir nors pogrupyje neišvengė nesėkmių, vis dėl to pasiekė prieš pirmenybes užsibrėžtą tikslą. Nuo 2002 metų savo istoriją skaičiuojanti „Už pervažos“ komanda yra nuolatinė Kretingos rajone organizuojamų krepšinio renginių dalyvė, per savo istoriją iškovojusi 6 apdovanojimus.

Pasibaigus finalinės rungtynėms, „Kretingalės“ komandos nario Mindaugo Ūso teigimu, jų komandai koją pakišo jaudulys: „Finalinės varžybos buvo labai sunkios, nepasisekė, nors dėjome visas pastangas. Finale jautėme įtampą, nes tai buvo mūsų pirmas finalas ir gal šiek tiek perdegėme.“ Pirmenybes jis įvertino teigiamai ir pripažino, kad patiko teisėjų darbas. „Prieš pirmenybes komandai kėlėme tikslus tapti čempione, nors patys tuo nelabai tikėjome. Tačiau kitais metais bandysime pasirodyti dar geriau“, – kalbėjo pirmenybių vicečempionų atstovas.

Rungtynėse dėl III vietos iki didžiosios pertraukos nė vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo ir tik 1 tašku pirmavo „Baubliai“ 27:26. Po trijų kėlinių baubliškiams šiek tiek pavyko padidinti savo pranašumą 53:47, įpusėjus IV kėliniui jie padidino savo persvarą iki 9 taškų (36 min. 62:53). „Kurmaičiams“ pavyko priartėti (37 min. 62:59), bet pergalę išplėšė „Baubliai“ – 67:61. Po varžybų „Baublių“ komandos vadovas Algimantas Mačiukas pasidžiaugė, kad komanda po gana ilgos 6 ar 7 metų pertraukos iškovojo pirmenybių apdovanojimus, bet vis dar neslėpė apmaudo dėl išsprūdusios galimybės žaisti didžiajame finale ir teigė, kad jų komandai pusfinalyje nesisekė lygiai taip pat, kaip ir didžiajame finale nesisekė jų varžovei „Kretingalei“. Įdomu ir tai, kad šios komandos susitiko jau pirmosiose sezono rungtynėse, tada „Už pervažos“ 63:62 palaužė „Kretingalę“, o „Kurmaičiai“ tik po pratęsimo 88:82 nugalėjo „Baublius“.

II lygos rezultatai:

dėl VII v.: „Atsipūtę“ – „Kartena“ – 20:0 (be žaidimo); dėl V v.: „Pajūrio medis“ – „Darba-II“ – 68:51 (Donatas Riauka – 23, Vytautas Dimgaila – 12; Rytis Galdikas – 11, Julius Lubys – 9); dėl III v.: „Baubliai“ – „Kurmaičiai“ – 67:61 (Darius Skuodas – 22, Tomas Gudauskas – 13; Egidijus Bučkus – 20, Julius Jasas – 14); dėl I v.: „Kretingalė“ – „Už pervažos“ – 42:59 – (Martynas Ruzgus – 9, Alvydas Kuršys – 8; Marius Čiunka – 18, Donatas Aniulis – 12).

Naudingiausi komandų žaidėjai:

Rimantas Žižys („Už pervažos), Alvydas Kuršys („Kretingalė“), Egidijus Mačiukas („Baubliai“) ir Egidijus Bučkus („Kurmaičiai“). Rezultatyviausi žaidėjai pradedant pusfinaliu: Darius Skuodas – 45 taškai („Baubliai“), Egidijus Bučkus – 34 tšk. („Kurmaičiai“), Donatas Aniulis – 30 tšk. („Už pervažos").