Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 8 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar pritariate streikuojantiems mokytojams ir juos palaikantiesiems?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Komentarų topas

Tarnybos informavo, kad žiemai pasiruošta

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-11-14

Kretingos rajono savivaldybėje įvykusiame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, kuriame dalyvavo atsakingų rajono tarnybų, įstaigų ir seniūnijų atstovai, buvo aptarti pasirengimo šaltajam metų periodui klausimai.

Posėdžiui pirmininkavęs Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis prašė informuoti, kaip kiekviena tarnyba pasiruošė šaltajam metų periodui, su kokiomis problemomis susiduria.

Kretingos šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas šilumos realizacijai Tomas Liaučys informavo, kad Kretingos mieste visi šiluminiai punktai paruošti, rezervinio kuro įmonė įsigijo pakankamai. Per šiuos metus pakeista apie 1,7 km trasų, jos išbandytos. Tačiau jau aišku, kad dėl ilgalaikio gausaus lietaus nebus įmanoma laiku pabaigti visų suplanuotų aplinkos sutvarkymo darbų po antrosios katilinės magistralinių šilumos tinklų rekonstrukcijos.

Bendrovės „Kretingos vandenys“ gamybos vadovas Tomas Lapė patikino, kad visi būtini darbai taip pat atlikti: apšiltinti gręžiniai, patikrinti šildymo kabeliai. Pasak direktoriaus pavaduotojo Valerijono Černeckio, „Kretingos komunalininkas“ įsigijo du naujus smėlio barstytuvus. Vienas jų bus skirtas miesto gatvėms, kitas – šaligatviams barstyti. Smėlio ir druskos mišinio taip pat nupirkta. Pavaduotojas akcentavo, kad pirmiausia bus valomos ir barstomos judriausios Kretingos miesto gatvės. Tokia gatvių priežiūros tvarka padeda užtikrinti saugesnį eismą jose.

Seniūnai teigė su ūkininkais ir įmonėmis sudarę sutartis atlikti kelių valymo darbus, prireikus – gyventojams užtikrinti pagalbą. Atokesnėse vietovėse gyvenantys vieniši senyvo amžiaus žmonės be priežiūros nebus palikti.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis atkreipė dėmesį į tai, kad gausūs ir dažni šių metų lietūs neigiamą poveikį daro kelių ir gatvių dangų būklei, todėl paprašė seniūnų dar atidžiau sekti orų prognozes, kad prieš šalčius būtų suspėta nugreideriuoti pagrindinius žvyruotus seniūnijų kelius. Pasak Kretingos kelių tarnybos vadovo Artūro Meškio, kelius barstys 8 barstytuvai, 5 greideriai, 3 traktoriai su verstuvais, yra sukaupta pakankamai druskos ir smėlio mišinio keliams barstyti. Kaip visada, pirmiausia bus valomi ir barstomi magistraliniai, krašto, po to – rajoniniai keliai.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius pateikė informaciją apie šiais metais užregistruotus gaisrus ir jų kilimo vietas, atliktus gelbėjimo darbus. Anot jo, gyventojams išdalinti 95 dūmų detektoriai.

Rajono Savivaldybės Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Nerijus Ciparis seniūnų paprašė patikrinti kelius iki vandens telkinių ir hidrantų, iš kurių būtų imamas vanduo gaisro metu, taip pat atkreipė dėmesį, kad reikėtų daugiau informacinių ženklų, ugniagesius-gelbėtojus nukreipiančių prie vandens telkinių.

Daugiabučius namus Kretingoje administruojanti bendrovė „Kretingos būstas“ šiemet įsigijo specialią techniką varvekliams daužyti. Pasak įmonės direktorės Jurgitos Trinskienės, esant poreikiui, varveklių nudaužymo paslauga galės pasinaudoti visi Kretingos gyventojai ir įmonės.

Savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutienė informavo, kad šiuo metu gripo vakcinos yra, nemokamai gali skiepytis sergantys lėtinėmis ligomis, vyresnio nei 65 metų amžiaus žmonės, besilaukiančios moterys, asmens sveikatos priežiūros darbuotojai. Gydytoja akcentavo, kad, siekiant išvengti peršalimo ligų, labai svarbu asmens higiena.

Kretingos rajono aplinkos apsaugos agentūros bei Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai su pasitarime dalyvavusiais seniūnais aptarė glaudesnio bendradarbiavimo galimybes gyvūnų laikymo ir apsaugos srityje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas