Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 44 %
Naktį5°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Reformos prasmė – mažinti valdymo išlaidas (32 komentarai)

RU Russian FederationMokslas
2018-01-16 13:04:37
Kodėl J.Pabrėžos gimnazija neparo nuo 5 klasės ?
M.Tiškevičiūtės mokykla nuo 5 ?
Bet keistai skamba , kai vaikas klausia kaip gali būti mokykla mokykloje !
Nevykusios reformos , už kurias niekas neatsako ..... apmaudu
LT Lithuaniakimis
2018-01-16 14:45:43
Kodėl mūsų valdžia nesistengia Kretingoje padaryti dviejų stiprių mokyklų nuo 5 iki 12 klasių. Viena yra Pranciškonai, o kita galėtų būti Pabrėžos (ar su ar be tiškevičiūtės). Mokyklos galėtų konkuruiti tarpusavyje ir tobulėti. Daujotas manau netinkamoje vietoje yra, nes nesugus susisiekimas ( ypač po turbo žiedo įrengimo) ir daugumai iš daugiabučių nepatogus. Dabar vaikai priversti per mokslus 3 kartus keisti mokyklas: 1-4 Tiškevičiūtė, 5-8 - Daujotas ir 9- 12 Pabrėža. To vengdami daug kas stengiasi patekti pas pranciškonus, bet jie nevisiems patogūs susisiekimo, įsitikinimų atžvilgiu ir be to nevisi ten ir telpa.
LT LithuaniaMamukas
2018-01-16 14:53:26
Mano nuonone, Tiškevičiutės m-kla per maža, o Pabrėža tikrai galėtų būt nuo 5 klasės
LT LithuaniaVytis
2018-01-16 15:09:59
Reformatoriai didieji. Visos iki šiol buvusios reformos tik dėl reformų, o ne dėl žmonių. Tipo sutaupytų pinigų. Sujungė tris švietimo įstaigas į Švietimo centra - ką sutaupė? Visiškai nieko, tik pristeigė naujų etatų. logikos jokios. Naudos irgi. Kažkada išdrąskė mokyklas, dėliojo visaip, vienas gelbėjant, drąskė kitas - dabar nebežino kaip išsikapstyt. Dėl to tie Pranciškonai šiandien priimtiniausi vien dėl stabilumo ir aiškios krypties.
RU Russian FederationGEROJI LAUME
2018-01-16 15:57:48
Kol atsakinguose postuose sedes TESHLAGALVIAI, tvarkos nebus ir vaikai bus gainiojami kaip versiukai po ganyklas... KUR DINGO STABILUMAS IR PROTINGI VADOVAI?!?!?!?!?
LT LithuaniaSalantiškė
2018-01-16 16:34:55
Taip vaikų mažėja, todėl mes džiaugiamės ir didžiuojamės Salantų meno mokykla, nes čia mokosi mokiniai iš Kretingos rajono artimesnių apylinkių. Mokykla, esanti Salantų centre pagyvina mūsų miestelio gyvenimą muzikos garsais, šventiškais renginiais, parodomis. Vaikai turi pakeisti ugdymo aplinką, o ne nuo ryto iki vakaro būti po tuo pačiu stogu. Mokykla mokykloje-nemanyčiau, kad tai tinkamas sprendimas...
LT Lithuaniakur jau ten
2018-01-16 18:44:50
Netiesa, kiekvienas pasikeitimas atneša naujų potyrių , draugų, žinių, tobulėjimo, platina akiratį. Aš kažkada irgi taip galvojau kad mano vaikui geriau niekur kojos nekelti iš tos pačios mokyklos, ak kaip gerai tie patys mokytojai, draugai ir smirdinti valgykla.Prisiėjo ir išėjo kitur, ir puiku. Pasirodo kad tie aimanavimai būdingi tik tėvams. Nauja mokykla ir aplinka JĖGA. Dabar ir užsiminti apie ,,netolimą praeitį ,,vengia.
LT Lithuaniamiksas
2018-01-16 19:07:58
Totalus debilizmas ! Panaikinti darželį , kuris ,,ale " tipo tuščias!!! Gal Bajoruose ir tuščias, bet tik ne Lapyno ! Ten visada pilna vaikų. O dar didesnis absurdas - darželio grupes įkurti S. Daukanto mokyklos antrame aukšte. Kaip tie mažiukai laiptais palaipios , o triukšmas nuo mokinių , nuo skambučio, o maitinimas...Nu tikrai, 100 procentų , kad protingi tėvai į mokyklą ir į antrą aukštą tikrai su savo mažiukais nesikeberios. Ateitis- totalus dviejų grupių išnykimas iš mokyklos. Poniai direktorei S.J. , reikėtų daugiau pagalvoti apie mokyklos kitą kryptį, kitą profilį, kažką naujo įdomaus įnešti, pakeisti ir savo naujovėmis nurungti 2 gimnazijas rajone, o ne darželiu prisidengti. Pinigų tikrai nebus sutaupyta. Uždaryti įstaigas lengva, bet atidaryti....
LT LithuaniaPakalnutė
2018-01-16 20:43:49
Pasaulietinė gimnazija - sveikintina idėja, aš už, nes pusiausvyra šitame fanatiškai religingame mieste turi būti. Juolab, kad broliai pranciškonai steigia 1 pirmąją klasę. Iš pradžių vieną, paskui dvi ir taip plėsis, kol turės patalpėlių. Juk dalintis duona su alkstančiais Daujoto mokytojais ne pranciškoniškų mazgų paskirtis. Ten gal jėzuitų ar kitų samariečių. Mokytojai, jei patrauklūs, dvasiškai ir fiziškai, keli bus pakviesti prisiglausti religinėje bendruomenėje, o likusieji papildys bedarbių sąrašus. Kaip ir visoje margoje Lietuvoje. Viskas ok. Tik va Kalniškiai ir Piliakalnis yra rakštis po nagu. Ištraukti norisi, bet kartu ir baisu, o jeigu nukraujuosi. Ir dar prieš rinkimus. Gali net pažadėta įkurti pasaulietinė progimnazija neišgelbėti. Švietimas žvelgiant į aukštąjį mokslą, yra verslas. O verslas turi būti bent jau nenuostolingas. Skaičiai, brangieji, skaičiai. Tai ar ekonomiška laikyti tas dvi ataugas gyvas, o ne amputuoti? Bet tai gal kokie naujai įsteigti koordinatoriai pakoordinuos ir viskas bus gerai. Blogiausiu atveju galima kokią galimybių studiją brangiai nusipirkti :D
LT LithuaniaNa
2018-01-16 22:24:02
Jei mąstom apie vaikus,tai ir galvokim,kad ne tik pranciškoniukams reikia stabilumo,bet jo nori ir Tiškevičiūtės m-los mokinukai.Užaugę po Pabrėžos g-jos stogu,jie tikrai gali toliau tęsti mokymąsį 5-8 klasėse,vietos užteks,juolab,kad tik po 2 klases tebus.Taip vienoje mokykloje vaikai galės užbaigti 12 klasių,argi negerai? Manau,kad tėvams jokio skirtumo mokyklos pavadinimas.Tokiu atveju ir ugdymas bus kokybiškesnis ir 2 mokyklų bendradarbiavimas glaudesnis,juk viskas vaikų labui,ar ne taip?
LT LithuaniaMįslė
2018-01-17 07:36:25
Nu, bet į S. Daukantą jau tikrai savo mažiukų tikrai nevesiu, nors ir priklauso ir šalia gyvenam.Darželis ir turi likti darželiu. Naikina , o vietų nėra ir pasirinkimo nėra. Absurdas.Jau ir prie mažųjų lenda. Savivaldybę apsivalykit, Švietimo skyrių , švietimo centrą( prijunginėtų centrų į vieną kupetą). Šalin rankas nuo ,,Voveraitės". Direktore ir kolektyvas -NEPASIDUOKIT!
LT Lithuania.
2018-01-17 08:18:27
pritariu , savivaldybę apsivalykit, o ne etatus steikit naujus
LT LithuaniaGaila
2018-01-17 08:41:47
Mes kalbam apie patyčias daug ir dažnai...mano nuomone,kad jos yra didelią dalį prisideda ir nuolatinė mokyklų,klasiokų kaita. Savo laikais nuo pirmos iki 12 kl.ir tapdavome tikrai l.gerais draugais. O kai keiti mokyklas kai kojines tai vaikai nespėja susidraugauti. O kur dar adaptacija savos mokyklos taisyklės. Ankščiau Pabrėža buvo l.stipri mokykla ir geresnė nei Pranciškonai. Sugriauti l.greitai gali,o atstatyti sunku. Liūdniausia,kad mūsų vaikai valdžiažmogėms visai nerūpi. Todėl grįžtant prie to paties. Vaikai taip pat tampa abejingi viskam. Neempatiški vienas kitam.
LT LithuaniaNa
2018-01-17 10:12:55
Labai pritariu komentarui Gaila.Tikrai gaila,kad mokyklas stengiamasi tik išdraskyti,o ten juk mūsų ateitis ir šitas išdraskymas prie ko privedė.Juk nebesusigyvena nei vaikai,nei tėvai.Vis apie patyčias ir jų pasekmes kalbam....Mažiukai, vėlgi, mokydamiesi tik 4 ar 8 metus išsibarsto.Ir kam nuo to geriau?Gal politikams,pasidės pliusą,kad darbas padarytas..Dabartiniai mokiniai ,pabaigę mokyklą,kurią mokyklą įvardins kaip MANO Mokykla? Kodėl Pranciškonų g.visur žalia šviesa? Kai vaikų skaičius ženkliai mažėja,kodėl nereguliuojami srautai?Pranciškonų g-joje po 30 mok.klasėje,ar tai gerai,kaip mokytojui sunku, o ir vaikams dėmesio jau trūksta.Manaukad politikams turėtų rūpėti ir valstybinės m-los....
LT Lithuaniabebras
2018-01-17 17:01:15
J.Pabrėžos gimnazija buvo "elitinė" tol, kol galėjo atsirinkinėti tik motyvuotus vaikus. Kai to nebeliko - tapo eiline gimnazija, nes tą privilegiją gavo Pranciškonų gimnazija. Man atrodo, kad visos mokyklos pajėgios kokybiškai ugdyti vaikus. Nesantaika tarp ugdymo įstaigų kursto aklas, neapgalvotas reformos vykdymas ir noras taupyti bloginant ugdymo sąlygas. Esu įsitikines, kad tuos "sutaupytus" pinigus ugdymo įstaigos matys kaip savo ausis be veidrodžio.
LT Lithuania
2018-01-17 18:17:14
Mieli rajono vadovai, gal užmiršote 2016 m. kovo 31 d. priimtą Kretingos rajono savivaldybės tarybos sprendimą T2-73 dėl ,,Kretingos r. bendrojo ugdymo mokyklų steigimo, reorganizavimo, likvidavimo, pertvarkymo ir struktūrinių pertvarkymų 2016-2020 metų plano"? Juk dar neįvykdėte šio sprendimo, o jau pradedate naują? Leiskit pagaliau ramiai dirbti ir gyventi. Palikit tai naujai išrinktiems vadovams. Gal naujieji turės geresnių minčių. Pavargome nuo pastovios įtampos ir nestabilumo.
LT LithuaniaŪdra
2018-01-17 19:11:55
Apsivalyti Švietimo skyrių ir Švietimo centrą. Tobula mintis, bet tik kaip išdrįsti ir pasakyti, kad chebra, sėdinti ten nelabai, kaip meras sako - turinti intelektinio potencialo. Vedėjo saulė jau nusileido, iš jo netikslinga nei kažko norėti, nei tikėtis. Sena, sovietinė mokykla. Net nežinau, ar jis geras ir klusnus vykdytojas. Pavaduotoja - įdomi moteris, chatinanti nuo ryto iki vakaro feisbuke, bet apie švietimą nelabai... Sunki tema. Neįdomi. Netinka prie šypsenos ir banalių frazių apie bendravimą ir bendradarbiavimą. Jei mokyklos išdrįstų ir paviešintų raštus, gaunamus iš to skyriaus, žakteltų net ir tie, kurie filologinio išsilavinimo neturi. Nei minties, nei turinio. Daug skambių žodžių, sunkiai apčiuopiamų idėjų, ir nieko bendro su jų įgyvendinimu. Specialistės šiaip lengvai pasimetusios chaose, nežino nei ką daro, nei kaip, nei kada, nei su kuo. Tai žmonės puikieji, ko jūs tikitės iš to skyriaus??? Idėjų? Aiškios krypties? Jos nėra ir nebus, kol kažkam sėdinčiam centriniame pastate nesusišvies, kad tą skyrių į šviesų rytojų turi vesti jaunas, veržlus, gal nepatogus, bet kūrybingas žmogus. Toks, kuris susivoktų pats, suburtų kitus ir gebėtų konstruktyviai planuoti švietimo raidą rajone. Apie Švietimo centro gegučių kolektyvą apskritai net kalbėti nesinori, nes ten tiesiog norisi patylėti. Ir ponios Adelės klausyti nesinori, nes tušti puodai garsiai skamba. Daug patoso, daug susireikšminimo ir visiško neveikimo. Taip reikia ir sugebėti, stumti dieną po dienos, užpildant feisbuko nesąmonėlėmis, pasidalinant ale reikšmingais straipsneliais, pavyzdžiui apie lašinių naudą žmogui :) matyt irgi švietimas. Tik ne visi pajėgūs suprasti.
LT Lithuania...
2018-01-17 19:36:27
udra tiesiai į dešimtuką. tik kas iš to.
LT Lithuania.
2018-01-17 20:10:06
Udra parase tiksliai visos kretingos svietimo bendruomenės mintis, visi ta žino ir kalba, bet niekas i akis nedrista pasakyt, nes yra nestabilumas ir baime kretingoje baisi, svietime skyriuje dirba visi rusisko sukirpimo specialistai, atseit mokyklu tikrintojai siaubai,nemokantys vesti jokio konstruktyvaus dialogo, tos moterytes..... be komentaru, Svietimo centro moterys tik laksto ir sedi renginiuose, spausdindamos niekam nereikalingus pazymejimus ir dedasi baisiai reiksmingos.....beprasmiska daugiau ir rasyti cia
RU Russian FederationIgo
2018-01-17 20:44:11
Kol viena princesė (Pranciškonų gim.) daro ką nori, tol visos kitos mokyklos kenčia. Jie neprivalo klausyti vietinės valdžios, iškreipia konkurenciją. Mokiniai netelpa į vieną pastatą, todėl migruoja tarp dviejų. Jei taip ir toliau, likusios mokyklos užsidarys ir turėsim vieną, super gigantą. Tada melsitės ne tik bažnyčioj, bet gal ir pas direktorių ant kilimėlio. Jau ir dabar jie atsirenka geriausius. Netinkamus mokinius pasiunčia, o ant valdžios padeda. Nėra tėvam alternatyvų.
Niekas nekalba, kad Daujoto ir Pabrėžos vidurinės nėra šalia. Vaikui teks lankyti abi, vadinasi viena bus arčiau namų, kita toliau. Su kokiu džiaugsmu tėvai išleis vaiką į pirmą klase, iki kurios ilgiau nei pusvalandis eiti, o dar ir gryžti reiks. Patys išeikit į lauką ir pabūkit valandą, ypač tokią diena kai lauke speigas ir žvarbus vėjas. Tiškevičiūtės mokyklą baigia 48 mokiniai. 10-17 jų nueina į Daujoto mokyklą, likę į Pranciškonų. Daujoto mokytojai bijo netekti tų mokinių. Bet jie neteks dar daugiau. Pranciškonų gimnazijai įsteigus pradinę klasę (kolkas vieną, o ateity kas žino, jiem gi nieks negali nurodinėti), pastarieji neteks dar 24 mokinių. Į Tiškevičiūtės pradinę visi norintys ir taip nepakliūna, jiems praradimu negresia. Kažkodėl pranciškonai nesielgia draugiškai. Neateina į posėdį ir nepasako, pas mus visi netelpa, tenka mokiniams per pertraukas iš vieno pastato į kitą vaikščioti, todėl mes panaikinsim porą klasių, kad kiti alkani nebūtų. Ne jie ne tik kad nesušelpia, bet dar ir gadina visą reformą. Liaudiškai sakant, mušą gulinčius. Ir taip trūksta Daujoto pagrindinei mokinių, o jie viską daro, kad ten dar mažiau būtų. Pranciškonų gimnazija yra patraukli, ne mokytojų gerumu, ne tikinčiūjų noru melstis mokykloje, o vien dėl to, kad tai vienintelė mokykla, kurioje vaikas gali nuo 5 iki 12 klasės mokintis. Ir jei ten būtų ne Pranciškonų, o Budistų ar pan. gimnazija, dėl mano anksčiau išvardintos priežasties, vistiek dauguma ten veržtūsi. Kol valdžia nesulygins sąlygų ir neatsiras alternatyva, tol tėvai ir vaikai bus įkaitais, gaus melstis net ir nenorėdami. Gaila, kad tai ne parduotuvė, negalim konkurencijos tarnybai apskųsti. Tegyvuoja neliečiama, nepaklusni, savanaudė princesė, kurios pavadinimas neturi nieko bendro su žodžio (pranciškonai) reikšme!
Jūsų vardas,pavardė:

Trumpas komentaras:

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva.

Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas