Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Dar neprasidėjus šventiniam laikotarpiui įvyko pirmasis skaudus nutikimas: gruodžio 4 d. Kretingos rajone paauglys susižalojo bandydamas susprogdinti pirotechnikos priemonę. „Petardos, kurios parduodamos legaliai, negali būti tokios galingos ir stiprios, kad sukeltų sužalojimus“, – svarstė Kretingos rajono policijos komisaraito Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius.

Viena didesnių problemų šiandien yra nepilnamečiai, kurie naudoja neleistinas pirotechnikos priemones ar netgi jas platina tarp moksleivių. „Praėjusiais metais buvo signalų, kad mokiniai tarpusavyje platina pirotechnikos priemones, neaišku, kur įsigytas. Keletas jų buvo nubausti už jų naudojimą“, – prisiminė T. Mikelkevičius.

Dėl šios priežasties policija skatina švietimo įstaigas bendradarbiauti ir, pastebėjus pažeidimus, iš karto jiems pranešti. Tokią praktiką jau taiko Pranciškonų gimnazija. „Norime išsiaiškinti, kokia yra teisinė bazė, ar gali mokiniai pirkti, naudotis pirotechnikos priemonėmis, kad galėtumėme kontroliuoti gyvenimą mokykloje. Policija – geranoriška, tad bendradarbiausime, ypač tais atvejais, kurių mes negalime kontroliuoti“, – aiškino gimnazijos direktorius Alvydas Virbalis.

Nepilnamečiai petardas įsigyti bando ir kitokiais būdais. „Neretai paaugliai ateina pas mus bandydami jų nusipirkti, tačiau neturintiems 16 metų nieko neparduodame. Gali būti, kad jie įsigyja ir iš Lenkijos nelegaliai parvežamų petardų, kurios nėra techniškai tvarkingos ir išvis negali būti pardavinėjamos“, – situaciją apibūdino bendrovės „Pirotechnikos gaminiai“ projektų vadovas Paulius Laučys. Jis taip pat tikino, kad po nesėkmingo bandymo nusipirkti pirotechninių priemonių paaugliai neretai grįžta su suaugusiuoju, kuriam negali neparduoti prekės. „Tėvai nesusimąsto apie galimas pasekmes. Manyčiau, kad tai neatsakingų tėvų elgesio atvejis. Įsivaizduokite, duodate vaikams į rankas sprogmenį, kad jis galėtų papramogauti, bet matome, kuo tai gali baigtis“, – prisiminęs šios savaitės įvykį kalbėjo T. Mikelkevičius. Internetas yra viena sunkiausių platformų, kurią galima kontroliuoti, todėl vaikai šia „juodąja skyle“ neretai pasinaudoja. Tokias prekes siųsti yra draudžiama, todėl jų platintojai yra baudžiami.

„Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet mes kontroliuosime prekybą pirotechnika, prašysime, kad mums talkintų ir mokyklos – tikrinsime ne tik tuos, kurie prekiauja, bet ir tuos, kurie sprogdina, nes yra amžiaus, vietos ir laiko apribojimai“, – teigė T. Mikelkevičius.

Specialistų teigimu, įvykusi nelaimė galėjo baigtis ir liūdniau – jeigu paauglys būtų susižalojęs veidą ar miręs. Sprogdinant petardas, fejerverkus, kyla gaisro grėsmė, ypač, kai žiežirbos papuola ant lengvai užsiliepsnojančių daiktų. „Kai dirbau Palangoje, turėjome įtarimų, kad galimai nuo fejerverkų užsidegė namas, bet nustatyti buvo sudėtinga, nes namas sudegė iki pamatų“, – patirtimi pasidalijo Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Sandra Vasiliauskaitė.

Pirotechnikos priemonių sprogdinimas nuo 22 val. iki 8 val. gali būti vertinamas ir kaip viešosios rimties trikdymas. Todėl vakarais ir savaitgaliais patruliuojantys Kretingos jaunieji šauliai taip pat ketina skirti daugiau dėmesio šiai problemai ir bendradarbiauti su policija.

Už pažeidimus gresia administracinė atsakomybė.

---

Pirotechnikos priemones galima pirkti tik iš legaliai prekiaujančių ir prireikus galinčių parodyti leidimus pardavėjų. Išsirinkus, įsitikinkite, kad yra naudojimo instrukcija, galiojimo laikas, gamintojo arba tiekėjo pavadinimas ir adresas. Fejerverkus būtina tvirtai pastatyti, laikytis atstumo, žiūrėti, kad aplinkui nebūtų pastatų ar medžių. Taip pat įtvirtinti apstatant plytomis, kad nenuvirstų. Kai fejerverkas neiššauna, jį patikrinti galima tik po pusvalandžio.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas