Pajūrio naujienos
Help
2019 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną27°C debesuotumas 3 %
Naktį14°C debesuotumas 13 %
Apklausa

Ar valstybė turėtų riboti senų taršių automobilių įvežimą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Gvardejsko miesto delegacija išvien su Rusijos generaliniu konsulu Sergejumi Čerkalinu (pirmas iš kairės), pagerbdami žuvusiųjų atminimą, padėjo gėlių puokštę Kretingos karių kapinėse.

Vakar perpiet Kretingos karių kapinėse apsilankė ir gėlių vainiku žuvusiuosius per II pasaulinį karą pagerbė Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Sergejus Čerkalinas bei delegacija iš Kaliningrado srities, Gvardejsko miesto.

Svečius atlydėjusi Kretingos rajono vicemerė Danutė Skruibienė sakė, jog delegacija buvo iš anksto suderinusi vizitą su Kretingos rajono savivaldybe. „Kretinga su Gvardejsku yra susibičiuliavę miestai. Jų delegacijos lanko ne tik karių kapines, bet atvyksta ir kultūriniais pažintiniais tikslais“, – sakė D. Skruibienė.

Ji mano, nors politiniai santykiai tarp Lietuvos ir Rusijos yra įtempti, tačiau bendražmogiški dalykai vienija tautas ir miestus, o žuvusiesiems juolab sienos neegzistuoja.

Į Kretingą atvykusią Gvardejsko delegaciją sudarė miesto deputatų tarybos ir administracijos atstovai: Pavelas Denisovas, Jevgenijus Vlasovas, Snežana Velikoreckaja, Nina Rožko, Oksana Teplova. Svečiai tvirtino, jog pagerbti per II pasaulinį karą žuvusių savo tautiečių, palaidotų Kretingos ir Salantų miestų kapinėse, gegužę atvykstantys nebe pirmą kartą.

Konsulas S. Čerkasinas taip pat mano, jog žmonės turi draugauti, nežiūrint tautybių ir odos spalvos. „Esame kaimynai ir siekiame sugyventi taikiai“, – pabrėžė jis.

Kretingos kapinėse palaidota per 220, o Salantų – 290 žuvusių sovietų karių.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas