Pajūrio naujienos
Help
2018 Rugsėjis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 48 %
Naktį15°C debesuotumas 49 %
Apklausa

Ar kultūra labiausiai skriaudžiama valdžios?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono ugdymo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus ir jų mokytojus jau penktą kartą sukvietė Kretingos mokyklos–darželio „Žibutė“ organizuojamas žemės meno projektas „Vaikų rankos džiugina žemę“. Šių metų projekto tema „Auskim juostą šimtaspalvę“, skirta Lietuvos valstybės šimtmečiui, Tautinio kostiumo ir Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Renginio tikslas – ugdyti mažo žmogaus ekologinį sąmoningumą, tautinę savimonę, gebėjimą įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti ir globoti, o savo darbus skirti artėjančiai gražiajai Lietuvos sukakčiai.

Nuo simbolinės kiekvienam lietuviui vietos Lietuvos širdies – išradingų mokyklos-darželio pedagogų sukonstruotos Gedimino pilies nusidriekė, nuvilnijo per visą pievą šimtaspalvė tautinė juosta, kurią audė po 2 komandas iš Kretingos lopšelių-darželių „Ąžuoliukas“ (auklėtojos B. Lukošienė ir A. Stuopelienė), „Pasaka“ (auklėtojos R. Lukienė ir G. Urbonienė) ir „Žilvitis“ (auklėtojos L. Vasiliauskienė ir V. Sendravičiūtė). Prie jų prisidėjo Kretingos rajono Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės (auklėtoja N. Duoblienė) ir Kretingos rajono Rūdaičių (auklėtoja G. Rusteikienė) mokyklų, Kurmaičių (auklėtoja D. Mockienė) pradinės mokyklos ir 7 renginio šeimininkų – mokyklos-darželio „Žibutė“ komandos.

Renginio vedėjai – Žemė (auklėtoja D. Čekanauskienė), Dailininkas (priešmokyklinio ugdymo pedagogė N. Viskontienė) ir Lietuvaitė (meninio ugdymo mokytoja Indrė Juodeikienė) padėkojo darbščiosioms vaikų rankoms už sukurtą grožį bei pakvietė nupinti dar vieną – tautinių šokių ir žaidimų juostą. Kaip šaudyklėlės po stakleles zujo, pynėsi vaikai liaudiškų melodijų sūkuryje, o prisižaidę, prisišokę, vaišinosi karšta arbata ir zuikių ant kelmelio iškeptais pyragėliais. Baigiantis linksmybėms, šventės vedančiosios apdovanojo visas komandas ir jų vadovus padėkos raštais, pakvietė ir kitais metais dalyvauti tokiame pat projekte, mokytis džiaugtis gamtos teikiamomis dovanomis, o svarbiausia – savo mažom rankytėm Lietuvos žemelės niekada neskriausti, tik puošti ją, gražinti ir mylėti.

Sigita NARVYDIENĖ, Dalia ČEKANAUSKIENĖ

Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ ikimokyklinio ugdymo auklėtojos


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas