Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Savanorių gatvės daugiabučių namų gyventojai nebegali apsikęsti rūkalių. Jų namų laiptines, kaip rūkomuosius, renkasi Jurgio Pabrėžos gimnazijos moksleiviai. Dar daugiau – pavalgę laiptinėse palieka vienkartinių indų, saulėgrąžų lukštų, kitų šiukšlių.

„Gali jie laiptinėse ir prie įėjimų valgyti – juk negaila. Bet kad nors šiukšlių nepaliktų. Tokie vyrai auga, o rūko, bet kur mėto nuorūkas. Stengiausi sugėdinti, tačiau jie pasakė: esi sena, neturi ką veikti, tad pati ir susitvarkyk aplinką“, - pasakojo pensinio amžiaus Savanorių gatvės gyventoja.

Mokiniams draudžiama rūkyti penkiasdešimt metrų spinduliu prie mokyklos. Todėl Jurgio Pabrėžos gimnazijos rūkaliai renkasi parko prieglobstį, daugiabučių laiptines, Pranciškonų gimnazijos moksleiviai lekia už Kultūros centro, vandens malūno, Marijono Daujoto ir Simono Daukanto vidurinių mokyklų mokiniai slepiasi namų prieigose.

„Aš niekur nesislepiu. Rūkau prie pat mokyklos. Man niekas nieko negali padaryti – paskutinius metus mokausi mokykloje. Jei pamatau pareinančią direktorę, tiesiog numetu nuorūką ir neberūkau“, - sakė J.Pabrėžos gimnazijos dvyliktokas Karolis.

Pasak abituriento, parke ir laiptinėse slapstosi tik žemesnių klasių moksleiviai. Vyresni rūko savo mašinose arba nesislėpdami traukia dūmą prie mokyklos. Karolio ir jo klasės draugo Mindaugo nuomone, mokykloms nepakenktų rūkymo patalpos – būtų patogu ir nereiktų kvailai slapstytis.

„Net jei mokykloje ir būtų rūkymo kambarys, ten neičiau. Nenorėčiau, kad mokytojai žinotų, jog aš rūkau. Manau, keistųsi jų požiūris į mane, kas žino, gal nukentėtų ir pažymiai“, - įsitikinusi Pranciškonų gimnazijos moksleivė Simona.

Jos draugė Lina pasakojo girdėjusi, kad mokyklose svarstomi klausimai dėl rūkymo kambarių, bet jie būtų skirti tik mokytojams.

Tačiau apie rūkymo kambarius pasvajojantys moksleiviai nežino, kad įstatymai mokyklose įrengti rūkymo patalpas draudžia.

„Nesidomėjau įstatymais, tačiau kaip gimnazijos, kuri propaguoja sveiką gyvenimo būdą, vadovė esu prieš rūkymo patalpas mokyklose. Mums trūksta patalpų net ugdymo pamokoms, tad dar įrengti rūkymo kabinetą būtų absurdiška“, - sakė J.Pabrėžos gimnazijos direktorė Biruta Mikienė.

Pasak jos, ne mokytojų galioje suvaldyti mokinius, kurie rūkyti ir valgyti eina į daugiabučių laiptines. „Žmonėms, kurie aptinka savo laiptinėse netinkamai besielgiančius moksleivius, reiktų kreiptis į policiją. Daugiabučiai nėra mokyklos teritorijoje, todėl mokytojai bejėgiai sukontroliuoti mokinius“, - kalbėjo B.Mikienė.

Mokyklos teritorijoje rūkyti yra draudžiama, tačiau tai neuždrausta daryti viešoje vietoje. Policija baudų už rūkymą taip pat negali skirti. Tačiau J.Pabrėžos gimnazijos teritorijoje rūkančių pagautų mokinių laukia nuobaudos.

„Bauda yra papeikimas. Skundas nueina iki tėvų – jie turėtų rūpintis, kad vaikai nerūkytų. Tačiau ir mokykloje apie tai daug kalbame, siekiame apsaugoti vaikus nuo žalingų įpročių, rašome projektus apie rūkymo žalą“, - sakė gimnazijos direktorė.

Jos nuomone, rūkančiųjų nemažės ir mokiniai toliau bus nekultūringi tol, kol nesikeis situacijos šeimose. „Jei tėvai žino, kad jų vaikas rūko, ir jam tai leidžia, ką gali padaryti mokytojai. Mes bejėgiai išvaikyti mokinius iš vietų, kuriose jie rūko, ar priversti juos mesti žalingą įprotį“, - įsitikinusi B.Mikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas