Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną3°C debesuotumas 100 %
Naktį0°C debesuotumas 1 %
Komentarų topas

Kviečia bėgti ir aukoti Mozambiko vaikams

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Naujienos
  • 2018-03-23

Švietimo skyriuje su ugdymo įstaigų vadovais susitikusi Jungtinių tautų vaikų fondo (UNICEF) vykdomoji direktorė Jovita Majauskaitė-Staniulienė bei ją lydinti komanda – Tauragės Europos informacijos centro vadovė Isvalda Aleknienė, aktorės Valda Bičkutė, Eglė Jackaitė bei Virginija Kochanskytė, renginių organizatorius Remigijus Žiogas ir boksininkas Evaldas Petrauskas kretingiškius pakvietė aktyviai dalyvauti šio fondo organizuojamame labdaringame UNICEF vaikų bėgime.

Pokalbyje su rajono ugdymo įstaigų direktoriais dalyvavo (iš kairės) Jovita Majauskaitė-Staniulienė, Eglė Jackaitė, Isvalda Aleknienė, Valda Bičkutė, Virginija Kochanskytė, Remigijus Žiogas, Evaldas Petrauskas, Antanas Sungaila, Danutė Skruibienė ir Brigita Barkauskaitė-Tamašauskė.

Iš pradžių šis bėgimas, kurio tikslas paaukotomis lėšomis prisidėti prie labiausiai pažeistų pasaulio žmonių gyvybių išsaugojimo, buvo organizuojamas vien tik Vilniuje, o vėliau geografija ėmė plėstis. Apie tai, kaip noriai prie akcijos pernai prisidėjo tauragiškiai, susitikime papasakojo UNICEF bėgimo Tauragėje iniciatorė I. Aleknienė. Anot jos, nors sumanymas – sutelkti 1 tūkst. jaunųjų bėgikų, prie kilnaus tikslo Tauragėje prisidėjo 1 tūkst. 400. „Nuotaika buvo nepakartojama. Toks įspūdis, kad nuo specialių UNICEF marškinėlių spalvos mėlynavo visa Tauragė“, – patirtas džiaugsmingas akimirkas prisiminė I. Aleknienė.

Kretingoje bėgimas įvyktų gegužės pabaigoje, su savo mokytojais, tėvais ir seneliais dalyvautų vaikai nuo 2 iki 14-os metų, o distancija siektų pusę kilometro. Akciją savo buvimu paįvairintų įžymūs Lietuvos žmonės – aktoriai, dainininkai ar sportininkai.

Iš kiekvieno bėgimo dalyvio būtų prašoma paaukoti po 5 eurus. Šiuos pinigus galėtų užsidirbti patys vaikai ugdymo įstaigose surengus muges, kuriose vyresniems draugams jie galėtų parduoti savo arba tėvų mezginius, siuvinius, medžio gaminius, kepinius. Visos bėgimo metu surinktos lėšos būtų skiriamos badą ir kitus nepriteklius kenčiantiems, mirtinomis ligomis sergantiems Mozambiko vaikams. Pasak J. Majauskaitės-Staniulienės, simbolinių 5 eurų pakaktų, kad būtų išgelbėtos 3 šios Afrikos šalies vaikų gyvybės, paskiepijus juos nuo 6 mirtinų ligų.

Atsiklaus vaikų ir tėvų nuomonės

Bėgimo dalyviai vilkėtų vienodus UNICEF marškinėlius, o, atbėgus distanciją, kiekvienas gautų po medalį. Marškinėliais ir medaliais privalėtų pasirūpinti rajono Savivaldybė, tai jai kainuotų apie 5 tūkst. Eur. Kretingos rajono savivaldybės vicemerė Danutė Skruibienė sakė, kad ieškotų galimybių rasti biudžeto bei rėmėjų lėšų. Ugdymo įstaigų vadovus ji kvietė prisidėti prie Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos UNICEF iniciatyvos. Pasibaigus bėgimui, jaunajai kartai galėtų būti surengtas koncertas arba sugalvota kitų pramogų.

Tačiau ugdymo įstaigų direktoriai nebuvo vieningi. Kai kurie pasakojo nuo 2014-ųjų atsiliepiantys į visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ kvietimą ir kasmet gaunantys padėkas už suorganizuotą solidarumo bėgimą, skatinantį vaikus būti geresniais, tolerantiškesniais, nuo mažens mokytis padėti aplinkiniams. Šio bėgimo dalyviams specialių marškinėlių nereikia – išdalijami tik skiriamieji lipdukai. O ir aukos dydis nenustatytas – atneša, kiek kuris vaikas gali. Iš suaukotų pinigų remiami ne tik Afrikos šalių, bet ir skurdžiai gyvenantys Lietuvos vaikai.

Ugdymo įstaigų direktoriai sakė palaikysiantys UNICEF bėgimo idėją, jeigu jai pritars patys vaikai, mokyklų ir lopšelių-darželių bendruomenės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas