Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 8 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar pritariate streikuojantiems mokytojams ir juos palaikantiesiems?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Komentarų topas

Prie mokyklos atkasė sprogmenį

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-11-14
Sprogmenį apžiūrėjęs vyresnysis seržantas Vidas Karsokas nusprendė, kad saugiausia bus jį išgabenti iš mokyklos teritorijos.

Vakar rytą prie Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos buvo sulėkusios visos specialiosios tarnybos – sureagavus į žinią, kad darbininkai, atlikdami žemės kasimo darbus, rado daiktą, panašų į sprogmenį, buvo įvestas planas „Skydas“. Į vietą atskubėjo ir išminuotojai, kurie, konstatavę, jog rastasis sprogmuo yra 82 mm minosvaidžio mina, ją išgabeno iš vietos.

Sprogmuo buvo rastas prie pat išvažiavimo iš mokyklos kiemo, kur atliekami šilumos trasos keitimo darbai. Šalia – ir daugiabutis namas, kuriame gyvena 6 šeimos.

„Gal iš trobos nevarys?“ – pusiau juokais, pusiau rimtai sakė šio namo gyventojas Edvardas Vitkauskas, kuris, pamatęs būrį pareigūnų, buvo nuėjęs jų pasiteirauti, kas įvyko.

„Galvojau, kad kokį lavoną rado – pasirodo, bombelę“, – sakė E. Vitkauskas, šią naujieną parnešęs ir savo žmonai Genovaitei. „Labai keista. Kiek čia kasta, sodinta, niekada nesame radę nieko panašaus. Kibirų, visokių atliekų žemė iškeldavo, bet sprogmens – niekada, o juk per 30 metų čia gyvename“, – kalbėjo G. Vitkauskienė.

Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Bendikas ir Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos direktorius Julius Gindulis teigė, kad prireikus mokiniai sugebėtų sklandžiai evakuotis iš pastato – to jie išmoko pratybose

Tokioms situacijoms jaučiasi pasirengę

Į vietą buvo atvykęs ir Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Bendikas, kuris situaciją aptarė su Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos direktoriumi Juliumi Ginduliu.

„Kol atvyks išminuotojai, nutarėme laikinai uždaryti šį kiemą, kad žmonės nesiartintų prie sprogmens, o toliau vadovausimės išminuotojų nurodymais“, – teigė A. Bendikas.

J. Gindulis teigė esąs užtikrintas, kad evakuacija – jei jos prireiktų – vyktų sklandžiai. „Turėjome pratybas pavasarį – vaikai žino, kaip jiems reikėtų evakuotis. Tokioms situacijoms esame pasirengę“, – tvirtino J. Gindulis, kurio teigimu, mokykloje yra 840 mokinių, dar apie 40 žmonių sudarytų personalas.

Pirmasis sprogmenį pastebėjęs vamzdžių klojėjas Svajūnas Kardelis neslėpė, kad tokių įvykių yra pasitaikę ir anksčiau.

Sprogmuo neišgąsdino

Sprogmenį kasamame grunte apie 8.50 val. pirmasis pastebėjo bendrovės „Klaisvita“ vamzdžių klojėjas Svajūnas Kardelis.

„Kasėme žemę ir jos iškračius iš ekskavatoriaus kaušo, ant viršaus pasirodė sprogmuo. Stovėjau prie pat, tad iš karto apie tai pranešiau darbų vadovui. Vietą aptvėrėme „Stop“ juosta, o patys, sulaukę policijos, persikėlėme dirbti į kitą vietą, – pasakojo S. Kardelis. – Ar išsigandau? Ne – juk ne pirmą kartą sprogmenį randu: kai tokį darbą dirbi, tai nebėra naujiena. Ši mina nedidelė, gal 25 cm dydžio, surūdijusi, bet tvarka yra tvarka, privalome apie sprogmenį informuoti tarnybas.“

Tačiau išminuotojai, kurie į vietą atskubėjo maždaug per valandą, teigė, kad į sprogmens – 82 mm dydžio minosvaidžio minos – radimą nereikėtų žiūrėti lengvabūdiškai.

„Jeigu ji suveiktų, skeveldros galėtų sužeisti žmones maždaug 200 metrų spinduliu“, – teigė vyresnysis seržantas Vidas Karsokas. Anot jo, rastoje minoje tebėra sprogstamosios medžiagos, tačiau ji be sprogdiklio, tad sprogmenį buvo galima saugiai išvežti iš mokyklos teritorijos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas