Pajūrio naujienos
Help
2020 Liepa
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną18°C debesuotumas 81 %
Naktį13°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar stringančias brangstančios statybas rajone sietumėte ir su korupcija?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1439) 2020-03-17

Rajono Savivaldybės duomenimis, šiandien, kovo 17d., koronavirusas nustatytas dar vienam kretingiškiui – 20 metų vaikinui, taip pat grįžusiam iš Danijos. Į Klaipėdos universitetinę ligoninę jis, pasireiškus simptomams, pristatytas vakar. Jo savijauta šiuo metu yra nebloga.

Į Lietuvą iš Danijos į Kauno oro uostą jis parskrido kovo 10 d., drauge su kitu kretingiškiu, kuriam koronavirusas jau buvo nustatytas šeštadienį, kovo 14 d. Tuomet vyko į Vilnių, o į Kretingą jis grįžo kovo 11 d.

Vaikinas gyvena su močiute, kuri jau ir anksčiau jau buvo saviizoliacijoje. Nacionalinio sveikatos centro specialistai dalį vaikino turėtų kontaktų jau yra nustatę, jie taip pat yra saviizoliacijoje.

„Dar kartą prašau visų išlikti sąmoningais, maksimaliai likti namuose, vengti įvairių viešų susibūrimo vietų, susitelkti, elgtis atsakingai ir racionaliai, vadovautis oficialia visų valstybės ir viešų įstaigų skelbiama informacija ir reikalavimais, neprisidėti prie nepagrįstos informacijos platinimo tiek bendruomenėje, tiek internetiniuose kanaluose“, – kalbėjo rajono meras Antanas Kalnius.

Jis patarė tikrinti informaciją oficialiuose šaltiniuose, patarti vieni kitiems, informuoti gimines ir artimuosius, o pastebėjus pažeidimus karantino galiojimo laikotarpiu – pranešti atsakingoms institucijoms, kreiptis karštąja koronaviruso linija 1808, o dėl itin grubių pažeidimų – ir 112.

Kilus klausimų dėl koronaviruso prevencijos Kretingos rajone, konsultaciją suteiks Kretingos rajono savivaldybės darbuotojos:

Rasmina Beniušienė – tel. +370 698 00234, el. p. rasmina.beniusiene@kretinga.lt

Zita Abelkienė – tel. +370 612 48810, el. p. zita.abelkiene@kretinga.lt

Informacija dėl koronaviruso prevencijos ir valdymo: https://www.kretinga.lt/node/12590


Gyventojai pasiūlė kone pusšimtį idėjų

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Grožis gyvuoja bet kokiomis sąlygomis: mieste įrengti tokius fontanus pasiūlė iniciatyvūs kretingiškiai.

Pasaulį netikėtai užklupęs koronavirusas nesujaukė kretingiškių noro puošti savo miestą ir rajoną. Kretingos rajono politikai šiemet pirmąkart leido patiems gyventojams paskirstyti dalį – 160 tūkst. Eur – rajono biudžeto lėšų savo gyvenamai aplinkai pagražinti. Sausį startavusiame Gyventojų iniciatyvų projekte Kretingos ir Salantų miestų, kaimų, gyvenviečių žmonės pasiūlė 47 idėjas. Kurios jų bus įgyvendintos, balsuodami iki birželio 1-osios nuspręs patys kretingiškiai.

Įgyvendins ne mažiau 3 projektų

Kretingos rajono savivaldybės mero padėjėjos Simonos Dumčiūtės žodžiais, gyventojai savo projektuose išsakė skirtingus pageidavimus: kaimuose ir gyvenvietėse jie labiausiai norėtų įrengti apšvietimą, sutvarkyti kelius ar gatves, įrengti vaikų žaidimų aikšteles ir sporto aikštynus. Miesto gyventojai pageidauja sutvarkyti tvenkinių pakrantes ir juose įrengti paplūdimius bei aikšteles. Miestą iniciatoriai taip pat norėtų pagražinti fontanais, skulptūromis, kitais mažosios architektūros elementais.

Rajono gyventojai iniciatyvas teikė trims kategorijoms: didelės apimties projektui įgyvendinti, kurio vertė – iki 120 tūkst. Eur, ir 2 mažos apimties projektams, kurių vertė – po 20 tūkst. Eur, Kretingos mieste ir kaime ar gyvenvietėje įgyvendinti.

„Savivaldybei fiziniai asmenys pateikė 10 mažos apimties iniciatyvų Kretingos miestui, 20 – mažos apimties iniciatyvų kaimams ar gyvenvietėms ir 17 didelės apimties iniciatyvų visam Kretingos rajonui. Iš visų trijų grupių bus įgyvendinta bent po vieną projektą. Tai nėra vienadieniai siūlymai, o ilgalaikiai projektai, susiję su viešosios Kretingos rajono infrastruktūros pagerinimu“, – teigė S. Dumčiūtė.


Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius

„Praėjusį šeštadienį mūsų Savivaldybėje Kretingos mieste buvo nustatytas pirmas užsikrėtimo koronavirusu atvejis. Pranešimą apie tai gavome 7 val. 45 min., iškart sukvietėme Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisiją, aptarėme tolesnius veiksmus. Daugiabučio, kuriame gyveno koronavirusu užsikrėtęs iš Danijos grįžęs jaunuolis, laiptinė buvo baigta dezinfekuoti 10 val. 30 min. Dezinfekaciją atliko VšĮ „Klaipėdos higienos ir sanitarijos centras“, įstaiga, turinti teisę teikti tokią paslaugą.

Šeštadienį, sprendžiant dėl tolesnių veiksmų, padėjo tai, kad daugelį darbų, dalykų buvome sudėlioję dar praėjusią savaitę. Vienas didesnių iššūkių buvo patalpų, reikalingų saviizoliacijai, sutvarkymas. Tam jau buvome numatę buvusių senelių globos namų pastatą Nasrėnuose. Šeštadienį, sekmadienį Kretingos šilumos tinklai atnaujino pastato apšildymą, „Kretingos vandenys“ sutvarkė vandentiekio, nuotekų tinklus pastate. Pastatas sekmadienį buvo išdezinfekuotas. Čia galima izoliuoti 14 žmonių. Tam yra 8 vienviečiai ir 2 dviviečiai (dviejų asmenų šeimai) kambariai. Jeigu vietų Nasrėnuose nebeužtektų, esame numatę ir kitas vietas. Izoliuotis porai savaičių, kaip žinia, turi žmonės, grįžę iš užsienio šalių. Savivaldybė pasirūpino ir psichologo pagalba save izoliavusiems žmonėms.

Turime atitinkamas atsargas dezinfekavimo medžiagų, kitų būtinų priemonių, kaip antai, vienkartinių kombinezonų, pirštinių ir kt. Šį pirmadienį atsargas papildėme. Esame išsiuntę šių priemonių poreikį Sveikatos apsaugos ministerijai – gausime jų dar iš valstybės rezervo. Pinigų situacijai valdyti Savivaldybė turi – 4 tūkst. eurų Savivaldybės administracijos direktorės rezerve plius 80 tūkst. eurų biudžete yra palikta neplanuotoms, kaip ši, reikmėms. Jeigu to neužtektų, perskirstytume 2020 metų Savivaldybės biudžeto pinigus, dėl to Savivaldybės taryba nuspręsti galėtų nuotoliniu būdu, kadangi karantino laikotarpiu yra atšaukti visi Savivaldybės tarybos, jos komitetų, komisijų posėdžiai. Nuotoliniu būdu nuo šio pirmadienio dirba Savivaldybės įstaigos, mokyklos, vaikų lopšeliai-darželiai. Patikinu, kad darbuotojai dėl karantino nebus verčiami eiti priverstinių nemokamų atostogų. Uždarytos įstaigų durys, bet žmonės dirba nuotoliniu būdu ir jiems visiems už darbą bus sumokėta.


Kretingos rajono savivaldybė priėmė sprendimą, kad asmenys, kuriems būtina izoliuotis, tačiau jų gyvenamoji vieta neatitinka higienos sąlygų arba jie neturi galimybės izoliuotis, tai bus galima padaryti Nasrėnuose, buvusiuose senelių globos namuose. Asmenų priežiūrą vykdys Salantų pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC).

Patalpos jau buvo parengtos šeštadienį – nuo tada asmenys jau ir galėjo gali izoliuotis šioje patalpose. Buvusiuose senelių namuose įjungtas vanduo, šildymas, patalpos išvalytos, atlikti kiti parengiamieji darbai. 

Karantinuoti asmenys turi kreiptis šiais kontaktais: Rasmina Beniušienė – tel. +370 698 00234, el. p. rasmina.beniusiene@kretinga.lt; Zita Abelkienė – tel. +370 612 48810, el. p. zita.abelkiene@kretinga.lt. 

„P. n.“ informacija


Šalies Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė visoje Lietuvoje nuo kovo 16 d. vidurnakčio iki kovo 30 d. 24 val. paskelbti karantiną. Kretingos rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija ir valdžios atstovai ne kartą rinkosi į posėdžius bei pasitarimus dėl situacijos valdymo mūsų rajone.

Rajono gydymo įstaigos pasirengusios

Kretingos ligoninė, esant tokia situacijai visoje šalyje, taip pat ėmėsi visų saugumo užtikrinimo galimybių. Joje paskelbtas karantinas, skyriai uždaryti, draudžiama lankyti pacientus, su gydytojais galima bendrauti telefonu. „Žmonės dar nėra sąmoningi“, – visuomenės elgesį apibūdino Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė.

Penktadienį per Savivaldybėje įvykusį Ekstremalių situacijų komisijos posėdį rajono meras Antanas Kalnius paskatino rajono gydymo įstaigas bendradarbiauti dėl priemonių įsigijimo.

„Įsigijome priemonių, kiek buvo įmanoma, išleidome daug lėšų ir reikiamų priemonių šiai dienai turime“, – tikino I. Volskienė. Kretingą pasiekęs koronavirusas rajono gydymo įstaigoms sukėlė nemažai iššūkių. Kretingos PSPC vyriausiasis gydytojas Arnas Juškys Ekstremalių situacijų komisijai taip pat išreiškė susirūpinimą dėl galimo priemonių stygiaus ateityje: „Šiuo metu jų dar turime pakankamai, tačiau kaip bus po kelių savaičių? Vis dėlto šiai dienai esame pasirengę.“

Kretingos PSPC taip pat gavo galimybę įsigyti testų koronavirusui aptikti, tačiau šie nėra patvirtinti Sveikatos apsaugos ministerijos, taip pat kol kas nėra aiškus jų veikimo principas. „Rezervavome iš įmonės tris pakuotes. Vienoje pakuotėje yra 25 vienetai, vienas testas kainuoja 11 eurų be PVM. Sveikatos apsaugos ministerija kol kas šių testų rezultatų nepripažįsta kaip oficialių, todėl jų naudoti šiuo metu tikrai negalėsime, tačiau kas bus ateityje – sunku pasakyti. Jeigu juos įsigysime, galėsime naudoti tik savo pacientams ir jų rezultatų negalėsime viešinti. Šie testai labai panašūs į gripo“, – kalbėjo A. Juškys.

Neeiliniame Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo nutarta pasitarti dėl šių testo įsigijimo.


Šeštadienį, kovo 14 dieną, paaiškėjus, kad į Klaipėdos universitetinę ligoninę atvežtas COVID-19 virusu užsikrėtęs kretingiškis, Kretingos rajono savivaldybėje buvo sušauktas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame ir aptarta susidariusi situacija.

Susirgo grįžęs iš Danijos

Koronavirusas nustatytas 21 metų vaikinui, kovo 10 d. grįžusiam iš Danijos į Kauno oro uostą. Iš ten pirmiausia jis vyko į Vilnių, o į Kretingą grįžo kovo 11 d. autobusu. Apsistojo pas tėvus. Kovo 13 d., pasireiškus simptomams, jis kreipėsi į Klaipėdos ligoninę, kur buvo hospitalizuotas. Vaikinas izoliuotas, jo būklė, pirminiais duomenimis, vidutinė. Kretingoje jis gyveno su tėvais. Tėvai – saviizoliacijoje. Nacionalinio sveikatos centro specialistai su jais palaiko nuolatinį kontaktą, o daugiabučio laiptinė, kur gyveno jaunuolis, jau šeštadienio rytą buvo dezinfekuota.

Taip pat sužinota, kad vaikinas iš Danijos parskrido su kitu draugu kretingiškiu, kuris į Kretingą taip pat grįžo kovo 11 d. ir gyvena su močiute – abu jie yra saviizoliacijoje, nuolatinis ryšys su jais taip pat palaikomas.

Visuomenės sveikatos centras neatidėliotinai ėmėsi informacijos tikslinimo ir būtinųjų tikrinimų, kiek įmanoma, specialistai stengėsi nustatyti turėtus vaikino kontaktus, o kontaktavusius asmenis paragino saviizuoliuotis.

„Naujos informacijos dėl koronavirusu užsikrėtusio jaunuolio neturime“, – vakar „Pajūrio naujienoms“ teigė rajono mero patarėjas Albertas Barauskas.


Koncertui pasibaigus: Kretingos meno mokyklos mokytoja Kilnutė Skripkauskienė ir jos auklėtinis Jokūbas Žiubrys (pirmi iš kairės) kartu su kitais labdaros koncerto, pagrįsto „laukiančio bilieto“ filosofija, dalyviais.

Šiais metais jubiliejinei Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, Klaipėdos koncertų salėje nuskambėjęs koncertas tapo išskirtine gabiausių Klaipėdos krašto jaunųjų talentų dovana miestiečiams. Labdaros koncerte, kuris paremtas „laukiančio bilieto“ filosofija, debiutavo ir Kretingos meno mokyklos auklėtinis pianistas Jokūbas Žiubrys, kurį moko Kilnutė Skripkauskienė.

Tarsi akcentuodami, kad yra laimingi, tapę „Laukiančio bilieto“ iniciatyvos dalimi, jaunieji pianistai priėmė organizatorių iššūkį ir specialiai šventiniam vakarui parengė nepaprasto grožio ir sudėtingumo kūrinius, kuriuos atliko su Kauno miesto simfoniniu orkestru, vadovaujamu Algimanto Treikausko ir vyr. dirigento Konstantino Orbeliano (Constantine Orbelian). Šventinį vakarą Klaipėdos koncertų salėje orkestrui dirigavo Vytautas Lukočius, vaikus muzikos kelionėje lydėjo muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Kretingos meno mokyklai atstovavęs devynmetis Jokūbas Žiubrys pastaraisiais metais laureato ir diplomanto vardą yra pelnęs 6 tarptautiniuose konkursuose, 2017 m. ir 2019 m. – tarptautinių konkursų „Muzikuojantys berniukai“ (Klaipėda) laureatas, 2019 m. I vietos laureato diplomu apdovanotas II tarptautiniame konkurse „Trofeo Musicale“ (Kaunas). Tais pačiais metais tapo ir II respublikinio konkurso „Crescendo“ laureatu.


Kretingos rajono policijos komisariatas pradėjo tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 213 straipsnį – dėl netikrų pinigų ar vertybinių popierių gaminimo, laikymo arba realizavimo.

Lietuvos banke iš inkasacijos apsaugos tarnybos buvo gautas prašymas ištirti 20 ir 100 eurų kupiūras, kurios buvo inkasuotos viename Kretingoje veikiančių bankų. Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad banknotai buvo netikri.

Kretingos rajono policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„P. n.“ informacija


  • Iš policijos suvestinių

KRETINGOS r.

JOSKAUDŲ k. kovo 14 d. apie 22.15 val. pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs automobilis „Audi A6“, kuriame buvo 1981 m. gimęs vyras. Asmuo iš pradžių vengė tikrintis blaivumą, tačiau vėliau policijos komisariato patalpose alkoholio matuokliu jam nustatytas 1,59 prom. girtumas. Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

SALANTUOSE kovo 14 d. apie 22.30 val. sustabdytas automobilis „Iveco“, kurį vairavusiam 1981 m. vyrui nustatytas 1,84 prom. neblaivumas.

PALANGA

VANAGUPĖS g. kovo 15 d. apie 0.29 val. patikrinus automobilio „Seat Inca“ vairuotoją, gimusį 1978 m., jam nustatytas1,79 prom. girtumas.

Parengė Edita KALNIENĖ


Kovo 12 d. „Kretingos“ komanda išvykoje 80:95 (17:25; 22:25; 19:20; 22:25) neprilygo Akmenės rajono „Patriots-Cementui“ ir leido varžovams serijoje atstatyti pusiausvyrą 2:2.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo „Kretingos“ krepšininkai, kurie, įpusėjus pirmam kėliniui, pirmavo (5 min. 12:7), bet per likusį laiką jau varžovai surengė sėkmingesnę ataką ir patys sugebėjo įgyti 8 taškų persvarą (10 min. 17:25). Antrą kėlinį šeimininkai įgijo ir 14 taškų persvarą (19 min. 34:48), o po dviejų kėlinių komandas skyrė 11 taškų (20 min. 39:50). Po pertraukos vaizdas aikštėje taip pat nesikeitė – nors kretingiškiai ir surengė sėkmingų momentų, varžovai atsakė tuo pačiu ir neleido priartėti, o pabaigoje susikrovė ir didžiausią 15 taškų persvarą. Šiame susitikime „Kretingos“ komandai dėl traumų ir toliau negalėjo padėti Rytis Zabita, Mantas Aukselis, o taip pat ir diskvalifikuotas Tadas Maželis. Šios rungtynės buvo žaidžiamos be žiūrovų.

Kretingos „Kretinga“: Domininkas Matutis (4/8 tritaškiai, 6 rez. perdavimai) – 21, Linas Jonuška (4/7 tritaškiai) – 17, Rokas Šimkevičius (6 atk. kamuoliai, 5 rez. perdavimai) ir Tadas Budrys (7 atk. kamuoliai) – po 15, Karolis Opulskis – 6, Kornelijus Stonkus – 5, Rokas Nikitinas – 1, Arnas Sabaliauskas.

Regionų krepšinio lygos (RKL) čempionatas dėl susiklosčiusios padėties stabdomas bent iki balandžio pradžios, o tolimesnis jo likimas bus nuspręstas po RKL vykdomojo komiteto posėdžio balandžio 1 d.

Tomas KUBILIUS

Krepšinio klubas „Kretinga“


Kretingos futbolo komanda „Minija“ socialiniuose tinkluose pasidalino informacija dėl Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vykdomų varžybų ir renginių sustabdymo, ir sezono LFF I lygos pirmenybėse numatytu laiku nepradės: pirmąsias rungtynes Kretingos „Minija“ turėjo žaisti jau būsimą savaitgalį.

LFF pranešė, kad, vadovaujantis LR Vyriausybės nurodymais dėl COVID-19 viruso prevencijos, įsipareigojo visus viešus renginius tiek uždarose, tiek atvirose erdvėse stabdyti dviem savaitėms.

Atsižvelgusi į viruso pavojingumą Lietuvos futbolo federacija nusprendė laikinai sustabdyti ir nukelti A lygos čempionato antro turo rungtynes, Lietuvos vaikų salės futbolo čempionato finalinio ketverto turnyrą, SHARP Elitinės jaunių lygos čempionatą. Visi federacijos vykdomi ir kuruojami renginiai bei varžybos yra stabdomi iki kovo 27 dienos.

„Terminas gali būti pratęsiamas atsižvelgiant į bendrą situaciją valstybėje. Išimtys gali būti taikomos tik aukšto meistriškumo futbolo varžyboms (A lyga, LFF I lyga, Futsal A lyga), tačiau situacija bus aiškesnė tik po šiandien, kovo 17 dienos, įvyksiančio LFF vadovų pokalbio su UEFA dėl tarptautinių čempionatų, turnyrų, rungtynių ir kitų renginių atšaukimo ar nukėlimo“, – paaiškinta pranešime.

Viešosios įstaigos „Kretingos Minija“ vadovas Vidas Burba „Pajūrio naujienoms“ patvirtino, kad karantino laikotarpiu nutrauktas ir „Minijos“ komandos treniruočių procesas.

„P. n.“ informacija


Kretingos technologijos ir verslo mokyklos tinklininkai, treniruojami Valdo Tuinylos, regione užėmė III v.

Kretingos technologijos ir verslo mokyklos vaikinų tinklinio komanda, treniruojama kūno kultūros mokytojo Valdo Tuinylos, dalyvavo Klaipėdos regiono profesinių mokyklų vaikinų tinklinio varžybose. Jose varžėsi 7-ių regiono profesinių mokyklų komandos.

Įtemptoje kovoje dėl III v. Kretingos technologijos ir verslo mokyklos atstovams pavyko nugalėti Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio rengimo centro komandą ir pasipuošti bronzos medaliais.

Komandos vadovas V. Tuinyla, pasidžiaugęs vaikinų pergale, apgailestavo, kad dėl šalyje paskelbto karantino nepavyko surengti tradicinių tinklinio varžybų Kretingos technologijos ir verslo mokykloje, kurios joje vykdavo kiekvieną pavasarį.

„P. n.“ informacija


Praėjusią savaitę užklupusi vėtra nusiaubė montuojamas naujas žiūrovų tribūnas Kretingos miesto stadione. Jos tiesiog nebuvo pritvirtintos.

Audringo vėjo talžomos naktį iš ketvirtadienio į penktadienį buvo nuniokotos naujosios 500 vietų Kretingos futbolo aikštės žiūrovų tribūnos. Paaiškėjo, kad jos nė nebuvo pritvirtintos, tik uždėtos ant šaligatvio plytelių.

„Niekas čia nėra kaltas – prieš tokias stichijas neįmanoma atsilaikyti. Surinkome viską, kas išmėtyta, norime apsaugoti, kas dar liko nesugadinta“, – pakalbinti savo nuomonę išsakė du jiems pavestus darbus baigę ir iš stadiono išskubantys futbolo aikštės su dirbtine danga įrengimo darbų rangovo bendrovės „Alkuras“ darbininkai.

Buvęs ilgametis Kretingos rajono savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas, dabar „Žalgirio“ sporto klubui vadovaujantis Nikolajus Gnedojus teigė penktadienio rytą pro stadioną automobiliu pravažiavęs specialiai.

„Mačiau sulankstytus karkasus, nulaksčiusius ir nuskaldytais kraštais tribūnų stogus. Nė kiek nesistebiu – sinoptikų duomenimis, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį siautusi audra buvo viena didžiausių per pastarąjį dešimtmetį. Mano paties namo stogas nukentėjo“, – „Pajūrio naujienoms“ atviravo jis, o paklaustas patikino, kad Kretingos futbolo aikštėje montuojamos tribūnų konstrukcijos nėra prastos, jos, sakė, – standartinės, tokios pat, kokios neseniai sumontuotos Kupiškio ar kai kurių kitų rajonų stadionuose.

Kaip teigė Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Povilas Černeckis, tribūnų įrengimo skaičiuojamoji vertė yra 72 tūkst. Eur. Bet, kadangi jos dar nepriduotos ir nėra rajono Savivaldybės nuosavybė, atstatymo darbai biudžetui nieko nekainuos, audros padarinius iš savo lėšų likviduos tribūnas pagaminusios ir montuojančios sertifikuotos Panevėžio įmonės „Sportidus“ specialistai.

Rangovo įmonės „Alkuras“ direktorius Kazys Urbonas vakar patikino, kad darbininkai jau dirba, stichijos padariniai šalinami, saugantis gūsingų vėjų ateityje, tribūnos bus įtvirtintos.

„P. n.“ informacija


Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai parapijos klebonas br. Astijus Kungys pranešė, kad pagal Lietuvos Vyskupų konferencijos potvarkį kunigai mišias bažnyčioje per koronaviruso karantiną švenčia įprasta tvarka.

„Bažnyčios durų neuždarome, tačiau į viešas mišias karantino laikotarpiu tiek švenčių dienomis – šeštadieniais, sekmadieniais, tiek eilinėmis dienomis raginame nesirinkti, kol nebus naujų šią ekstremalią situaciją valdančių institucijų sprendimų“, – sakė br. Astijus. Klebonas akcentavo, kad privačios mišios, laikantis visiems žinomų atsargumo priemonių, vyks. Laidotuvių, mirimo metinių, 30-ies dienų užsakytos, užsakomos mišios bažnyčioje bus aukojamos. Karantino laikotarpiu bažnyčioje yra leidžiama krikštyti, tuokti, jeigu tai buvo suplanuota. Dabar gavėnia, vestuvių per gavėnią nebus. „Žmonės, būkime atsakingi, išlaukime tą laikotarpį, kad apsaugotume save ir kitus, ir galėtume grįžti į normalią mūsų gyvenimo tėkmę“, – ragino brolis Astijus.

Šį trečiadienį Kretingos katalikų bažnyčioje su dezinfekuojančiomis priemonėmis bus valomi suolai, kiti dažniausiai liečiami paviršiai. Tariamasi ir dėl bažnyčios dezinfekavimo su šias paslaugas teikiančia firma.

„P. n.“ informacija


Audra išvertė ir miesto centre, Rotušės aikštėje, augusį medį.

Ketvirtadienio vakarą ir naktį praūžusi audra padarė daug žalos ne tik šalyje, bet ir mūsų rajone. Ugniagesiams gelbėtojams, policijos pareigūnams teko reaguoti į pranešimus dėl ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtusių medžių. SĮ „Kretingos komunalininkas“ vis dar šalina audros sukeltas pasekmes, o kai kurie rajono gyventojai neturi elektros.

Nepašalino gedimo

Kretingos rajone nemažai gyventojų po audros neturėjo elektros, tačiau ir šiandien kai kurie gedimai nėra pašalinti. Į „Pajūrio naujienas“ kreipėsi Grūšlaukėje gyvenantis vyras, kuris tikino, kad Galalio gatvėje vis dar nėra elektros, tačiau apie tai pranešus ESO, pastarasis tikino, kad gedimas pašalintas. Vyras atsiuntė nuotraukų, kuriose aiškiai matyti ant žemės nukritę elektros laidai.

ESO atstovas Tomas Kavaliauskas patikino, kad „Pajūrio naujienoms“ šią situaciją paaiškins gavęs detalesnę informaciją.

Kovo 13 d. 12 val., patikslintais duomenimis, visoje Lietuvoje be elektros ESO suskaičiavo, liko per 90 tūkst. namų ūkių. „Nuo ryto pradėjome registruoti tūkstančius pavienių gedimų, kai viena linija tiekiama elektra keliems ar keliolikai gyventojų. Kovo 12 d. dieną ir naktį fiksavome daugiausia gedimų, kai būdavo nutraukiamos linijos, kurios tiekia elektrą šimtams ar tūkstančiams vartotojų“, – teigė T. Kavaliauskas, patikinęs, kad visą naktį dirbo maksimalus ESO ir rangovų organizacijų darbuotojų skaičius.

„Nepaisant dedamų visų ESO operatyviųjų brigadų darbo, elektros tiekimo atstatymas tikrai užtruks. Atsiprašome visų vartotojų dėl galimai patiriamų nepatogumų“, – sakė T. Kavaliauskas.


Dėl koronaviruso plitimo prevencijos visos Klaipėdos regiono didžiųjų ir žaliųjų atliekų aikštelės jokių atliekų iš gyventojų nepriims.

Taip pat laikinai stabdomas ir nemokamo komposto dalinimas.

Karantino metu KRATC administruojamos aikštelės žaliąsias atliekas priima tik iš juridinių asmenų, iš anksto susisiekus telefonu su aikštelės vadybininku.

Puodkalių aikštelė, tel. 8 630 08936

Ankštakių aikštelė, tel. 8 630 08993

Glaudėnų aikštelė, tel. 8 633 25887

Neringos aikštelė, tel. 8 659 29420

Joskaudų aikštelė, tel. 8 630 08992

Rumšų aikštelė, tel. 8 630 08994

Vėžaičių aikštelė, tel. 8 655 42560

Daugiau informacijos www.kratc.lt, nemokama tel. linija 8 800 13344.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas