Pajūrio naujienos
Help
2018 Lapkritis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 9 %
Naktį7°C debesuotumas 4 %
Apklausa

Ar reikėtų išrauti daugiamečius gėlynus Rotušės aikštėje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kad pasirengimas Pirmajai Komunijai nebūtų tik formalumas (50 komentarai)

LT LithuaniaAUKA
2017-10-20 13:17:54
Kažkodėl nekalbama , kokio dydžio turi būti ta taip vadimama auka...
LT Lithuaniax
2017-10-20 13:41:36
po tokių ilgų mokymų ir ,,dėrmavuonės" vaikai nebenori net suaugę eiti į bažnyčią. Kas per daug, tas nesveika.
LT Lithuanianu jo
2017-10-20 14:11:59
tikrai po tokių paruošimų, vaikai lankstu eina pro bažnyčią ir nereikia tik la la la apie tikėjimą, seniau užteko mėnesį palankyti pas bobutę kursus ir ne ką prasčiau išmokom
LT Lithuaniadeja
2017-10-20 14:13:02
Tenka sutikti su 'X". Vaikai po tų mokymų tikrai baidosi tos bažnyčios, sakys tėvai kalti....bet čia filosofinis klausimas ir ilga diskusija. Žinau, kad už tinkamą kainą daug kas nusiperka iš pačių kunigų tuos parašus...ypač didmiesčiuose. Aš tai atlikau sovietų laikais...., nei kas liepdavo, nei varų varydavo...., nors mokyklos mokytojai (aišku ne visi) tų laikų stebėdavo kas eina į bažnyčią( dabar super dievobaimingos)ir elgesio įvertinimą mažindavo:))). Ką aš norėjau pasakyti: -...tikrai nereikėjo kaip kareiviui viską iškalti, visur dalyvauti ir parašus rinkti. Kunigai buvo supratingi ir mokėjo vaikus bei jų tėvus motyvuoti ir eidavome tikrai su malonumu.:) gero savaitgalio.
LT LithuaniaJadvyga
2017-10-20 14:17:11
kam tokiems ruoštis komunijai, jei nesupranta,, kad nelankymas sekmadieniai Mišių yra sunki nuodėmė. Vaikas priims tą pirmąją komuniją, tačiau, jei praleis nors vieną sekmadienį, tai be išpažinties jis jau negalės komunijos priimti. jeigu moteris turi tokį supratimą apie tikėjimą ir dar piktinasi, tai tegu visai nesiruošia jos vaikas komunijai. Žmogui duota laisva valia: būti tikinčiu ar ne. Proginių katalikų gretas nori papildyti? ,, Sutvarkyti" vaiką, kad vėliau galėtų tuoktis bažnyčioje. Gaila man kunigų, kad su tokiais žmonėmis dar turi diskutuoti. Pasimelsiu geriau už kunigus ir tuos paklydusius žmones, kurie atsakymų ieško PN, o ne savo sąžinėje.
LT LithuaniaMano nuomonė
2017-10-20 14:37:00
Tikėjimas turi būti širdyje, o ne prievartoje. Katalikai jau darosi fanatikais. Tikiu Jezumi Kristumi, Dieviškąja esybe, tačiau visiškai nesilankau bažnyčioje, neatlieku išpažinties, nes man tai visiškai nepriimtina. Tiesa, laikausi kitų katalikų tiesų, kurios yra tokios pat kaip ir kitų tikėjimų - laikausi elementarių žmogiškųjų tiesų. Kaip čia iš vis yra - žemaičiai paskutiniai apsikrikštyjo, o dabar didžiausi tikintieji.
LT Lithuania-
2017-10-20 14:55:19
Už kunigus Jagvygėle tikrai reikia bei verta melstis ir negailėti jiems aukų, nes jie žino kaip aukas panaudoti, ko mes paprasti žmonės nežinom. Pritariu, kad tikėjimas turi būti širdyje.
LT Lithuanianuomonė
2017-10-20 15:20:11
aš esu katalikė ir lankau pamaldas, bet ne vieną kartą pagalvojau, kad mokymuose reikia įvertinti vaikų amžių, manau, kad ilgos pamaldos, dalyvavimas kituose bažnyčios apeigose ne visada atitinka dešimties metų vaiko pajėgumą, todėl vaikams atsibosta, jie pradeda triukšmauti ir atbuvę šiaip taip tai, kas ,,būtina" po to nenori į bažnyčią ir užeiti.
LT LithuaniaSako
2017-10-20 15:34:15
melstis ir mylėti Dievą gali ir apsikabinus medį. Tad ar tikrai reikia kiekvieną sekmadienį į bažnyčią.Nes meilę, žmogiškumą, atjautą turi išgyventi širdyje. Jei per šventas mišias vaikai raižys klaupkas ir maigys telefonus, kaži ar nušvitimas ateis. Kad tikėjimas gimtų turi būti kunigas iš didžiosios raidės, o kaip ir kiekviename darbe tikrų profesionalų mažai. Jei sugebėsi sudominti jaunimą, jie ateis. Jei ne - po tų metų priverstinio lankymo bažnyčią aplenks visam gyvenimui. O tarybiniais laikais pamenu katedrą prikimštą kaip silkės bačkoje. tai ir ieškokit atsakymo, kodėl tada ėjo žmonės su meile į bažnyčią???
LT Lithuanianekrikstyjau
2017-10-20 15:45:33
o as savo vaiku nekrikrikstyjau. Kai jau bus pakankamai suauge, gales pasirinki religija kokia tik nori ir pasikrikstyti ar nesirinkti jokios. Kodel kazkas turetu nuspresti uz zmogu kas jis bus ir kokia religija jam priimti. Krikscionybe nera vienintele tiesa ant viso svieto.
LT Lithuaniane jau ne
2017-10-20 16:47:27
Iš pirmo kunigėlis sako kad tai yra auka, o po to sako kad auką reikia sumokėti už tą tą ir ąna... Palaukit, auka nėra mokama, ji yra aukojama ir aukojama tiek kiek žmogus gali, o ne kiek bažnyčia nustatė, kaip yra dabar. Ir nereikia kunigėli pūdrinti čia visiems smegenu apie tas aukas.
O antra, tai tie mokyai yra absurdų absurdas, jie ne tai kad pritraukia vaikus arčiau Dievo ir bažnyčios, o kaip tik atitolina. Žinau ne vieną ir ne du vaikus, kurie po tokių prievartinių mokymų (visus metus)bažnyčios tiesiog nekenčia ir daugia į ją net nenori eiti.
LT Lithuaniane jau ne
2017-10-20 16:50:43
Ir dar kvailiau yra tai, kad tėvai yra verčiami eiti į bažnyčios pamokėles, nes jeigu vienas iš tėvų nelankys tai vaikas negaus pirmos komunijos, taip pasakyta pačios bažnyčios. Kas yra daroma per prievartą to dar labiau žmogus ir nenori.
LT LithuaniaJadvyga
2017-10-20 17:42:57
kur jūs matote prievartą? Ar jus priverčia priimti komuniją? O jeigu nutariate žengti dar ant vieno katalikybės laiptelio, tai turite laikytis bažnyčios tvarkos. labai aiškiai klebonas straipsnyje viską paaiškino. Manau, jei šeimoje būtų tikėjimas, malda, tai vaikai ir nenustotų bažnyčioje lankytis. O jei einama tik dėl ,susitvarkymo", tai tokios ir pasekmės. jei vaikas namuose girdi pasipiktinusius tvarka tėvus, tai kokio rezultato tikėtis? Tik tokio, kad vaikas nelankys bažnyčios, kaip nelanko ir jo tėvai. Namuose nėra maldos. Tik nesuprantu, kodėl veržiatės dėl komunijos. Apsikabinkit tuos medžius ir būkit. Žmonės savanoriai mokina vaikus, aukoja be atlygio savo laiką, o jūs dar purslojate. Nėra taip lengva mokinti šių laikų vaikus. ATSIBUSKITE . GĖDA MAN NET SKAITYTI VERŠLENIMUS PAJŪRIO NAUJIENOMS APIE BAŽNYČIOS TAISYKLES. Man gal pvz kelių eismo taisyklės nepatinka, norėčiau sustot kur noriu, važiuot kokiu noriu greičiu, tačiau taisyklės yra taisyklės. Turime joms paklusti.
IR DAR PASAKYSIU, KAD KIEKVIENAIS METAIS TAS PATS. Tačiau klebonas ir atsidavę žmonės džiaugiasi, kad jei atsivers nors keletas žmonių iš tų tėvų, tai jau bus didelis džiaugsmas. Kaip jūs iš vis galite gyvent be atramos - tikėjimo. Nenorėčiau nė dienos ilgiau gyvent, jei manyčiau, kad nėra amžinojo gyvenimo ir , kad mane suės kirminai žemėje ir viskas.
LT Lithuania..
2017-10-20 18:00:30
religijos yra tam, kad valdytų žmones ir tam, kad žmogus turėtų viltį gyvenime. kai jau niekas aplinkui tavęs nebemyli, tai gali pasikalbėti su dievu, jis tave supras, neišduos..bažnyčios yra kunigų namai, o dievo namai danguje.
NO NorwayGaliu
2017-10-20 18:19:12
Papasakoti savo istoriją. Kažkada norėjau Kretingoje krikštyti savo vaiką, bet to negalėjau padaryti, nes krikšto motina nebuvo ,,dirmavota".
Mano vaikas buvo Kretingos vienuolių ,,išbrokėtas". Kai dėl to reikalo nuėjau į Katedrą pas Monsinjorą Kazimierą Vasiliauską , jis to net nepaklausė. O kai aš pats pasakiau, kad krikštamotė kaip ir ne visai tinkama Monsinjoras net nesuprato apie ką kalbama. Todėl jį visi kaip visų Žmonių kunigą iki šiol myli.
LT LithuaniaMamukas
2017-10-20 18:53:24
Nu kas per daug, tas duoda atvirkštinį rezultatą, kam reikia piuikiai lankytų tuos kursus ir be muštro, be štampukų. Kas visai nesuprantam, kai tėvai verčiami dalyvauti kursuose taip pat už štampuką. Negi galvojat, kad taip pritrauksit daugiau žmonių į bažnyčią
IE IrelandSigute
2017-10-20 19:09:23
Is visu diskutuojanciu labiausiai gaila davatkeles Jadvygos.Koks bus ponios nusivylimas ,kai ja ,,papietaus,, ta pati kirmelyte ,kuri mane ,bedieve ,pusryciams skanavo...:)))
RU Russian Federation
2017-10-20 19:18:35
Dar net nespejus istraukt dokumentu ,jau buvo pasakyta-is jusu 15 €.na kiek suprantu ,tai turetu buti savanoriskas aukojimas,kiek zmogus isgali.o jau mandagumas toj rastinej -tai net zodziu nera,pasibjaurejau.
NO NorwayMama
2017-10-20 20:26:31
Aš norėjau, kad mano sūnus priimtų pirmają komuniją Lietuvoje, bet dėl tokios griežtos tvarkos, deja negalime padaryti, nes gyvename ne Lietuvoje. Tikėjausi, kad sūnus gali išmokti namuose visko ko reikalaujama pirmajai komunijai, nes pati esu baigusi Šv.Antano religijos studijų institutą, ir turiu kažką bendro su katechetika, bet gavom neigiamą atsakymą, mūsų nereikia ir galim eiti ten iš kur atėję. Liūdna dėl to, nes savo pareigą padaryti vaiką lietuviškos bažnyčios nariu bandėm įvykdyti ir atsitrenkėm kaip į sieną. Bet kaip sakoma, kai Dievas uždaro duris, būtinai palieka pravertą langą, tai mums tas langas buvo norvegų liuteronų bendruomenė. Jie mūsų vaiką priėmė išskėstomis rankomis ir sūnus patenkintas dalyvauja daugumoje apeigų. Dievas yra vienas, tad ir einam ten kur mes jaučiamės reikalingi.
LT LithuaniaPrelatas
2017-10-20 21:10:21
Juozas Tumas-Vaizgantas davatkas vadino sventabezdemis.
Jūsų vardas,pavardė:

Trumpas komentaras:

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegaliems veiksmams.

WWW.PAJURIONAUJIENOS.COM privalo informuoti specialiąsias Lietuvos tarnybas apie įžeidžiančių, smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokią neapykantą skatinančių komentarų autorių duomenis. O taip pat gali tai padaryti savo iniciatyva.

Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas