Pajūrio naujienos
Help
2018 Gruodis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną4°C debesuotumas 8 %
Naktį4°C debesuotumas 17 %
Apklausa

Ar pritariate streikuojantiems mokytojams ir juos palaikantiesiems?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienos“ kviečia išrinkti 2018-ųjų Metų žmogų

Edita GLIOŽERIENĖ
Gintautas POGOŽELSKAS
Paulius VANIUCHINAS
Ričardas JOVAIŠA
Arvydas BALSEVIČIUS
Eugenija DANIUK
Nerijus GEDMINAS
Antanas BLUŽAS
Janina LUKAUSKIENĖ
Komentarų topas
Festivalyje „nowJapan“ cosplayeriai demonstravo įvairiausius kostiumus iš kompiuterinių žaidimų ir japoniškos animacijos filmukų.

Kasmetinis japonų kultūros renginys „nowJapan“, šiais metais įvyko rugsėjo 9-10 dienomis, Vilniuje, „Litexpo“ rūmuose. Ar verta ten nuvykti? Taip, jeigu jums patinka Japonija ir Azijos kultūra. Šiame renginyje sutiksite bendraminčių, galėsite dieną pabūti savo mėgstamiausio veikėjo kostiume ir fotografuotis su kitais ar net pasirodyti ant scenos.

Užsienio svečiai

Kaip visada, „nowJapan neapsėjo be užsienio svečių, o teisėjai, kurie vertino cosplayerius, buvo patys cosplayeriai, jau laimėję ne vieną tarptautinį konkursą: Alex Relss iš Rusijos, Papa cosplay iš Prancūzijos, Pugoffka iš Ukrainos. Šiais metais jie sprendė likimą to, kas laimės pagrindinį renginio prizą – Kelionę į Japoniją. Teisėjai buvo matomi, duodantys interviu televizijai, besifotografuojantys su lankytojais ir kitais cosplayeriais. Jie tai atliko su malonumu, o jų kostiumai buvo vieni geriausių renginyje, tad dėmesio jiems netrūko.

Ne tik teisėjai buvo iš užsienio, bet ir muzikantai, dainininkai: Mayuko Cocoon, Ekotumi, Kumisoko, Takeshi Nishimoto, Tatsuya Shimogawa. Festivalio „nowJapan“ metu įvyko net Yukihero Pro-Wrestling mados pristatymas, kurią ant podiumo demonstravo hip-hop šokėjos.

Pasirodymai ant scenos

Dauguma pasirodymų demonstravo savo kostiumų grožį ir sudėtingumą, įmesdami šmaikščią dainą, šokį ar trumpą etiudą. Daugiausiai kostiumai buvo iš kompiuterinių žaidimų ir japoniškos animacijos filmukų. Buvo galima išvysti veikėjus iš šių kūrinių: „Final Fantasy“, „League of Legends“, „Undertale“, „Kobayashi-san Chi no Maid Dragon“, „Blood Bank“, „Dramatical Murder“, „Kuroshitsuji“, „Yuri on Ice“, „Bleach“, „Love live!“ ir kitų.

Tačiau šiais metais, buvo stebėtinai daug mėgstamų korėjietiškų muzikos grupių šokių pasirodymų, kone pusė dalyvių ant scenos išreiškė savo meilę vienai ar kitai grupei, atlikdami jų dainą ar net šokį. Grupės kurių šokiai bei dainos buvo atliekami – K.A.R.D, BTS, „Twice“, SISTER ir kt. Žiūrovai kai kurias dainas net dainavo patys, kiekvienas dalyvis buvo pasitinkamas ir išlydimas didžiuliais plojimais ir palaikymo šūksniais, taigi nė vienas pasirodžiusysis neliko be dėmesio ir aplodismentų.

Gardus maistas ir parduotuvės

Daugumos į renginį atvykusiųjų tikslas buvo nusipirkti mėgstamų anime ar žaidimų plakatų, figūrėlių, ženkliukų. O tam buvo net trys prekystaliai, kurie siūlė įvairius pirkinius su žavingais veikėjais ir žaidimų personažais. Viename jų buvo net loterija kuri susilaukė didelio pasisiekimo, nes pralošti buvo beveik neįmanoma. Nereikia pamiršti ir fanų, kurie turėjo prekystalius ir pardavinėjo savo piešinius su jų mėgstamiausiais personažais ar net azijietiškų įžymybių portretais. Deja, ši prekyba nėjo taip puikiai, kaip tiems, kurie prekiavo oficialiais plakatais ir kitomis gėrybėmis.

Šiais metais visus stebino sotus maistas, gardi korėjietiška sriuba, kurios mažiausią porciją buvo galima nusipirkti už 3 eurus – ši buvo tokia soti, kad kai kurie ragavusieji net nesugebėdavo jos pabaigti iki galo! O desertui buvo galima nusipirkti Taiyaki – žuvies formos vaflyje įdėtų ledų su priedais.

Pasivaikščiojimai po Litexpo rūmus

Kai galva nebuvo užimta paskaitų, rankos – pirkinių, o burna – gardaus maisto, buvo galima susipažinti su daugybe smagių lankytojų, kurie net patys buvo su kostiumais. Vieni – apsirengę originaliais veikėjais, kiti – apsivilkę vieno ar kito filmuko detale – švarku su emblema, marškinėliais, prie kuprinės prisisegę ženkliukus su personažų veidais. Koridoriuose kone visi su džiaugsmu gaudė cosplayerius šauniai nuotraukai, nes tik maža dalis jų pasirodė ant didžiosios scenos. Kiti – dalino „Free hugs“, o dar kiti stebėjo elektrinių mašinėlių lenktynes ar net buvo prigriebę patys konsolę ir žaidė su draugais klasikinį „Street Figter“ ar „Mortal Combat“.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas