Pajūrio naujienos
Help
2019 Sausis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 79 %
Naktį-13°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar registruoti, bet ilgus metus nebegyvenantieji savivaldybėje turėtų rinkti jos valdžią?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Veiklos sukaktį pasitinka naujomis investicijomis

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2017-09-26

„Philip Morris International“ mini 20 metų veiklos sukaktį, kai įvykdė „plyno lauko“ investiciją ir fabriką iš Klaipėdos senamiesčio perkėlė į Laisvąją ekonominę zoną. Simboliška, kad šis jubiliejus sutapo ir su fabriko modernizavimo projekto pirmojo etapo užbaigimu – į plėtrą jau investuota 19 mln. Eur.

Užbaigus Klaipėdos fabriko modernizavimo projekto pirmąjį etapą, iškilmingai buvo atidarytas atnaujintas padalinys – simbolišką juostelę perkirpo (iš kairės) LR Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, bendrovės „Philip Morris Lietuva“ direktorius Johan Bink ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Minint 20 metų sukaktį, kai „Philip Morris International“ įvykdė „plyno lauko“ investiciją, specialiai šiai progai surengtoje šventėje bendrovės „Philip Morris Lietuva“ direktorius Johan Bink pristatė Klaipėdos fabriko plėtros ir modernizavimo projektą, kurio metu patalpų plotas bus padidintas 8 tūkst. kv. m, o viso komplekso plotas sieks 30 tūkst. 300 kv. m.

Pokyčiai apims visą fabriką

Modernizavimo projektas buvo pradėtas praėjusių metų pabaigoje ir jo pirmasis etapas jau užbaigtas – jo metu išplėstos cigarečių gamybos padalinio patalpos. Projektą tęsiant, planuojama investuoti dar apie 12 mln. Eur, kurie bus skirti tabako paruošimo padaliniui atnaujinti ir gamybiniams įrengimams įsigyti.

Projekto tikslas – pašalinti esamus fabriko erdvių apribojimus, plečiant fabriko patalpų plotą ir sudarant sąlygas padidinti gamybinius pajėgumus. Be to, bus įrengtos ne tik naujos dirbtuvės, sandėliai, bet ir sukurtos patogesnės darbo vietos darbuotojams.

„Pagrindinė šių investicijų priežastis – užtikrinti saugią ir patogią darbo aplinką savo darbuotojams“, – akcentavo J. Bink, pasidžiaugęs, kad neliks nė vienos fabriko vietos, kuri, įgyvendinant modernizaciją, nebūtų pakeista.

Į tai sureagavo šventėje dalyvavęs LR Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, kuris savo kalboje pasidžiaugė: „Tačiau vienas svarbus dalykas, kuris išliks pastovus – tai, kad ši įmonė veiks Klaipėdoje, ji investuos, vykdys plėtrą šiame regione ir tai užtikrins darbo vietų egzistavimą. Tai asmeniškai mane labai džiugina.“

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai vadovas Viktoras Krolis (dešinėje) pasveikino ne tik esamą „Philip Morris Lietuva“ direktorių Johan Bink (viduryje), bet ir buvusį vadovą – Jacques Hebbelinck, kuriam įteikė atminimo ženklą už sėkmingą investicijų plėtrą.

Stiprūs ryšiai su bendruomene

Investuotojus sukakties proga pasveikinęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas „Philip Morris Lietuva“ įvardino vienu patikimiausiu ir draugiškiausiu socialiniu miesto partneriu.

„Teatras prasideda nuo rūbinės – nuo to, kaip teatras jūs pasitinka, įspūdį spektaklis sunkiai begali pakeisti. Tie vaizdai, kuriuos mes dabar matome, daugiau negu tikinamai parodo, kuom Klaipėda pasitinka visus atvykstančius į ją iš Rytų. Tai – Klaipėdos miesto vizitinė kortelė, kuria mes didžiuojamės daugiau kaip 20 metų“, – kalbėjo V. Grubliauskas, kurio įsitikinimu, „Phipps Morris International“ davė puikią investicijų pradžią Lietuvoje ir į ją atnešė pasaulinę investuotojų kultūrą, naują standartą, į kurį lygiuojamasi ir šiandien.

Ir dabartinis „Philip Morris Lietuva“ direktorius J. Bink, ir šventėje dalyvavęs buvęs vadovas Jacques Hebbelinck savo kalbose pažymėjo bendrystės su miestu, jo bendruomene svarbą. Būtent dėl to prieš daugiau kaip 20 metų, kai buvo priimtas sprendimas įsikurti LEZ teritorijoje, senieji fabriko pastatai senamiestyje buvo padovanoti miestui.

Tą laiką prisiminęs buvęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius šventės svečiams pacitavo sutartį, pagal kurią senieji fabriko pastatai miestui buvo parduoti už simbolinę 1 Lt sumą, o visas notarines išlaidas įsipareigojo sumokėti pardavėjas.

Nors, pasak R. Taraškevičiaus, ne iš karto gimė idėja, kam paskirti dovanų gautus pastatus, tačiau vėliau joje prigijo „Kultūros fabrikas“, tapęs neatsiejama uostamiesčio kultūrinio gyvenimo dalimi. Čia įsikūręs „Klaipėdos jaunimo teatras“ savo pasirodymą padovanojo ir „Philip Morris Lietuva“ šventės svečiams.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas