Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kenijoje lietuviams artojams nepasisekė

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2017-12-22

„Pagal savo patirtį ir pasiruošimo lygį turėjau būti maždaug per viduriuką, o atsitiko taip, kaip atsitiko“, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo iš Kenijoje įvykusių Pasaulinių arimo varžybų grįžęs daugkartinis Lietuvos čempionas kretingiškis Kazys Genčius.

Pasaulinėse arimo varžybose Kenijoje prastai pasirodęs Kazys Genčius neabejojo, kad prie nesėkmės prisidėjo ir organizatorių neparuošta technika.

Tolimoje šalyje surengtose varžybose, be verčiamaisiais plūgais arusio kretingiškio, tradicinių plūgų grupėje Lietuvai atstovavo Stanislovas Marcinkus iš Jurbarko rajono. Nepasisekė abiem – vienas liko paskutinis, o kitas tarp 20-ies artojų liko trečias nuo galo.

Tačiau vyrai pasitikėjimo savimi neprarado. „Nekritau į neviltį. Turiu išsikovojęs kelialapį į kitais metais vyksiančias Pasaulines arimo varžybas Vokietijoje. Galutinai dar neapsisprendžiau, bet turbūt dalyvausiu“, – atviravo Kazys.

Sąrašas, kurioje šalyje vyks tokios varžybos, sudaromas gerokai iš anksto – prieš 15 metų. Paskutinįkart Lietuvoje jos buvo suorganizuotos 2007-aisiais, kitos Dotnuvoje įvyks 2022 metais.

Anot K. Genčiaus, nesėkmę Kenijoje lėmė ir objektyvios priežastys. Daugumos šalių atstovai, tarp jų ir estai, į varžybas laivais atsiplukdė patikimą savo techniką. Vieninteliams lietuviams ir čekams, kuriems to padaryti neleido finansinės galimybės, buvo pažadėta ją parūpinti vietoje, teisingai sukomplektuoti. Deja, taip neatsitiko. Kai kitų šalių artojai-čempionai, atvykę gerokai iš anksto, išbandė laukus, treniravosi, lietuviai vaikščiojo aplink ir žioplinėjo, kol trečią dieną galų gale organizatoriai ir jiems pristatė traktorius bei plūgus.

„Technikos būklė buvo labai prasta, bet turėjome tenkintis tuo, ką davė. Mano plūgas – dažais nudažytas. Prie jo lipte lipo karstinis dirvožemis. Antrąją varžybų dieną nusprendžiau geriau visai nebearti. Taip ir pasakiau, kad žmonių nebejuokinsiu“, – sakė Kazys.

Įprastų plūgų kategorijos dalyviai dirbo 20 m pločio ir 100 m ilgio ilgio, o verčiamųjų – 42 m pločio ir 100 m ilgio laukuose. Varžybas stebėjo šalies prezidentas.

Čempionais atskirose plūgų grupėse tapo jungtinių Amerikos Valstijų bei Airijos atstovai.

K. Genčius Pasaulinėse arimo varžybose dalyvavo 16-tą kartą. Pačiomis sėkmingiausiomis jis vadina 2008-aisiais įvykusias Austrijoje. Tąsyk žalienų arimo rungtyje kretingiškis užėmė III vietą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas