Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Rajono krepšinio taurės varžybų nugalėtojai ir prizininkai: I v. iškovojusi „Jokūbavo“ komanda (priekyje), II v. užėmę SM-2000 jaunieji krepšininkai (stovi dešinje) ir III v. laimėtojai „Žalmedžio“ sportininkai.

Baigėsi Kretingos rajono krepšinio taurės varžybos, kuriose paaiškėjo nugalėtojai ir prizininkai, o taip pat ir Paguodos taurės laimėtojai. Didžiajame finale įvyko praėjusių metų finalo pakartojimas – susitiko nė karto iki finalo pralaimėjimo kartėlio nepatyrusios „Jokūbavo“ ir SM-2000 komandos. Didįjį finalą sėkmingiau pradėjo „Jokūbavas“, kuris jau po I kėlinio susikrovė 8 taškų persvarą (23:15), o po II kėlinių komandas skyrė dviženklis skirtumas – 47:34. Situacija aikštėje nesikeitė ir po didžiosios pertraukos: „Jokūbavo“ komanda palaipsniui didino skirtumą ir rezultatu 91:74 pranoko jaunuosius varžovus. „Malonu, kad pavyko pasiekti revanšą už praėjusiais metais patirtą pralaimėjimą Sporto mokyklos komandai. Savo sąlygas diktavome per visas varžybas, bet žinojome, kad prieš jaunus ir ambicingus varžovus atsipalaiduoti negalime. Šiemet nebekartojome praėjusių metų finalo klaidų, nes praėjusiais metais patys pergalę išleidome iš rankų“, – pasibaigus finaliniam susitikimui džiaugsmo neslėpė „Jokūbavo“ komandos vadovas Kęstutis Valiukas, kurio vadovaujama komanda pastaraisiais metais nuolat kovoja dėl rajono krepšinio pirmenybių medalių.

„Kretingos rajono krepšinio taurės varžybų sezonas buvo ganėtinai lengvas iki pusfinalio dvikovų, o finale antrą kartą susitikome su komanda, už kurią pats laisvalaikiu žaidžiau. Finale nežaidžiau, vadovavau jaunimui. Šiemet finale nesustabdėme Alvydo Grikpėdžio, kuris demonstruoja puikią formą, bei nepataikėme tolimų metimų, kurie yra mūsų pagrindinis ginklas puolime. Tikrai smagu su Sporto mokyklos komanda patekti į Didžiosios taurės finalą, daug metų Sporto mokyklos komandos nekovodavo dėl medalių, bet mes esame konkurencinga komanda. Vaikinai, žaidę finale, dar nebaigė Sporto mokyklos, taigi sieksime laimėti kitais metais“, – krepšinio taurės sezoną apžvelgė Kretingos sporto mokyklos komandos treneris Arimantas Mikaločius, kurio vadovaujama komanda antrus metus iš eilės po finalo pasipuošė aukso bei sidabro medaliais.

Nuožmi kova užvirė rungtynėse dėl krepšinio taurės bronzos medalių, dėl kurių susitiko „Žalmedžio“ ir „Oranžinio šaro“ komandos. Nors II kėlinyje „Oranžinio šaro“ komandai ir pavyko susikrauti 12 taškų persvarą (16 min. 30:18), bet „Žalmedžio“ komandai iki pertraukos pavyko atstatyti lygybę – 34:34 (20 min.). Po trijų kėlinių priekyje vėl buvo „Oranžinis šaras“ 54:51, bet rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė „Žalmedis“, iškovojęs dramatišką pergalę rezultatu 76:74.

Paguodos taurės nugalėtoja – „Kurmaičių“ komanda ir jos varžovai, užėmę II v., – „Kūlupėnų“ krepšininkai (tamsūs marškinėliai).

„Tradiciškai dalyvaujame Kretingos ir Plungės pirmenybėse, Plungėje pavyko ne kartą tapti prizininkais ir pirmos vietos laimėtojais, o čia, pergalingai žygiavę pusfinalyje, suklupome prieš Sporto mokyklą ir dėl to likome trečioje vietoje. Kretingos pirmenybėse dalyvausime ir ateityje, nes kaime dar turime sportuojančio jaunimo“, – „Žalmedžio“ komandą pristatė jos vadovas Viktoras Momkus. Jis teigė, kad rungtynės buvo persmelktos įtampos: „Lemiamos rungtynės buvo labai įtemptos ir gražios, nes pergalę iškovojome tik 2 taškų skirtumu, rezultatas svyravo tai vienos, tai kitos komandos naudai, gerai žaidė ir varžovai, tad nugalėtojai sprendėsi paskutinėmis susitikimo sekundėmis.“

Paguodos taurės finale didesnė intriga buvo tik I kėlinyje, po kurio „Kurmaičiai“ prieš „Kūlupėnų“ komandą pirmavo tik 2 taškais (22:20), bet jau II kėlinyje, taikliai iš toli atakavę ir tik 6 taškus gynyboje praleidę kurmaitiškiai, susikrovė 18 taškų persvarą – 44:26. Po pertraukos „Kūlupėnų“ komandai nepavyko rimčiau priartėti ir jai teko pripažinti „Kurmaičių“ pranašumą – 83:60. Po rungtynių „Kurmaičių“ komandos atstovas Darius Tiškus „Pajūrio naujienoms“ kalbėjo: „Prieš rungtynes tikėjomės, kad bus sunkiau, bet gana lengvai laimėjome, rezultatas yra toks, koks yra. Vyrai stengėsi, gerai pataikėme tritaškius. Ko gero, pergalę ir nulėmė taiklūs tolimi metimai. Praėjusiais metais mūsų komandai pavyko laimėti rajono pirmenybių III lygą, šiemet – Paguodos taurę, tad pergalės tęsiasi.“

---

Rajono krepšinio taurės varžybų rezultatai

Finalas: dėl III vietos – „Oranžinis šaras“ – „Žalmedis“ – 74:76 (Darius Bručkus – 22, Saulius Nemanius – 14; Julius Paulauskas – 24, Vytautas Alonderis – 19); dėl I vietos – „Jokūbavas“ – SM-2000 – 91:74 (Alvydas Grikpėdis – 35, Eimantas Kupšys – 15; Edgaras Danys – 38, Kornelijus Stonkus – 10). Paguodos taurė: „Kūlupėnai“ – „Kurmaičiai“ – 60:83 (Sigitas Einikis – 18, Aurelijus Baltrimas, Donatas Bumblys – po 12; Julius Jasas – 25, Mindaugas Rima – 23).

Naudingiausi komandų žaidėjai: Andrius Bėrontas („Jokūbavas“), Arnas Sabaliauskas (SM-2000), Vytautas Alonderis („Žalmedis“), Darius Bručkus („Oranžinis šaras“). Rezultatyviausi žaidėjai: Alvydas Grikpėdis („Jokūbavas“) – 63 tšk., Edgaras Danys (SM-2000) – 50 tšk., Aretas Mikaločius („Jokūbavas“) – 37 tšk. Paguodos taurės naudingiausi žaidėjai: Egidijus Bučkus („Kurmaičiai“), Aurelijus Baltrimas („Kūlupėnai“). Rezultatyviausias žaidėjas – Mindaugas Rima („Kurmaičiai“) – 44 tšk.