Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną15°C debesuotumas 9 %
Naktį4°C debesuotumas 14 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Laiko smiltyse“ – mokinių kūrybiniai perlai

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Smiltys
  • 2017-12-08

Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija gali didžiuotis dar vienu brandžiu leidiniu – lituanisčių inicijuota buvusių ir esamų mokinių kūrybos rinktine „Laiko smiltys“. Jos puslapiuose – per pastaruosius 5 metus sukurti poezijos ir prozos kūriniai, meninės fotografijos, dailės darbai.

Per pristatymą mokytoja Irutė Lapinskienė teigė, kad leidiniui „Laiko smiltys“ lituanistės atrinko pačius brandžiausius savo buvusių ir esamų mokinių kūrinius, kuriems norėjosi suteikti išliekamąją vertę.

Leidinio sumanytoja lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irutė Lapinskienė pasakojo, kad medžiagą rinko gimnazijos lituanistės, kurioms teko savo stalčiuose, lentynose, segtuvuose ieškoti geriausių savo mokinių kūrinių – taip buvo atrinkti 26 jaunieji autoriai.

Rašytinę kūrybą leidinyje papildo ir dar 20 jaunųjų dailininkų bei 9 fotografų darbai.

Ir visas šis kūrybinis lobis buvo išleistas jau pavasarį, tačiau pristatytas tik dabar, nes, pasak leidinio rengėjų, nesinorėjo skubos, kuri būna būdinga mokslo metų pabaigai.

Per leidinio pristatymą lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Milda Šukienė, I. Lapinskienė, Janina Šidlauskienė, kuri vadovauja ir jaunųjų fotografų klubui, bei dailės mokytoja Valdonija Karaliūnienė pristatė savo buvusius ir esamus mokinius, apibūdino jų kūrybos stilių.

Pasak mokytojų, išleisti rinktinę „Laiko smiltys“ buvo būtina, siekiant ryškiausiems mokinių darbams suteikti išliekamąją vertę. Tad šiame leidinyje yra tokių autorių, kurie kūrybiniame kelyje žengia tik pirmuosius žingsnius, ir tokių, kurie jau buvo įvertinti rajoniniuose bei nacionaliniuose konkursuose. O vienos jaunosios poetės – Gabrielės Algirdos Jundaitės – eilėraštyje įrašyti žodžiai „Laiko smiltys“ ir tapo viso leidinio pavadinimu.

Kai kurie autoriai per „Laiko smilčių“ pristatymą prabilo ir patys, perskaitydami ir pristatydami savo kūrybą, tai: Monika Kutelytė, Laineda Vainauskaitė, seserys Lina ir Marija Kalnaitytės, Greta Narvilaitė, Roberta Kaubrytė, Augustas Simukaitis.

Į rinktinės pristatymą atvyko ir buvusios gimnazijos mokinės, dabar jau studentės Kornelija Urbšaitė ir Kristina Viršilaitė, kurios pasidalijo savo mintimis apie kūrybą.

„Antri metai studijuoju kriminalistiką ir teisę, tačiau visada malonu laisvu laiku piešti ir rašyti. Kūrybiškumas gyvenime labai padeda“, – sakė K. Urbšaitė, kurios sukurta žemaitiška pasaka pateko į „Laiko smiltis“.

K. Viršilaitė, prisiminusi savo kūrybinę patirtį, įgytą gimnazijoje, pajuokavo, kad dabar ir pati stebisi, kiek anuomet turėjusi fantazijos. „Buvo nuobodus gyvenimas, tai prisigalvodavau“, – linksmai pasakojo K. Viršilaitė.

Dailės mokytojos V. Karaliūnienės pastebėjimu, kai kurie mokiniai, kurie jau gimnazijoje išsiskyrė savo kūrybiškumu ir buvo skatinami šį talentą vystyti, pasirinko ir meno studijas. „Tie mūsų perliukai visur išsibarstė“, – pasidžiaugė V. Karaliūnienė, paminėjusi, kad, pavyzdžiui, jos mokinė Auksė Falkytė, kuri taip pat puikiai valdė ir meninį žodį, studijuoja lėlių teatro režisūrą.

„Laiko smiltys“ yra dvyliktasis Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinių kūrybos leidinys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas