Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos šeimos medicinos centro vadovė Augenija Juknevičienė įsitikinusi, kad už medicinines žinias ne mažiau svarbus yra gydytojo ir paciento ryšys, pasitikėjimas vienas kitu.

„Šeimos gydytojo darbe žmogiškosios savybės lemia labai daug. Laikomės principo nė į vieną žmogaus išsakytą problemą nenumoti ranka“, – sakė Kretingos šeimos medicinos centro direktorė Augenija Juknevičienė, galinti pasidžiaugti, kad per 17 įstaigos gyvavimo metų pavyko pelnyti pacientų pasitikėjimą.

Augantis pacientų skaičius padiktavo ir permainas: jau daugiau kaip metus Kretingos šeimos medicinos centro filialas veikia naujoje vietoje – Vytauto gatvėje, kur ir lankytojams, ir gydytojams suteikiamos kur kas geresnės sąlygos.

Pasak A. Juknevičienės, sprendimas Kretingos šeimos medicinos centro filialą perkelti iš Birutės g. į Vytauto gatvę pasiteisino: čia kur kas patogesnis privažiavimas ir didelė automobilių stovėjimo aikštelė, kas ypač aktualu judėjimo problemų turintiems pacientams, o patalpose, kurios yra pirmajame pastato aukšte, atsirado galimybė įrengti erdvų laukiamąjį ir šiuolaikiškus kabinetus gydytojams bei slaugytojoms.

Laukia ir naujų pacientų

Tad šiuo metu Kretingos šeimos medicinos centras dirba dviejose vietose – Vytauto g. ir Savanorių g., ir iš viso rūpinasi apie 7 tūkst. pacientų.

Kartu su augančiu pacientų skaičiumi didėja ir kolektyvas – šiuo metu jame 6 gydytojai ir 10 slaugytojų. A. Juknevičienė pasidžiaugė, kad, nepaisant to, jog šalyje, o ypač – mažesniuose miestuose jaučiamas medikų stygius, Kretingos šeimos medicinos centre šalia didelę patirtį turinčių Augenijos Juknevičienės, Silvijos Zamulskienės, Danutės Razgaitienės, Alvydo Zamulskio dirba du jauni, bet pacientų jau įvertinti šeimos gydytojai Boneta Baltrūnienė ir Algimantas Žeiba.

„Šie gydytojai buvo profesionaliai parengti šeimos gydytojo darbui, nes baigė būtent šios krypties rezidentūrą, kai ankstesnės kartos gydytojams teko persikvalifikuoti. Tai yra perspektyvūs gydytojai, kurie savo darbo praktikoje remiasi šiuolaikiškais medicinos metodais“, – teigė A. Juknevičienė, pakviesdama pas B. Baltrūnienę ir A. Žeibą, kurie didina savo darbo krūvį, užsiregistruoti ir naujus pacientus.

Kretingos šeimos medicinos centro filiale Vytauto gatvėje pacientų patogumui įrengtas erdvus laukiamasis.

Svarbu pažinti savo pacientą

Nors visuomenėje vis dar kyla diskusijų, ar buvo tikslinga sukurti šeimos gydytojo specializaciją, tačiau A. Juknevičienė neabejojo, kad tokia sveikatos priežiūros sistema visų pirma yra naudinga pačiam pacientui, nes jam nebereikia blaškytis nuo vieno antrinio medicinos lygio specialisto pas kitą, spėliojant, kokia negalavimų priežastis.

„Šeimos gydytojas, turėdamas profesinių žinių, pacientą kryptingai siunčia pas tam tikrą specialistą, pasiūlo reikalingus tyrimus. Be medicininių žinių, kurių mūsų darbe išties reikia turėti labai daug, ne mažiau svarbu ir pažinti savo pacientą: kokia jo sveikata buvo iki tol, kokia jo darbinė aplinka, kokiomis paveldimomis ligomis serga šeimos nariai ir pan. Todėl labai gerai, jei pas vieną gydytoją yra prisirašiusi visa šeima – taip ir turėtų būti“, – įsitikinusi A. Juknevičienė.

Šeimos gydytoja Boneta Baltrūnienė didelį dėmesį teikia profilaktiniam sveikatos patikrinimui.

Aktyviai dalyvauja prevencinėse programose

A. Juknevičienė teigė, kad didelis dėmesys skiriamas sveikatos profilaktikai – Kretingos šeimos medicinos centras yra pirmaujanti įstaiga mūsų rajone pagal tai, kaip aktyviai pacientai dalyvauja prevencinėse programose: gimdos kaklelio, krūties, prostatos, storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Šias prevencines programas finansuoja Valstybinė ligonių kasa.

| Bendrosios praktikos gydytoja Boneta Baltrūnienė teigė pacientams nuolat pabrėžianti svarbą profilaktiškai pasitikrinti savo sveikatą. „Automobiliams techninę patikrą atliekame kas dvejus metus ir negailime pinigų jiems pataisyti, o pasitikrinti savo sveikatai, atlikti profilaktinius tyrimus – vis nelieka laiko. Negi automobiliais rūpinamės labiau negu savo sveikata?“ – sakė B. Baltrūnienė.

Platus tyrimų spektras

Į tokius gydytojų raginimus žmonės reaguoja – jų vis daugiau rūpinasi savo sveikata. „Per 2016 metus mūsų įstaigoje pacientai apsilankė 50 tūkst. kartų, o per 2017 metus – 55 tūkst. kartų, nors pačių pacientų padaugėjo tik maždaug 150. Daugėja ir apsilankymų dėl profilaktinio pasitikrinimo – 2016 metais tokių būta 11 tūkst., o 2017 metais – jau 12,5 tūkst.“, – vardijo A. Juknevičienė.

Svarbi tikslios diagnozės ir sėkmingo gydymo dalis – tyrimai: Kretingos šeimos medicinos centre atliekami bendras kraujo, šlapimo tyrimai, elektrokardiograma. Tačiau bendradarbiaujant su „Baltic Medics“ laboratorija yra galimybė atlikti ir kitokius, net labai sudėtingus kraujo tyrimus, kuriuos rekomenduoja gydytojas arba kurių pageidauja pats pacientas. Ne visi tyrimai yra nemokami, bet net ir mokami tyrimai yra pasiekiami už prieinamą kainą, nes nuolat skelbiamos įvairios akcijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas