Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 1 %
Naktį-2°C debesuotumas 100 %
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Apklausa

Ar pritartumėte, kad Kretingos turgus būtų iškeltas prie vandens bokšto?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lietuvos automobilių kelių direkcijos Koordinavimo taryba pritarė tam, kad, renovuojant A11 kelio Palanga–Šiauliai ruožą, einantį per Kretingos miestą, ties sankryža su turbo žiedu, būtų statomas paminklas – apšviestas kryžius.

Šią žinią iš susitikimo Kelių direkcijoje praėjusią savaitę parvežė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis. „Koordinavimo taryba įprastai derina su kelių priežiūra susijusius projektus, o taip pat – ir statinius, patenkančius į kelio apsaugos zoną. Kretingos bažnyčios 400 metų jubiliejui skirtas kryžius, kurį projektavo architektas Algirdas Žebrauskas, kaip tik ir patenka į šią zoną, dėl to ir teko derinti projektą su kelininkais“, – teigė P. Černeckis.

Susitikime, jo žodžiais, taip pat dalyvavo ir Lietuvos pranciškonų brolijos provincijolas Algirdas Malakauskis. Kelių direkcijos vadovai kryžiaus projektui pritarė.

Kryžiaus konstrukcija stovės atokiau nuo kelio, bus įrengti atitvarai nuo turbo žiedo. Kretingos rajono savivaldybė įsipareigojo sutvarkyti paminklo prieigas – įrengti komunikacijas, apšvietimą, apželdinti, o Pranciškonų brolija rūpinasi pastatyti paminklą ir jo pamatą.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virginijaus Domarko teigimu, biudžete yra numatyta 140 tūkst. eurų prieigoms sutvarkyti. „Šią savaitę ketiname susitikti su architektu Algirdu Žebrausku ir Kretingos parapijos klebonu Antanu Blužu, kad pagal galimybes dar koreguotų projektą – supaprastintų apšvietimą. Todėl tikimės, kad darbams atlikti užteks apie 100 tūkst. eurų“, – tvirtino V. Domarkas.

Architektas A. Žebrauskas kryžiaus konstrukciją apibūdino taip: „Tai bus poliruotu stiklu dengtas į aukštį kylantis kvadratas, kurio visos kraštinės ligi kryžmos sieks po 65 cm. Dėl to bus sukurtas lengvo, skaidraus statinio, kuriame atsispindės debesys ir medžiai, įspūdis. Naktį jis švies ne akinančia, o matine šviesa, neužgožiančia kelio ženklų, ir bus matomas iš visų pusių, įvažiuojant į Kretingą.“

Kelio Palanga–Šiauliai 0,9 km ruožo per Kretingą renovacijos darbai jau turėtų būti užbaigti rudenį.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas