Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pratino prie minties pirkti paslaugas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2017-11-24

Kretingos rajono tarybos Kaimo reikalų komitetas kartu su seniūnais svarstė, kaip racionaliau panaudoti seniūnijų veiklai skirtas lėšas: aptarė administracinę struktūrą bei viešųjų paslaugų teikimo problemas.

Darbo biržos klientų kratosi

Komiteto pirmininkas Vytautas Lukauskas suabejojo, ar Salantų miesto seniūnijos administracijos struktūroje vis dar tebėra reikalinga raštvedės pareigybė, be to, ši seniūnija turinti 3 traktorius, su kuriais dirba du traktorininkai.

Seniūnas Kazys Galdikas paaiškino, kad raštvedė – tik pareigybės pavadinimas, o iš tikrųjų ši darbuotoja įpareigota rūpintis prekyba viešose vietose ir vietinės rinkliavos mokesčio surinkimu, be to, tvarko reikalus, susijusius su gyventojų migracija.

K. Galdikas atsakė ir kodėl dirba du traktorininkai. Seniūnija savo jėgomis atlieka visus žiemos kelių priežiūros darbus: „Žmonės keliasi 5 valandą ryto ir pradeda valyti užpustytus kelius. Šiltuoju metų laiku taip pat nesėdi namuose ar garažuose – dirba, ką reikia, – grėbia lapus, tvarko aplinką, pjauna vejų žolę. Vienas kitą traktorininkai pakeičia kuriam nors susirgus ar atostogaujant.“

Kartenos seniūnės pavaduotoja Genutė Petrauskienė prašė administracinio pastato valytojos pareigybę nuo 0,25 padidinti iki 0,5 etato, nes valo didelį plotą.

Padaugėjus aplinkos tvarkymo darbų, kai seniūnijai tenka prižiūrėti dar ir piliakalnius, taip pat miestelio ir naujai suformuotas kapines, trūksta darbininkų. Du esami vieną etatą dalijasi perpus, visų darbų jie neaprėpia. Būtų gerai, jeigu laikotarpiui nuo gegužės iki spalio viešosioms erdvėms tvarkyti seniūnija galėtų pati įdarbinti dar du patikimus žmones. Tie, kuriuos atsiunčia Darbo birža, dažniausiai ateina apgailėtini. „Pasitaiko tokių girtuoklių, kurie nė trimerio rankose nenulaiko. Vos spėjam sudaryti sutartis ir jau reikia atleisti, o darbai taip ir lieka nepadaryti“, – apgailestavo ji.

Kad piko metu būtų galima patiems pasirinkti sezoninius darbininkus, prašė visi seniūnai.

Samdyti vietinius ūkininkus – patikimiau

Imbarės seniūnas Antanas Turauskis kalbėjo apie tai, kad seniūnija norėtų įsigyti galingesnį traktorių su rotacine žoliapjove.

„Turime daug prižiūrimų kelių. Žinoma, „Jon deere“ mes nesitikim, bet reikia tokio traktoriaus, kuriuo galėtume žiemą išvažiuoti valyti sniegą ir normaliai, o ne kaip dabar iš mažos mašinikės, pabarstyti smėlio bei druskos mišiniais, vasaros metu žoliapjovę pritaikytume pakelėms, didesniems plotams bei piliakalniams šienauti“, – sakė A. Turauskis.

Išklausęs komiteto narių ir seniūnų diskusiją, Kretingos rajono meras Juozas Mažeika posėdžiautojus grąžino į realybę.

„Šiandien jūs kalbat daugiausia apie paslaugas. Tačiau laukiama Savivaldos įstatymo pakeitimų, kai vidiniai sandoriai bus panaikinti. Jei taip atsitiks, tai tiek Savivaldybė, tiek seniūnijos vargu ar ateityje galėsime turėti savo komunalinius ūkius. Visas paslaugas teks pirkti“, – sakė jis. Mero manymu, seniūnijoms galbūt pigiau būtų investuoti į kokybiškas vietinių ūkininkų paslaugas, užuot pačioms išlaikius techniką.

Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas palaikė poziciją, kad seniūnai, kurių priedermė teikti ir organizuoti viešąsias paslaugas, apklausos būdu skelbtų nedidelius konkursus.

„Mes jums numatytume pinigus, o jūs protingai, racionaliai juos panaudotumėt“, – sakė jis. Direktorius nepritarė Vydmantų seniūno Rimvydo Šakinio siūlymui pirkti visoms seniūnijoms bendrą paslaugą, nes niekada taip nebus, kad ta pati firma vienu metu nuvalys kelius ir Šukėje, ir Dupulčiuose, ir Padvariuose. Paskutinė vietovė esą lauks nežinia, kiek. Meras pridūrė, kad, jeigu paslaugą pirktų Savivaldybė, ir kaina automatiškai išaugtų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas