Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-8°C debesuotumas 6 %
Naktį-12°C debesuotumas 31 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

ProDJ – renginio sėkmės garantas

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-11-14

Garsas, šviesa, LED ekranai, scenos, specialieji efektai – tokia yra renginių techninio aptarnavimo įmonės ProDJ direktoriaus 31-erių Dovydo Bajoro verslo kasdienybė. Tai, ką mato į renginius atėjęs žiūrovas, ir tai, kas lieka renginio užkulisiuose – skirtingi, bet vienas nuo kito neatsiejami dalykai, turintys reikšmės renginio sėkmei.

ProDJ direktorius Dovydas Bajoras be to, jog jo vadovaujama įmonė rūpinasi techniniu renginių aptarnavimu, ir pats imasi renginių vedėjo vaidmens – ne per seniausiai jis vedė Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų gimtadienio šventę.

D. Bajoras prieš gerus 10 metų su bendraminčiais Remigijumi Žiogu ir Tomu Mauricu įkūrė renginių organizavimo bendrovę, kurios prekiniu ženklu tapo „Trys karaliai“. „Organizuodamas renginius lygiagrečiai pradėjau domėtis renginių techniniu aptarnavimu, lankiau parodas užsienyje. To rezultatas – mano įkurta įmonė ProDJ, o savo sukaupta patirtimi dalinausi ir su Socialinių mokslų kolegijos studentais, kuriems 3 metus dėsčiau renginių organizavimą, garso vaizdo ir šviesos technologijas bei informacijos logistiką“, – kalbėjo D. Bajoras, neslėpdamas, jog jam, kaip verslininkui, būdingos ir futuristinės idėjos: štai akcijai „Idėja Lietuvai“ jis pateikė pasiūlymą išleisti lietuvišką nacionalinę kripto valiutą, ir ši idėja sulaukė nemažo pritarimo.

Maksimaliam efektui – geriausi specialistai

D. Bajoras įsitikinęs: kad renginys pavyktų, nepakanka vien idėjos – renginio koncepcijai įgyvendinti būtina kokybiška įranga ir jos ypatumus išmanantys žmonės. „Kad būtų pasiektas maksimalus efektas, specialistai pritaiko visas turimas žinias ir patirtį: kur ir kaip išdėstyti įrangą, kiek ji sveria, kiek reikės elektros energijos, laiko įrangai sumontuoti ir panašiai. Mūsų įmonės specialistų darbas derinamas su renginio programa, aiškiai suformulavus užduotis techniniams darbuotojams“, – vardino verslininkas, kurio pastebėjimu, įmonėje ProDJ dirbantys projektų vadovai ir inžinieriai – turintys aukštąjį išsilavinimą ir ilgametę darbo patirtį, kvalifikuoti ir motyvuoti, nuolat besitobulinantys, o tai, kad visada puikiai atlieka „namų darbus“, visi projektai įgyvendinami sklandžiai ir laiku.

Be to, kad įmonė ProDJ užsiima scenos pastatymu, trumpalaike renginių įrangos nuoma, aptarnauja užsakovus sumontuodami-išmontuodami įrangą, ProDJ specialistai konsultuoja renginių organizatorius, sukuria renginio koncepciją, vizualizaciją, kaip gali atrodyti scena, apšvietimas, dekoracijos ir kiti numatyto renginio elementai, taip pat pataria, kokio galingumo elektros įvadų gali reikėti, kaip juos paskirstyti, kokio dydžio ir iš kokių konstrukcijų reikėtų statyti sceną, kokių gali prireikti pagalbinių konstrukcijų, apšvietimo, parenka vaizdo medžiagą, ją pritaiko LED ekranams.

„Esame tam, kad renginys pavyktų ir būtų įsimintinas. Sėkmei garantuoti pasitelkiame visus turimus resursus – nuo technikos iki žmogiškųjų išteklių“, – teigė ProJD vadovas.

Neišvengia mitų ir kuriozų

Įgyta patirtis D. Bajorui jau leidžia daryti kai kuriuos pastebėjimus, įvardinti klaidas, kurias daro renginių užsakovai ar sumanytojai. „Norėtųsi paneigti kai kuriuos mitus, kuriais renginiai apauga dėl patirties stokos ir nežinojimo, – kalbėjo D. Bajoras. – Vienas jų – kad atvykstančios koncertuoti grupės arba atlikėjai, kuriems mokamas nemažas honoraras, atsiveža ir visą įgarsinimo aparatūrą, šviesos efektus ir t.t. Taip nėra – įprasta, kad atlikėją lydi taip vadinamasis raideris – reikalavimų sąrašas, kuriame ir yra surašyta, kokia įranga turi pasirūpinti koncerto, renginio organizatoriai. Taigi daugeliui ir pasakau: techninei raiderio daliai išpildyti esme reikalingi mes – įmonė ProDJ.“

Nelengva yra dirbti ir kaimų, miestelių, studentų renginiuose – kai renginius inicijuoja ne profesionalai, neišvengiama staigmenų, scenarijaus pasikeitimų arba tenka dirbti išvis be programos. „Sudėtinga dirbti, kai reikia įgarsinti koncertą, kuriame pasirodo kapelos – visi galvoja, kad tai nieko nekainuoja arba bus bent jau pigiau. Mitas! Įpratę save girdėti per repeticijas be papildomos įrangos, kapelos kolektyvai kitąsyk ir nuo mikrofonų traukiasi, kas vėlgi apsunkina technikų darbą“, – papasakojo verslininkas.

Netrūksta jų darbe ir kuriozinių situacijų: štai teko pralaimėti vieną viešųjų pirkimų, nes perkančioji organizacija kompanija tik nukopijavo raiderį iš atlikėjų, nė nepagalvojusi, kokius darbus turės atlikti kviečiama įmonė. „O mes, suskaičiavę transporto išlaidas, montavimo-išmontavimo darbų vertę, likome už borto. Čia ir įžvelgiu problemą, kai viešuosius pirkimus organizuojančios įmonės nerengia techninių projektų ir techninio aptarnavimo priežiūros paslaugų atlikimui nieko nesamdo, dažniausiai tik pateikia techninio aptarnavimo aprašymus, kuriuos rengia kultūros darbuotojai. Tai nėra geras požiūris – kultūros darbuotojui užtektų rūpintis renginio turiniu, idėja, sklaida, dabar gi jam ir scenarijų reikia parašyti, ir suolelius sunešioti, ir dokumentus viešiesiems pirkimams parengti. Negali žmogus būti ir teisininkas, ir inžinierius, ir finansininkas vienu metu“, – pasvarstė D. Bajoras.

Sumontuoti, o po to – ir išmontuoti, apšviesti, įgarsinti renginį – darbas, kurio žiūrovas nemato

Renginių lygis kyla

Įmonei ProDJ tenka dalyvauti galinguose ir sudėtinguose projektuose. Vienas sunkesnių buvo kompozitoriaus ir režisieriaus Heiner Goebbels instaliacija-spektaklis „Stifters Dinge“ („Stifterio daiktai“), vykęs „Švyturio“ arenoje, – tai kompozicija penkiems fortepijonams be pianistų, pjesė be aktorių, perfomansas be atlikėjų, pakvietęs regėti ir klausyti, įžengti į kvapą gniaužiančią erdvę, kupiną garsų ir vaizdų. ProDJ šiam perfomansui, kurio pagrindiniai veikėjai – šviesa, garsai, ūžesiai, balsai, vėjas, dulksna, vanduo ir ledas, – kūrė instaliaciją. „Visą savaitę dirbome kaip šveicariški laikrodžiai – tokio tikslumo iš mūsų buvo pareikalauta. Baseinas, visiška tyla ir – sekundės tikslumu turi įkrisi vandens lašas...“, – projekto detales atkleidė D. Bajoras – jam ir kolegoms šis projektas, keturiuose pasaulio žemynuose parodytas daugiau negu 300 kartų, paliko didžiulį įspūdį.

Sudėtingas ProDJ atitekęs projektas – ir tarptautinis folkloro festivalis „Parbėg laivelis...“: vienos didelės generalinės repeticijos nėra, ir, kai įvairių šalių kolektyvai lipa į sceną, turi būti viskam pasirengęs, nes nežinai, ar dabar šoks, ar dainuos...

ProDJ dirbo Andriaus Mamontovo ture per Lietuvą, sumontavo visą apšvietimo ir įgarsinimo įrangą Lietuvos televizijos projektui „Delfinai ir žvaigždės“, aptarnavo daug Telšių kultūros sostinės renginių, kitų miestų švenčių. Be abejonės, nuomoja įrangą ir užsienio atlikėjų koncertams, kurie vyksta ar jau vyko Lietuvos didžiosiose arenose ar, pavyzdžiui, Trakų pilyje: Patricijos Kas, Maksimo Galkino, Evanescence, Fools Garden, Staso Pjechos, Mother Africa bei visos plejados Lietuvos žvaigždžių pasirodymams.

Kad garantuotų dar geresnę aptarnaujamų renginių kokybę, ProDJ direktorius planuoja įsigyti vieną didžiausių Lietuvoje – 24 m pločio, 16 m gylio ir 15 m aukščio – aliuminio konstrukcijų sceną, kuri būtų kaip maždaug aštuonių buto namo dydžio. „Matome poreikį, mūsų galimybėmis domisi ne tik Lietuvos, bet ir aplinkinių kraštų renginių organizatoriai, matome, jog daug galingų renginių vyksta Latvijoje, apie mus teiraujasi vokiečiai, olandai“, – neslėpė D. Bajoras, pats kasmet būtinai aplankantis parodas, įvairius pasirodymus – šią vasarą jam teko pabuvoti Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers koncertuose, – kad pamatytų, kaip dirba kitos firmos, pasisemtų idėjų.

D.Bajoro pastebėjimu, renginių kultūra Lietuvoje labai stipriai auga, nes ir patys lietuviai daug keliauja, mato renginių kitose šalyse. „Keičiasi ir technikos kokybė – ką turėjome prieš 5-erius metus ir ką turime dabar – nepalyginsi, ir tai taip pat pakelia renginių lygį“, – įsitikinęs D. Bajoras, kurio nuomone, kokybę sukuria ir iš europinių pinigų sutvarkyti mietų, miestelių skverai, aikštės, atsiradusios naujos erdvės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas