Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Vietoj pašto dėžutės – į vilkšunio nasrus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2018-05-29
Paštininkei Marinai Bružienei didžiausia kliūtis – sunkiai privažiuojamos sodybos sodininkų bendrijose.

Spaudą po miestą vėlyvais vakarais ar ankstyvais rytais nešiojantiems platintojams nesuprantama, kodėl kai kurie kretingiškiai taip negerbia jų darbo – prie namų nėra pašto dėžučių arba jos nematomos, o kai kur prieiti trukdo kiemą saugantis palaidas šuo.

Saugo namus, bet ne žmogų

Šiaulių gatvėje, vienoje šiuolaikiškai sutvarkytų sodybų, dėžutė pritvirtinta vidinėje vartų pusėje, o po kiemą laksto palaidas vilkšunis. „Kiši ranką, šuo pribėgęs loja. Pašnekinu, nuraminu šunį, ir tuomet kišu ranką. Šis lyžt, – fu, šįsyk pasisekė, pagalvoju kiekvieną kartą, eidama prie to namo. O jei šuns nuotaika ne ta, arba jei jis pajustų, kad bijau, gal kitaip reaguotų“, – kalbėjo spaudą po Kretingos miestą nešiojanti platintoja.

Moteris samprotavo – šeimininkas įtaisė dėžutę už tvoros, kad nepavogtų laikraščio. Jo šuo saugo namus, bet paštininko nuo savo šuns visiškai nesaugo.

Kitas paštininkas guodėsi, jog jį, važiuojantį dviračiu, nuolat puldinėja palaidi šunys, dažniausiai – maži, kimbantys į kojas: „Šeimininkai aiškina – jis mažas, nieko nedaro. Bet patikėkit, kol pervažiuoji daugybę gatvių, ne vienas suspėja ir į kulkšnį įsikibti. Menkas malonumas kaskart lodyti šunis.“

Į vienos sodybų Pasieniečių gatvėje gilumą veda alėja, o dėžutė pritvirtinta prie kažkokio mūro.

Laišką – po akmeniu ar lenta

Spaudos platintojai išsakė ir kitą bėdą: žmonės pasiskundžia, kad negauna spaudos, tačiau patys nepasirūpina, kad dėžutės būtų lengvai pasiekiamos.

„Šventosios gatvėje prieini prie namo – aplinkui vielinė tvora, iš priekio – galinga gyvatvorė. Apėjau aplink namą ir, niekur neradusi įėjimo, įkišau laišką į tvorą. Pašto dėžutė iš tolo matosi prie namo, bet prieiti prie jos niekaip negalėjau“, – kalbėjo platintoja.

Kai kur namai nesunumeruoti arba adresai labai painūs: „Važiuoji, ieškai namo. Surandi įsiterpusį tarp kitų namų, bet priėjimo prie jo nėra, – jei nori, lipk per tvorą. Kitų namų numerius užstoja medžiai. Pasieniečių gatvėje ligi sodybos veda alėja, o dėžutė pritvirtinta tik ant kažkokio neaiškaus sumūryto statinio. Šeimininkai žino, kur ji yra, bet paštininkas turi kaip koks pėdsekys landžioti, ieškoti. Gaištamas laikas, o visi spaudą nori gauti kuo greičiau.“

Kaštonų gatvės lentelė pritvirtinta atokiau nuo gatvės, prie individualaus namo, ir nežinančiam sunku surasti tą gatvę. „Įsivaizduoju, kaip nepatogu išsikvietus greitąją pagalbą – nesurastų“, – tvirtino pašnekovė.

Kai kur – tarkim, Pajūrio gatvėje – stovi tik naujo namo pamatai, bet žmogus ten jau registruotas. Tokiais atvejais, tikino platintojai, laišką tenka prispausti akmeniu, o Nidos gatvėje – pakišti po lentomis.

Problemos sodininkų bendrijose

Bendrovės „Lietuvos paštas“ paštininkės Marinos Bružienės darbą labiausiai apsunkina situacijos sodininkų bendrijose. Anksčiau pašto dėžutės būdavo kolektyviai pritvirtintos prie įvažiavimo į bendriją, o dabar savininkai pageidauja, kad spauda būtų pristatyta kiekvienam individualiai į namus.

„Suprantu, laikraščiai – brangūs, ir žmonės piktinasi, jei iš dėžučių aikštelėse juos nugvelbia. Bet privažiuoti prie kiekvieno namo yra labai sudėtinga: keliukai siauri, kitur stovi užtvarai, nėra kaip apsisukti. Rudenį klimpsta automobilis, kol apvažiuoji visą bendriją, vasarą – dūsti nuo dulkių“, – kalbėjo M. Bružienė, išvežiojanti spaudą ir po Kretingsodį, Pryšmančių bei Valėnų gyvenvietes.

Spaudos platintojai taip pat pastebėjo ir pasidžiaugė, jog itin tvarkingai įrengę pašto dėžutes Padvarių bei Kretingsodžio kaimų gyventojai, o ypač – Mokyklos gatvėje, kur išrikiuotas visas dėžučių blokas.

Viename Geležinkelio gatvės sklype prie pašto dėžutės kabo užrašas „Piktas naktį palaidas šuo be antsnukio“.

Ženklai – matomiausiose vietose

Supažindinta su spaudos platintojų nusiskundimu, Kretingos miesto seniūną pavaduojanti Alma Patamsienė teigė, jog miesto tvarkymo taisyklėse nėra numatyta pašto dėžučių įrengimo tvarka, todėl seniūnija negali įpareigoti gyventojų jomis pasirūpinti.

„Visame kame reikia gyventojų geranoriškumo ir pagarbos kitam žmogui, jo darbui“, – įsitikinusi ji.

Paklausta apie gatvių ženklinimo tvarką, A. Patamsienė sakė, jog seniūnijos komisija iš anksto apžiūri ir įvertina vietą, kur patogiau įtvirtinti ženklą, prieš užsakant jį pagaminti. „Yra tokių vietų, ypač – siaurose gatvelėse, kad ženklus tvirtiname ant namų, kartais – ant stovo šalia elektros stulpo, nes ant paties stulpo tvirtinti negalime“, – sakė ji.

Neseniai J. Jablonskio gatvės prieigose įrengta lentelė su namų numerių didėjančia tvarka nuorodomis į abi puses. Kasmet, tikino A. Patamsienė, iš miesto tvarkymui skirtų lėšų seniūnija paženklina naujas gatves ar atnaujina ženklus tose gatvėse, kur jie susidėvėję. „Gatvių ženklus prižiūri komunalininkai, o į privačias valdas eiti negalime – netvarkingai įrengtų numerių ar jų išvis neturinčių namų savininkus galime tik įspėti“, – sakė ji.

Bendrovė „Lietuvos paštas“, skirtingai negu platinimo tarnybos, vadovaudamasi LR pašto įstatymu, įpareigoja gavėjus, pageidaujančius, kad jiems adresuota korespondencija ar prenumeruoti leidiniai būtų pristatyti į vietą, pasirūpinti tvarkinga laiškų dėžute. Priešingu atveju gavėjai patys turi atvykti jų atsiimti į paštą.

Nepristatytos siuntos pašte saugomos 1 mėn., periodiniai leidiniai – 2 mėn.

Pašto dėžutės prie individualių ar sodininkų bendrijų namų privalo būti įrengtos paštininkui lengvai prieinamoje vietoje: daugiabučiuose – kiekvienoje daugiabučio laiptinėje ne aukščiau negu antrame aukšte arba prie kiekvienos laiptinės įėjimo, prie individualių ar sodininkų bendrijos namų – prie įėjimo į sklypus arba greta esančių tvorų, sienų, stovų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas