Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 44 %
Naktį5°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Valentinas. Daugelis, išgirdę šį žodį, mintyse susikuria vaizdinį apie meilę, tvyrančią ore, romantišką vakarienę žvakių šviesoje ir dovanas nuo mylimo žmogaus. Argi tai nemiela? Kažin ar žinome, kad viso labo ši gražios šventės istorija buvo paženklinta nekalto kankinio krauju, kuris teturėjo paprastą norą – kad meilė nebūtų draudžiama.

Nuo ko viskas prasidėjo

Antrame amžiuje valdęs Romos imperatorius Klaudijus II buvo išleidęs įstatymą, pagal kurį buvo draudžiama tuoktis. Tuo jis siekė, kad didesnis skaičius vyrų eitų kariauti ir gintų imperiją nuo išorinės ir vidinės netvarkos. Jo teigimu, vedę vyrai yra labiau prisirišę prie savo šeimų, todėl negali būti geri kariai.

Romos vyskupas Valentinas, regėdamas žmonių skausmą, nusprendė tuokti juos paslapčia. Tai sužinojęs Klaudijus II, suėmė Valentiną ir įkalino, o vasario 14 d. vyskupas Valentinas buvo nubaustas mirties bausme. Po kurio laiko šis vyras buvo pripažintas ir paskelbtas šventuoju.

Valentino dienos šventimas skirtingose šalyse

Bulgarija

Šioje slavų šalyje Valentiną įsimylėjėliai švenčia gerdami skaniausią šalies vyną.

Rumunija

Rumunai savo Valentino dieną laiko vasario 24-ąją, kuri kartu šioje šalyje taip pat laikoma pavasario diena. Pagal tradicijas, vaikinai ir merginos išeina į mišką rinkti gėlių, kai kiti tuo tarpu maudo savo veidą sniege, tikėdamiesi, kad tai atneš jiems laimę ir sveikatą.

Meksika

Meksikiečiai Valentino dieną laiko ne tik įsimylėjėlių švente, tačiau ir draugystės. Balionai, gėlės, pliušiniai žaislai, atvirutės – visa tai parodo, kaip vienas žmogus rūpi kitam.

Vokietija

Vokietijoje Valentino diena laikoma suaugusiųjų švente. Mokykloje nėra priimtina puošti veidus lipdukais-širdelėmis. Pagal tradicijas, Vokietijoje Valentino dienos simboliu yra laikoma kiaulė, kuri simbolizuoja sėkmę. Populiaru dovanoti kiaulės formos sausainius, šokoladus.

Italija

Šioje šalyje, pagarsėjusioje populiariosiomis picomis, pasklidusiomis po visą pasaulį, Valentino diena skirta tik turintiems antrąją pusę. Dovanos, kurios yra dovanojamos – tam tikros šokoladų dėžutės su viduje įvyniotu palinkėjimu.

Filipinai

Filipinuose per Valentino dieną labai populiaru tuoktis, tad dažniausiai poros išsirenka šią dieną, kaip savo vestuvių datą, dėl ko per Vasario 14-ąją vyksta masiškos vedybos visoje šalyje.

---

10 idėjų, kaip praleisti Valentino dieną vienišiems

Norite švęsti Valentiną, tačiau neturite antrosios pusės? Ne bėda! Štai 10 idėjų, kaip įdomiai praleisti šią meilės šventę:

1. Įsijunkite romantišką filmą ir nusipirkite užkandžių.

2. Padarykite ir išsiųskite atvirutes su sveikinimais bičiuliams.

3. Surenkite vakarienę.

4. Skaitykite.

5. Eikite į kavinę su draugais.

6. Siųskite anonimines dovanėles draugams.

7. Susitikite su tuo, ko pasiilgote.

8. Eikite apsipirkti.

9. Surenkite karaokė vakarėlį.

10. Palepinkite save – pasidarykite manikiūrą ar pedikiūrą.

---

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas