Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusį savaitgalį Kretingos miesto stadione svečiavosi legendinė Vilniaus „Žalgirio“ komanda, kuri su „Kretingos Minija“ sužaidė Lietuvos futbolo federacijos taurės rungtynes. Lietuvos futbolo čempionams mūsiškiai pralaimėjo 0:3.

Mūsų komandos vartininko Martyno Vilucko pastebėjimu, „Žalgirio“ komanda į šias rungtynes pažiūrėjo labai rimtai – į jas atvyko iš vakaro, o rungtynes pradėjo visa pagrindinė komandos sudėtis.

Žalgiriečiai nuo pat rungtynių pradžios visiškai perėmė iniciatyvą, kontroliavo kamuolį ir atakavo.“ Mums beliko tiktai gintis ir saugoti savo vartus“, – konstatavo „Kretingos Minijos“ vartininkas.

Aikštėje tarp minijiečių tvyrojo nemaža įtampa – juk tokio lygio komanda atvyksta ne kasdien. Paskutinįkart žalgiriečiai Kretingoje viešėjo 1992 m. rugpjūčio 15 d. – tada „Minija“ dar žaidė aukščiausioje lygoje, o „Žalgiris“ išsivežė pergalę 3:1. Praėjo nemažai laiko, ir daug kas pasikeitė: šiandien „Žalgiris“ –profesionalus futbolo klubas ir didžiausią biudžetą turinti komanda Lietuvoje. Tad kretingiškiai, ypač jaunimas turėjo neeilinę galimybę susitikti su tikrais futbolo profesionalais. „Vidurio saugų pozicijose rungtynes pradėjo du jauni minijiečiai 15-mečiai Lukas Jakumas ir Vakaris Jeruševičius. Jiems žaisti su tokiais žaidėjais, kuriuos mato tik per televiziją, buvo neįkainojama patirti“, – neabejojo M. Viluckas.

Rungtynių įtampą liudija ir į „Kretingos Minijos“ vartus praleisti įvarčiai: 9-ą minutę įvartį įmušė „Žalgirio“ legionierius Luis Ogana, 13-ą minutę rezultatą padvigubino Tomaš Malec. Besibaigiant I kėliniui, trečiąjį įvartį pelnė Karolis Uzela.

Pradėjus II kėlinį, „Kretingos Minija“ iškart pakeitė visus tris vidurio saugus ir aikštėje pasirodė Edvinas Andrijauskas, Gražvydas Steckys ir Daniil Rubtsov. Antrojoje rungtynių dalyje „Žalgiris“ turėjo 100 proc. progą pelnyti įvartį, tačiau be priekaištų sužaidė „Kretingos Minijos“ vartininkas. „Žalgiris“ sukūrė dar kelis pavojingesnius momentus, bet jie baigėsi be įvarčių. Mūsiškiai kartais jau irgi kontroliavo kamuolį, surengė keletą kontratakų, o atslėgus I kėlinio įtampai, minijiečiai mėgavosi žaidimu bei galimybe pažaisti su aukščiausio lygio žaidėjais.

Po šių rungtynių vyriausiasis „Kretingos Minijos“ treneris Arvydas Balsevičius pripažino, jog rungtynės buvo neeilinės, tad vaikinų akyse ir buvo matyti įtampa, kuri pirmosiomis minutėmis pasireiškė apmaudžiai praleistais įvarčiais. „Tačiau komandos žaidimu esu patenkintas – esame mėgėjų komanda – teigė treneris.

M. Viluckas pasidžiaugė ir tuo, jog šios rungtynės sulaukė nemažai futbolo gerbėjų: „Vaikinai atidavė visas jėgas. Tiek gynėjai, tiek jauni žaidėjai nepasimetė psichologiškai, sužaidė tikrai geras rungtynes ir Kretingos futbolui ir miestui gėdos tikrai nepadarėme.“ Sudėtis: Martynas Viluckas, Nerijus Jurkaitis, Ainis Vilavičius, Jurijus Kurbangalijevas, Džiugas Narkus, Vakaris Jeruševičius, Marius Stonkus, Lukas Jakumas, Viktor Munoz, Mantas Elzbergas, Anton Solovyov. Po keitimo: Mindaugas Grušauskas, Edvinas Andrijauskas, Evaldas Garbauskas, Daniil Rubtsov, Gražvydas Steckys.

Šiuo metu „Kretingos Minija“ LFF II lygos Vakarų zonos pirmenybėse turi dviejų savaičių pertrauką, yra pasipildžiusi keletu naujų žaidėjų ir savo varžovus – praėjusiais metais dar I lygoje žaidusią „Šilutės“ komandą – Kretingos miesto stadione priims birželio 8 d. 18 val.