Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 100 %
Naktį0°C debesuotumas 1 %
Komentarų topas

Kretingoje – moderni hemodializės klinika

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2018-04-13
Dievo palaimos naujajai klinikai, jos personalui ir pacientams linkėjo brolis pranciškonas Jurdanas Statkus.

Tarptautinė inkstų ligomis sergančių pacientų priežiūros paslaugų teikėjų kompanija „Diaverum“, turinti klinikas 20 pasaulio šalių, įžengė ir į Kretingą – 16-ąją savo kliniką Lietuvoje kompanija atidarė vakar, Vytauto gatvėje. Ta proga klinikos steigėjus, įmonės „Diaverum klinikos“ generalinę direktorę Vaidą Kojalienę, klinikos Kretingoje personalą, gydytojus pasveikino rajono meras Juozas Mažeika, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė, Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutienė, pacientų vardu kalbėjusi Lietuvos nefrologinėmis ligomis sergančiųjų asociacijos „Gyvastis“ Klaipėdos skyriaus pirmininkė Daiva Dragūnienė, patalpų, kurioje įsikūrė klinika, savininkas Juozas Donauskas. Žmones ir patalpas palaimino brolis pranciškonas Jurdanas Statkus, vildamasis, kad klinikoje, į kurią niekam nelinkėtų pakliūti, klestės gerumas ir sveikata. Linkėjimus perdavė ir mūsų kraštietis Seimo narys Antanas Vinkus, pažadėjęs artimiausiu metu apsilankyti naujojoje klinikoje.

„Diaverum“ klinikoje Kretingoje įrengtos 8 lovos hemodializei atlikti. Medicininė įranga – visiškai nauja, klinikai atidaryti įmonė investavo apie 200 tūkst. Eur. Pacientus pasirengusios slaugyti 4–5 slaugytojos, atvykstantys gydytojai specialistai. Klinika dirbs 6 dienas per savaitę, pamainomis.

Rajono mero Juozo Mažeikos sveikinimai „Diaverum klinikų“ generalinei direktorei Vaidai Kojalienei.

„Džiaugiamės, kad „Diaverum“ hemodializės klinikų tinklas plečiasi, todėl mūsų teikiamos paslaugos yra geriau prieinamos pacientams, sergantiems inkstų ligomis“, – teigė bendrovės „Diaverum klinikos“ direktorė V. Kojalienė. Ji akcentavo, jog ateityje šioje klinikoje ketinama teikti ne tik hemodializės, bet ir integruotas medicinos paslaugas, taigi jų spektras bus gerokai platesnis.

Šiuo metu „Diaverum“ klinikoje Kretingoje hemodializės paslauga teikiama beveik 20 pacientų, tačiau pagal klinikos pajėgumus, jų, sergančių inkstų ligomis, bus galima aptarnauti ir daugiau.

Svarbiausia, kad pacientams, kuriems reikalinga hemodializės paslauga, yra gerokai arčiau namų – ir rajono mero J. Mažeikos, ir Savivaldybės gydytojos V. Verbutienės pastebėjimu, iki šiol, kad gautų hemodializės paslaugą, Kretingos krašto žmonėms tekdavę važiuoti į Klaipėdą, Palangą, žmonės po procedūrų prastai jausdavęsi, tad rajono, Kretingos ligoninės vadovai ne vienerius metus suko galvą, kaip padėti sergantiesiems inkstų ligomis.

„Svarstėme galimybę hemodializės paslaugas teikti Kretingos ligoninėje, ieškoti kitų galimybių. Šios dienos įvykis, kai duris atvėrė pažangi, moderni ir šiuolaikiška klinika, yra pavyzdys, jog į Kretingą įmanoma pritraukti privataus verslo investicijų“, – kalbėjo Savivaldybės administracijos direktorius V. Domarkas.

Dėl hemodializės paslaugų Kretingoje galima kreiptis tel. +370 615 40802 arba el. paštu kretinga@diaverum.com . Norint atvykti į kituose miestuose esančias klinikas, galima kreiptis tel. +370 5 2762417, el. paštu lietuva@diaverum.com .

Bendrovės direktorės V. Kojalienės teigimu, Lietuvoje visi inkstų pakaitinės terapijos būdai, įskaitant hemodializę, yra visiškai apmokami iš valstybės lėšų ir tai pacientams nieko nekainuoja. Naujai įrengtose patalpose veikia bevielis internetas, televizoriai, pacientams teikiamas nemokamas maitinimas procedūros metu bei organizuojama transportavimo paslauga.

„Diaverum tinklas yra unikalus tuo, kad plėtoja hemodializės centrus ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažuose šalies miesteliuose, tuo priartindamas paslaugą arčiau pacientų. Mūsų išskirtinumas yra ir medicininė kokybė, kuri žinoma ir vertinama visame pasaulyje, kvalifikuotas personalas ir geografinis išsidėstymas, kuris yra patogus pacientams. Priklausydami pasauliniam tinklui, kuris veikia 20 pasaulio šalių, mes suteikime galimybę ne tik keliauti ir lankyti artimuosius Lietuvoje ir tęsti procedūras mūsų kitose klinikose, bet ir atostogauti užsienyje, užtikrinant tokią pačią kokybišką paslaugą ir sklandų pacientų duomenų perdavimą“, – bendrovės pranašumus įvardino V. Kojalienė.

Bendrovės „Diaverum klinikos“ priklauso 16 hemodializės centrų, kuriuose dirba per 200 darbuotojų ir gydoma per 400 nuolatinių pacientų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas