Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Regiono merai universitetui pasiruošę padėti

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-10-24

Susitikime-diskusijoje, kurią surengė Klaipėdos universitetas, Vakarų Lietuvos savivaldybių merai ne tik pasižadėjo toliau bendradarbiauti, bet palaikė ir idėją šią vienintelę regione esančią aukštąją mokyklą stiprinti ir remti finansiškai.

Vakarų Lietuvos regiono merai kalbėjo ir apie tai, kad iš Klaipėdos universiteto į rajonus dirbti ateina gerai paruošti specialistai.

Panoro tapti dalininke

Išklausęs pranešimus, uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas universiteto administracijos paprašė tuoj pat parengti Ketinimų protokolą ir praėjusį ketvirtadienį jį pateikė svarstyti miesto tarybai.

Merui užkliuvo tai, kad viešojoje erdvėje Klaipėdos universiteto rezultatai lig šiol buvo vaizduojami prastesni negu buvo pateikta susitikime su regiono merais. Ypač maloniai jį nustebino žinia, jog pagal mokslo rodiklius Klaipėdos universitetas lenkia Kauno Vytauto Didžiojo universitetą. V. Grubliauskas teigė, kad miesto Savivaldybė yra pasirengusi tapti universiteto dalininke, skirti 7– 8 proc. metinio biudžeto ir dalyvauti šios įstaigos valdyme.

„Tiek metų praėjus po Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo, vis dar Vilniui turime įrodinėti, kad yra toks Vakarų Lietuvos regionas, yra miestas Klaipėda ir jo universitetas, kurie vienas nuo kito neatsiejami“, – kalbėjo Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, mat, optimizuojant Lietuvos universitetų tinklą, svarstyta Klaipėdos universitetą paversti kitos aukštosios mokyklos padaliniu. Kad vienintelė dideliame regione kvalifikuotų specialistų kalvė reikalinga, nuomonę taip pat išsakė Klaipėdos rajono, Rietavo, Mažeikių, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Jurbarko merai, Telšių bei Palangos vicemerai.

„Mes labai džiaugiamės dirbti ateinančiais kultūros, socialiniais darbuotojais – šių specialistų kitur nė nesidairom, tik Klaipėdos universitete“, – kalbėjo Rietavo rajono meras Antanas Černeckis.

Svarbu dirbti išvien

Klaipėdos rajono mero Vaclovo Dačkausko teigimu, stiprinant universitetą, su mokslo bendruomene išvien turi dirbti viešasis sektorius bei verslas.

„Rajonų savivaldybės tiesiogiai finansiškai remti universiteto negali, bet gali lėšomis prisidėti prie įvairių regionui naudingų projektų įgyvendinimo“, – sakė meras.

Pavyzdžiui, praėjusiais metais V. Dačkauskas, V. Grubliauskas, Palangos miesto savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Mikalkėnas ir Klaipėdos pramonininkų asociacijos prezidentas Viktoras Adomaitis su universitetu pasirašė sutartį, kad Klaipėdos universitete būtų įkurtas STEAM centras, kuriame besidomintys vaikai galėtų iš arti susipažinti su gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos mokslų dėsniais ir naujausiais išradimais, patys eksperimentuoti ir kurti. Šis projektas finansuojamas 1914–2020 m. Struktūrinių fondų lėšomis.

Pristatė viziją

Susitikimo metu buvo pristatyti universiteto tikslai bei ateities vizija: tapti lyderiu Baltijos jūros regione, būti modernia, savarankiška įstaiga, prioritetą teikti jūriniam sektoriui, bet tuo pačiu ir toliau vystyti regionui svarbias gamtos, sveikatos, socialinių, humanitarinių, inžinerinių studijų kryptis.

Šiuo metu Klaipėdos universitete studijuoja apie 3,5 tūkst. studentų. Didžioji jų dalis – iš Klaipėdos regiono. Situacija yra palanki universitetui augti, nes mokinių nuolat daugėja: suskaičiuota, kad 2018–2019 mokslo metais abiturientų skaičius Klaipėdos mieste bei regione sieks 19 tūkst., o tai yra apie 2 tūkst. daugiau negu ankstesniais mokslo metais. Be to, kadangi akcentuojamas mokymasis visą gyvenimą, potencialiais universiteto studentais gali būti laikomi visi regiono gyventojai.

Buvo išklausytas rektoriaus Eimučio Juzeliūno pranešimas apie universitetą šiandienos aukštojo mokslo reformos kontekste. Be kita ko, rektorius užsiminė apie galimybę konsolidacijos keliu eiti su kitomis Klaipėdoje veikiančiomis ugdymo įstaigomis – Klaipėdos valstybine kolegija bei Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla. Sujungus jas būtų galima įsteigti universiteto mokslų centrą.

Studijų prorektorė Leta Dromantienė pristatė universiteto sąsajas su Vakarų Lietuvos regionu švietimo, kultūros ir verslo srityse. Šiuo metu jau su 8 regiono savivaldybėmis Klaipėdos universitetas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis, dalyvauja bendruose kultūros bei švietimo projektuose, moksliniuose tyrimuose Baltijos istorijos ir archeologijos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas Vygantas Vareikis akcentavo dar ir kultūrinės Vakarų Lietuvos tapatybės svarbą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas