Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 8 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar pritariate streikuojantiems mokytojams ir juos palaikantiesiems?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka, vykdydama projektą vaikų knygų klubas „Pelėdžiukai“, pakvietė Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos ketvirtokus, vadovaujamus pradinio ugdymo mokytojų – Nijolės Meškauskienės ir Soteros Martusevičienės, ikimokyklinio ugdymo pedagogus, pradinių klasių pedagogus, socialinių paslaugų centro socialines darbuotojas dalyvauti kūrybos pamokoje – „Akvarelė ir vaizduotės lavinimas“ kartu su dailininke knygų autore Sigute Ach.

Sigutė Ach savo seminarus vadina vaizduotės lavinimo ir turiningo bendravimo pamokomis, padedančiomis kiekvienam norinčiam surasti kelią į savo įdomų, kūrybingą ir visavertį gyvenimą.

Užsiėmimas prasidėjo pokalbiu-paskaita apie vaizduotės lavinimą ir jos svarbą kiekvieno žmogaus ir visuomenės gyvenime. Pradinukai susidomėję bendravo su dailininke, kuri nuoširdžiai atsakė į mokinių klausimus.

Pamokėlės metu buvo išdalintos priemonės, tai balti lapai, vanduo ir dažai. Teptuku užsiėmimo dalyviai turėjo sušlapinti popieriaus lapą, pasirinkti spalvą iš paletės ir leisti dažams lietis laisvai.

Antrojoje užsiėmimo dalyje stebint savo sukurtas akvarelines miniatiūras buvo kuriami „Žodžių tiltai“ – aprašomi kūriniai, sukuriant akvarelinių eksponatų pavadinimus. Taip gimė unikalūs darbeliai, liudijantys neišsemiamą vaizduotės potencialą.

„Gyvenime dažniausiai privalome būti logiški ir punktualūs. Protingi. Atsakingi. Tai gerai. Tik kartais reikia būti užsisvajojusiems. Šiek tiek išplaukusiems. Poetiškiems. Susižavėjusiems. Jei jaučiate, kad dėmelė jums labai graži, o aplinkui daiktai ir vaizdai tapo dailesni – judate teisinga kryptimi,“ – kalbėjo menininkė Sigutė Ach, žiūrėdama į mokinių ir pedagogų darbelius.

Susitikime su dailininke, rašytoja Sigute Ach kiekvienas dalyvis turėjo progą apsilankyti romantiškame Sigutės pasaulyje ir iš jo parsinešti įkvėpimo, lengvumo jausmą.

Inga TIREVIČIUTĖ

Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui


    Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas