Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną14°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Megzdama ramina sužeistą širdį

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2018-04-27

Baublių mokykloje-daugiafunkciame centre budėtoja dirbanti 70-metė Monika Skliuderienė savo kruopščiai megztomis riešinėmis labiausiai džiugina šios mokyklos pedagoges, jų drauges bei pažįstamas. O pačiai M. Skliuderienei mezgimas – tarsi vaistas, raminantis nervus ir gydantis artimųjų netekčių sužeistą širdį.

Baubliškės Monikos Skliuderienės riešinės – įvairiaspalvės, išdabintos pačios sugalvotais karoliukų raštais.

Moteris sakė, jog taip sutapo, kad riešinės į jos gyvenimą atkeliavo sunkiuoju gyvenimo periodu, – jas mezga tik antrus metus.

Tramdydama ašaras baubliškė neslėpė, jog jos širdis dar tebekraujuoja – per pusmetį ji prarado du šeimos narius: dėl širdies negalavimų krito jos vyras Bronislovas, o 47-erių sūnų Rimantą mirtis pasiglemžė, praėjus vos mėnesiui po širdies persodinimo operacijos.

Sėdint prie ligonių, niekas taip neramino, kaip mezgimas. „Ramiai tarp pirštų slystantis siūlas, ant kurio suverti karoliukai, ir iš po virbalų pasirodantys raštai atpalaiduoja kūną ir sielą – bent trumpam dingsta blogos mintys, apima ramybė“, – pasakojo šiandieną viena gyvenanti, tačiau nesijaučianti vieniša M. Skliuderienė.

Ji sakė besidžiaugianti, turėdama puikų kolektyvą, netoliese gyvenančius vaikus, kurie ją lanko. Be Rimanto, moteris užaugino dar du sūnus Svajūną ir Žybartą, susilaukė 5 anūkų. O vilnietė studentė anūkė Viktorija su draugėmis itin įvertina močiutės rankų darbą.

„Būrelį baubliškių moterų megzti riešines ir puošti jas karoliukų raštais išmokė mūsų mokyklos tikybos mokytoja ir projektų koordinatorė Jolanta Kontrimaitė-Biuso. Tuomet ir užsikabinau. Informacijos, kaip išmegzti raštus, pilnas internetas. Tačiau aš aklai jų nekopijuoju, o pasitobulinu, kaip man gražiau“, – kalbėjo mezgėja. Jai pačiai labiausiai patinka tos riešinės, kurias nuo viršaus ligi apačios užpildo raštai. Budriškė sakė mezganti dažniausiai vakarais. Megzti virbalais bei kurti kitokius rankdarbius M. Skliuderienė mėgsta nuo vaikystės – mezginiais rengė savo vaikus, o ir jos pačios garderobe ligi šiol dominuoja pačios megztos suknelės, palaidinės, megztiniai, liemenės.

Ir „Pajūrio naujienas“ mokykloje ji pasitiko pasipuošusi stilinga megzta bordine suknele, išdabinusi ją karoliukais. „Mokyklos svečius reikia pasitikti pasipuošus, – budėtoja yra tarsi įstaigos vizitinė kortelė“, – tvirtino 19 metų Budrių mokykloje – iš pradžių valgykloje, dabar rūbinėje – dirbanti M. Skliuderienė.

Moteris sakė savo riešinių nekaupianti – daug jų išdovanoja, arba mezga tik tiek ir tokias, kokių paprašo pažįstamos. Pagrindinės jos darbų vertintojos yra mokytojos – įsigyja ir jas nešioja, taip apylinkėse garsindamos ir mezgėjos vardą.

„Baubliuose yra ir daugiau gražias riešines mezgančių moterų, bet jas nešiojančių – nedaug. Ne visoms moterims jos patinka, bet tos, kurios pajuto jas esant ne vien kaip stilingą garderobo detalę, bet ir kaip šilumą suteikiantį patogų daiktą, paprašo numegzti skirtingų spalvų, raštų ir derina prie skirtingų drabužių“, – pasakojo mezgėja, neslėpdama, jog mezgimui išnaudojanti kiekvieną laisvesnę valandą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas