Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 51 %
Naktį11°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar politikų reitingai turi įtakos Jūsų apsisprendimui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Devynios puokštės – už meilę mokytojo darbui

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Mūsų žmonės
  • 2017-09-15

„Kaip buvau išmokyta mokytojų seminarijoje, ant to paties laiptelio su mokiniu nestovėjau, vienu visada buvau aukščiau. Tos pačios klasės vaikų neskirsčiau į gabius ir negabius – dėmesio užteko visiems. Buvau pakankamai griežta, bet pedagogo darbą labai mylėjau“, – taip apie save kalbėjo 90-ąjį jubiliejų šį rugsėjį pasitikusi buvusi Rūdaičių mokyklos pradinių klasių mokytoja Angelė Razmienė.

„Nors nebuvau mokytoja iš pašaukimo, savo darbą labai mylėjau“, – sakė 90-ąjį jubiliejų pasitikusi Angelė Razmienė.

Mokytoja – ne iš pašaukimo

Nors po 42-ejų metų darbo paskutinis skambutis jai nuskambėjo seniai, tačiau pedagogė ir šiandien neatitrūkusi nuo mokyklos rūpesčių. „Nesuprantu dabartinių reformų. Kad ir vadovų rotacijų. Kaip žmonės gali būti netikri dėl ateities? Sueis terminas – eik kitur, pradėk iš naujo? O kada jiems patiems pamatyti, pasidžiaugti savo darbo rezultatais?“ – svarstė ji.

A. Razmienė kilusi iš Naujamiesčio Panevėžio rajone. Kartą, kai dar mokėsi V skyriuje, į pirmokų pamoką neatėjo šių mokytoja. „Buvau aktyvi sportininkė, žaidžiau tai tinklinį, tai rankinį, tai krepšinį, ištįsusi, tokia aukšta. Gal dėl to mano mokytoja ir liepė eiti užimti šią klasę. Su vaikais, pamenu, susipažinom, skaitėm, visi nuščiuvę klausėsi, ką kalbu. O kitą dieną per pertraukas mergaitės vis pribėgdavo, norėdavo susikibti rankomis, jaučiausi tada palaiminta“, – pasakojo Angelė. Tačiau vis tiek profesiją ji pasirinko ne iš pašaukimo, o labiau dėl to, kad kažkas paragino, kad į mokytojų seminariją stojo jos draugės. Bet vėliau mokytojo specialybė, galima sakyti, tarsi lipte prilipo. „Man patikdavo, kada čia, Rūdaičiuose, atsigirsdavau savo mokinių mažesniuosius brolius ar seses tarpusavy šnekant: „Kitą metą tai jau ir aš eisiu pas Razmienę“. Vadinasi, galvojau, visi mane čia žino! Be to, už tai, kad gerai vaikus paruošdavau, padėkų sulaukdavau ir iš tėvų“, – prisiminimais dalijosi senolė.

Kartą mokyklos koridoriuje ji pamatė kolegę, parsivedančią berniuką iš klasės, kuriai dėstė.

„To pradinuko akys buvo pilnos baimės, iškart supratau, kad išdaigų bus prisikrėtęs daugiau negu reikia. Staiga tas vaikas ištrūko iš mokytojos rankos ir koridoriumi pasileido bėgte prie manęs, prisiglaudė, apsikabino – buvau jam užuovėja“, – šypsojosi prisiminusi ilgaamžė pedagogė. Ji linkėjo visiems dabartiniams pedagogams būti tokiems, prie kurių vaikai norėtų prieiti ir prisiglausti.

Jaučiasi nepamiršta

A. Razmienė atviravo, kad tuometinė Rūdaičių 8-metė mokykla, kurioje matematikos mokytoju dirbo amžiną atilsį jos vyras Kazimieras ir kurioje ji pati praleido gražiausius savo gyvenimo metus, iki šiol jos nepamiršta.

„Jei tik koks jubiliejus, mugė, koncertas ar kitas renginys, tai direktorė Narkienė, žiūrėk, jau ir skambina, kviečia. Visada su dideliu noru ėjau, kol galėjau, kol sveikata leido“, – sakė ji.

Senolė pasidžiaugė, kad gražiai buvo pasveikinta ir šio jubiliejaus proga. „Grupelėmis žmonės pas mane ėjo, devynias gražiausias puokštes pasimerkiau, vadinasi, devynios grupelės buvo“, – juokėsi ji. Tos gėlės, sakė, – ir nuo Rūdaičių mokyklos bendruomenės, ir nuo buvusių mokinių. Ypač malonu, kad kai kurie jų šiandien patys dirba mokytojais – septynis ar aštuonis su pasveikinti atėjusiomis buvusiomis auklėtinėmis, dabartine Darbėnų gimnazijos direktorės pavaduotoja Daiva Račkauskiene bei Rūdaičių mokykloje vaikams anglų kalbą dėstančia Nijole Ronkaitiene suskaičiavusios.

A. Razmienė užaugino du sūnus – Antaną ir Virginijų, turi 5 anūkus ir tiek pat proanūkių. Anksti mirus vyrui, ji liko gyventi kartu su Antano, beje, taip pat pedagogo, kūno kultūros mokytojo, šeima.

„Kai dieną pasilieku vienui viena, skaitau laikraščius, įsijungiu televizorių, labiausiai mėgstu žinias. Turiu net savo simpatijų tarp politikų“, – atviravo 90-metė ir pasitikslino, ar nepraleido nacionalinių rinkimų Vokietijoje – kažin, laimės ar pralaimės kanclerė Angela Merkel?


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas