Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

SM-2002 vaikinai atidavė visas jėgas, kad laimėtų prieš lygos lyderį „Tereką“.

Baigėsi rajono krepšinio pirmenybių III lygos susitikimai. Šios lygos nugalėtojų vardus iškovojo jauniausia pirmenybių komanda SM-2002, treniruojama Vytauto Šližiaus.

„Esame 13-15 m. jaunučių komanda, kurios dauguma dalyvauja moksleivių A diviziono varžybose. Rajono pirmenybėse stengiamės įgyti patirties, kovodami prieš suaugusiuosius, kuriems tikrai nusileidžiame fizine jėga, tačiau ne kovingumu, kuo dažnai stebinome varžovus, neįvertinusius mūsų“, – savo komandą pristatė treneris V. Šližius.

Jis pasidžiaugė ir varžovų supratingumu, kurie jaunučius pasaugodavo ir, siekdami pergalių, nepersistengdavo rodyti daug jėgos. Trenerio pastebėjimu, pagrindinis raktas į pergalę buvo visos komandos kovingumas: ,,Pergalę nulėmė tai, kad vaikinai parodė charakterį, atiduodami visas jėgas kovoje prieš vyresnius bei fiziškai daug galingesnius varžovus.“

Finalinėse rungtynėse SM auklėtiniai susitiko su nė karto pralaimėjimo nepatyrusia „Tereko“ komanda ir ją palaužė po atkaklios kovos 66:54. Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Terekas“, kuris, besibaigiant I kėliniui, įgijo 5 taškų persvarą (9:14), bet II kėlinyje iniciatyvą į savo rankas perėmė SM, kuri prieš didžiąją pertrauką įgijo tą pačią 5 taškų persvarą – 28:23. Po didžiosios pertraukos „Tereko“ komandai pavyko išlyginti rezultatą (23 min. 31:31), bet kėlinio pabaigoje taikliais tritaškiais jauniesiems SM krepšininkams pavyko susikrauti ir dviženklę persvarą (29 min. 46:35). Lemiamame ketvirtyje varžovai bandė sušvelninti savo atsilikimą ir arčiausiai pavyko priartėti iki 6 taškų (34 min. 54:48), bet SM sėkmingai užbaigė finalines rungtynes ir nepaliko abejonių dėl nugalėtojo. Treneris teigė, kad pergalė saldesnė dar ir dėl to, kad buvo žaista be dviejų labai svarbių žaidėjų Kasparo Jonausko, kuris negalėjo padėti komandai dėl traumos, ir Roko Žilinskio. „Kasparas nežaidė, nes dalyvavo treniruotėse su NKL komanda Palangos „Palanga“.

Rajono krepšinio pirmenybių III lygos nugalėtoja – Kretingos sporto mokyklos 2002 m. gimusių krepšininkų komanda (priekyje, šviesūs marškinėliai) ir šios lygos prizininkai – komandos „Terekas“ krepšininkai (stovi kairėje), užėmę II v., bei III v. laimėtojai – „Atsipūtę“ sportininkai.

Tad pirmenybės buvo puiki proga atsiskleisti kitiems komandos žaidėjams ir kovoti be savo neabejotino komandos lyderio, kurio sėkmingas krepšininko kelias pristabdytas traumos“, – kalbėjo treneris. Jei talentingas jaunuolis, atstovaujantis savo amžiaus Lietuvos rinktinei, po sudėtingos traumos pagis, neabejojama, kad jis su Lietuvos jaunučių (iki 16 m.) rinktine rungtyniaus Europos čempionate, kuris vyks Serbijoje. Ar komanda pasinaudos galimybe kitąmet startuoti II lygoje? „Jei visa komanda toliau sportuos ir ji nebus išretinta traumų, tai, manau, išbandysime jėgas su stipresniais varžovais ir pasisemsime dar daugiau patirties“, – įsitikinęs V. Šližius.

Rungtynėse dėl III lygos bronzos įtikinamą pergalę iškovojo komanda „Atsipūtę“, 78:45 nepasigailėję „Linksmiau“. „Atsipūtę“ po I kėlinio pirmavo 8 taškais (10 min. 18:10), bet įpusėjus II kėliniui „Linksmiau“ pasinaudojo varžovų atsipalaidavimu ir persvėrė rezultatą savo naudai (15 min. 21:25). Likusią II kėlinio dalį „Atsipūtę“ užbaigė spurtu 15:0 ir susigrąžino persvarą į savo rankas (20 min. 36:25). Nuo to laiko skirtumas vis augo, kol galiausiai tapo triuškinamas.

---

Finalas. Dėl III vietos – „Linksmiau“ – „Atsipūtę“ – 45:78 (Egidijus Benetis – 13, Aurimas Stonkus – 9; Egidijus Kryžnauskas – 30, Vilmantas Paulikas – 17); dėl I vietos – „Terekas“ – SM-2002 – 54:66 (Tauras Jakaitis – 15, Robertas Olšanovas – 14; Rokas Tiškus – 22, Šarūnas Tiškus – 17).

Naudingiausi komandų žaidėjai: Rokas Tiškus (SM-2002), Marijus Grigaliūnas („Terekas“), Egidijus Kryžnauskas („Atsipūtę“), Zigmas Grigalauskas („Linksmiau“).

Rezultatyviausias lygos žaidėjas nuo pusfinalio: Laimonas Jencius („Atsipūtę“) – 44 taškai.