Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Auskarai: ne tik merginoms ir ne tik dėl grožio

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kuprinė
  • 2007-09-28

Auskaras: mada, grožis, prietaras ar priklausomybė? Šiuolaikinės technologijos ir medicininės priemonės leidžia įverti auskarą, kur tik širdis trokšta. O kartais troškimas būti gražiu ir madingu virsta net priklausomybe.

Vytautas Butkus: „Turiu dvejus auskarus, kuriuos segiu pagal nuotaiką. Šiandien įsisegiau paprastesnį, bet turiu ir „išeiginį“.

Viena kretingiškė teigė, kad kaskart kokios nors ypatingos šventės proga ji įsiveria po auskarą. Jos kūne – jau apie dešimt įveriamų papuošalų.

Kosmetologė Genutė Šemetienė pasakojo, kad jai teko verti auskarus dviejų mėnesių kūdikiui ir 80-metei moteriai.

Tai, ką kiti žmonės planuoja, kiti padaro spontaniškai. Štai kretingiškis Vytautas Butkus auskarą į ausį įsivėrė visai atsitiktinai.

„Kartą į svečius atvažiavo pusbrolis Vidmantas ir viena mano draugė Karolina. Vaikščiojom po Kretingą. Karolina užsimanė įsiverti auskarą į bambą. Blaškėmės po visą miestą, bet kosmetikos kabinetai jau nebedirbo. Kitą dieną užsukom į vieną iš jų ir mano draugei besidomint auskarų vėrimu, auskaro užsimaniau ir aš. Iš pradžių pagalvojau – noriu į liežuvį. Tačiau kai sužinojau, kaip tai daroma – persigalvojau. Pamaniau – šaunu bus ir auskaras ausyje. Taip visai neplanuotai pasipuošiau“, - pasakojo Marijono Daujoto vidurinės mokyklos moksleivis.

Jis auskarą įsivėrė kairėje ausyje. V.Butkus pasakojo girdėjęs, kad dešinėje pusėje auskarus veriasi tik gėjai. Tačiau vis dažniau šių nuostatų ar prietarų nebesilaikoma: vaikinai auskarus įsiveria į bet kurią ausį ar net į abi.

„Vaikinai dažniausiai veriasi auskarus į ausis, antakius ir krūtinės spenelius. Nuo seno auskaras spenelyje simbolizuoja vyriškumą ir drąsą. XVII amžiuje piratai, užgrobę laivą, kaskart pasipuošdavo nauju auskaru. Šių laikų karų metu povandeninių laivų jūreiviai auskaru kurioje nors kūno vietoje pažymėdavo kiekvieną sužeidimą. Spenelyje auskaras gyja gan ilgai – nuo dviejų iki šešių mėnesių. Tačiau tai negąsdina vaikinų ir jaunų vyrų: auskaras spenelyje – itin madingas“, - pasakojo kosmetologė G.Šemetienė.

Moksleivė Agnė tikino, kad auskaras antakyje visiškai netrukdo rengtis ir neatkreipia mokytojų dėmesio. Aplinkiniai merginos auskarams antakyje ir prie lūpos – tolerantiški.

Pasak jos, dabar žmonės dėl auskarų išprotėję. Pagrindinis motyvas – grožis. Paauglių troškimas būti gražiais glaudžiai susijęs ir su mada. Tačiau kosmetologė iš nepilnamečių visada griežtai reikalauja raštiško tėvų sutikimo, kad šie savo pilnametystės nesulaukusioms atžaloms tikrai leidžia vertis auskarą. „Juk gali būti, kad pasigražinti gali ateiti vaikas, auskarui pinigų pasivogęs iš tėvų. Todėl kad būtų sąžininga ir tėvų, ir vaikų atžvilgiu, prašau raštiško tėvų leidimo. Deja, ne visuose kosmetikos kabinetuose specialistai laikosi šių taisyklių“, - apgailestavo G. Šemetienė.

„Pamenu, parėjau įsivėręs auskarą – iš anksto neperspėjau tėvų. Mama pasakė, kad nušokau nuo proto, bet greit susitaikė su mano papuošalu. Tėtis, dar geriau, auskarą pastebėjo gal tik po savaitės“, - linksmai pasakojo V.Butkus.

Jis auskarų madų nesivaiko: turi du auskarus. Vienas jų, paprastesnis, skirtas kasdienai. Kvadrato formos deimančiukas – „išeiginis“.

„Aš auskarų neskirstau į proginius ar kasdieninius. Nepasakyčiau, kad buvo ypatinga proga, dėl kurios būčiau įsivėrusi auskarus. Tiesiog labai norėjau, ne todėl, kad madinga ar populiaru. Galbūt tai ne paskutinis auskaras mano kūne“, - svarstė moksleivė Agnė, įsivėrusi auskarus į ausis, antakį ir prie lūpos.

Jos patyrimu, skausmingiausia vertis auskarą prie lūpos.

„Atsitinka, kad žmonės nualpsta, kai nori vertis auskarus į liežuvį, bambą ar lytinius organus. Tačiau aš visada pasiūlau nuskausminti – kam be reikalo kentėti. Prieš procedūrą ir veriant auskarą kalbinu klientą, tad dažnai jis pamiršta, kas vyksta. Komfortas yra itin svarbu, kaip ir auskaro dūrio priežiūra“, - tikino kosmetologė.

Trumpiausiai po auskaro įvėrimo gyja antakiai, nosys, lūpos – apie mėnesį. Bambai prireikia trijų mėnesių, speneliams – iki šešių, o ilgiausiai gyja lytiniai organai – iki aštuonių mėnesių.

„Auskaras bamboje, antakyje – labai madinga Kretingoje. Tačiau per septynerius metus, kai atlieku auskarų vėrimo procedūras, dar nepasitaikė pageidaujančių auskarų lytiniuose organuose. Gal neatsiranda drąsesnių. O ar tai grožis – galima diskutuoti, kad tai mada – faktas“, - sakė G.Šemetienė.

Nors kartais auskaro įvėrimas gali atrodyti tik lengvabūdiška mados užgaida, reikia itin atidžiai rinktis procedūros laiką ir auskaro vėrimo vietą. „Jei žmogus karščiuoja, jei paūmėjusios ligos ar pacientas alergiškas nuskausminamiesiems, jokiu būdu negalima verti auskarų. Visada skatinu pacientus rimtai apsvarstyti, ar tikrai nori auskaro pasirinktoje vietoje“, - kalbėjo kosmetologė.

Pasak jos, neatidžiai pasirinkus auskaro vietą galima pakenkti sveikatai, o pasirinkus tinkamą tašką – net sau padėti. „Ausis turi apie 150 biologiškai aktyvių taškų. Tinkamai parinkus auskaro vietą, galima padėti regėjimui, virškinimo ir kitiems organams“, - pasakojo G.Šemetienė.

Tačiau svarbiausia - ne madingas auskaras, o kantrybė jį įsivėrus: švara ir atidumas yra būtinybė. Kosmetologė patarė vėrimuisi rinktis titano lydinio auskarus ir griežtai vengti sidabro auskarų. Šie, liesdamiesi su žmogaus krauju, oksiduojasi ir lėtina žaizdos gijimą. Pasak G.Šemetienės, sveikatą ir grožį įmanoma suderinti, o grožio troškimo nemažina net ir amžius.

„Kartą esu turėjusi klientę, kuri sulaukusi 80-ies panoro įsiverti auskarus. Gimtadienio proga ji gavo auksinius auskarus ir nusprendė pasipuošti – juk tai žavu“, - džiaugėsi kosmetologė.

Pasak jos, auskaras visų pirma turi būti grožis. Jau prieš 5 tūkst. metų Egipto moterys vėrėsi auskarus į bambą. Tai rodė, kad jos priklauso šventikių ir faraonų luomui. Mada nešioti auskarą spenelyje gimė Senovės Romoje. Į Lietuvą auskarų mada atkeliavo tik XVII amžiuje ir iš pradžių buvo laikoma tik moterų privilegija. Tik Napoleono karų laiku XIX amžiuje, sekdami lenkų didikais, auskarus ausyse pradėjo nešioti ir lietuvių vyrai. O štai Senovės Graikijos vyrai manė, kad auskarai dera tik barbarams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas