Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugpjūtis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną19°C debesuotumas 6 %
Naktį17°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar laukiate naujosios bibliotekos atidarymo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šiuo metu abiturientams tenka laikyti bandomuosius egzaminus ir tai yra gana gąsdinantis dalykas. Bet ar verta jų bijoti? Ar bandomųjų egzaminų rezultatai parodo, koks bus ir valstybinio egzamino rezultatas?

Apie tai savo mintimis pasidalijo Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos pedagogai.

„Bandomieji brandos egzaminai dažniausiai parodo, kokio lygio yra mokinio pasirengimas ir kaip jis išlaikys valstybinį brandos egzaminą. Žinoma, pasitaiko mokinių, kurie padaro pažangą ir per valstybinius egzaminus pasiekia aukštesnių rezultatų, – kalbėjo direktoriaus pavaduotoja ir anglų kalbos mokytoja Asta Motužienė. – Bandomieji egzaminai parodo, kokį kelią mokinys turėtų rinktis – stoti į kolegiją, profesinę mokyklą ar universitetą.“

Mokytojai akcentavo, kad egzaminams pasirengti būtina ne paskutiniais metais, o iš anksto – tik tuomet galima tikėtis gerų rezultatų. Nerekomenduojama laikyti egzamino to dalyko, kurio pamokos net nebuvo įtrauktos į mokinio tvarkaraštį, nes tik vienetams tokia rizikai pasiteisina.

„Mokinius egzaminams mokytojai ruošia jau nuo ankstesnių klasių, taigi mokinio pasirinkimas ir atsakomybė, ar jis įsimins suteikiamą informaciją, ar bus motyvuotas gerai mokytis“, – pastebėjo matematikos mokytoja Genovaitė Markuvienė.

Be to, pasak pedagogų, šiuo metu kai kurių dalykų egzaminai nebėra tokie populiarūs kaip ankščiau. „Istorijos brandos egzaminas nebėra toks populiarus, kaip kad buvo prieš 10 metų, kai teisininko profesija buvo viena geidžiamiausių. Dabar renkantis teisės studijas, nebėra garantuota geresnė ateitis“, – mintimis pasidalino istorijos mokytoja Dalia Šimonienė.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas