Pajūrio naujienos
Help
2019 Lapkritis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 74 %
Naktį6°C debesuotumas 93 %
Apklausa

Ar nešiojate atšvaitus?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1367) 2019-06-28

Koalicijos partnerį nulinčiavo viešai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis

Į Savivaldybės Etikos komisijos akiratį dėl privačių interesų deklaracijos pakliuvęs Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto pirmininkas Konstantinas Skierus buvo nulinčiuotas viešai, jam rekomenduota ateityje elgtis atsakingai ir daugiau nesukelti abejonių dėl viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje. Bet meras Antanas Kalnius „Pajūrio naujienoms“ davė suprasti, kad tokiu komisijos sprendimu jis gali ir neapsiriboti.

Mano, kad priežastis – giliau

„Pajūrio naujienų“ paklaustas, kaip pats vertina situaciją, K. Skierus neabejojo, jog meras Etikos komisijai svarstyti jį perdavė inspiruojamas visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ atstovų. „Man atrodo, kad pagrindinis jų tikslas – ne deklaracija, o noras mane nušalinti nuo sutarčių, kurias esu sudaręs su rajono Savivaldybe dėl statybos objektų techninės priežiūros“, – atviravo pašnekovas. Esą tiek buvo skubama, kad Etikos komisijai skirtame ant firminio Savivaldybės blanko mero pasirašytame prašyme įvertinti tarybos nario elgesio atitiktį Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatoms nebuvo nurodyta nei rašto numeris, nei kas parengė, nors to reikalauja elementarios raštvedybos taisyklės.

„Toks pat raštas buvo atsiųstas ir man, tai nemaloniai nustebino. Juk esam koalicijos partneriai, galėjom susėsti prie vieno stalo ir išsiaiškinti kabinete“, – apmaudo neslėpė K. Skierus. Jei pretekstas svarstyti iš tikrųjų yra, kaip meras teigė, Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) pateikta klaidinanti privačiųjų interesų deklaracija, tai kodėl svarstomas jis vienas, kai, tarybos nario žiniomis, neteisingai deklaravusių rajono tarybos narių išaiškėjo daugiau.

Paklaustas, kas tie tarybos nariai, A. Kalnius „Pajūrio naujienoms“ paminėjo visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ narį Vilių Adomaitį bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovą Rimantą Macių. „Jie tik pavėluotai pateikė deklaracijas, o tai mažiausia problema, bet ir į ją kaip nors reaguos VTEK“, – neabejojo meras. K. Skieraus nusižengimas – kur kas didesnis, nes deklaracijoje jis nepateikė svarbios informacijos apie sutartis. „Be to, posėdžio metu prasprūdo, kad gali būti ir daugiau sutarčių, apie kurias mes dar nežinome ir turėsime išsiaiškinti“, – sakė A. Kalnius.


Ar sutinkate Kretingoje turistų?

  • Gat­vės in­ter­viu

Damijonas BUDRYS:

– Penkeri metai dirbu taksistu, tad ne kartą yra tekę turistus vežti į muziejų ir Žiemos sodą, kai kurie yra klausę, kur yra turgus, o pastarąjį kartą – kur ta didelė naujoji biblioteka, mat apie ją jau buvo prisiklausę. Yra teiravęsi, ir kur Kretingoj skaniai pavalgyti, esu pasiūlęs nuvažiuoti į „Kryžkelės“ kavinę, o kavos – kad ir į „Promenadą“ ar „Grifą“.

Leonas ATAS:

– Taigi ką tik visas miestas skambėjo nuo ispanių balsų, jos pietaudavo miesto centre esančioje „Nidos“ kavinėje. Bet juk vasarą ir daugiau turistų, nebūtinai iš užsienio, atvažiuoja į šalia kurorto esančią Kretingą, nors, aišku, norėtųsi dar daugiau – tada daugiau uždirbtų ir verslininkai, ir mes, taksistai, mat kai kurie svečiai prašo ir į Palangą, ir į Klaipėdą nuvežti.

Gintarė NARVILAITĖ:

– Aš gyvenu Kūlupėnuose, na, ten specialiai atvažiavusių turistų netenka matyti, nebent pas ką nors atvyksta svečių iš kitų Lietuvos miestų. O, pavyzdžiui, mano draugai, pažįstami, su kuriais kartais kartu pabuvojame Kretingoje, nepeikia, sako, Kretinga jauki . Bus dar jaukesnė, kai sutvarkys, kaip žada, Rotušės aikštę, Vilniaus gatvę.

Ingrida KAUBRIENĖ:

– Kai mokiausi mokykloje, dažnokai pastebėdavau mieste būreliais ir po vieną vaikščiojančius žmones su kuprinėmis. Tarp atvykėlių būdavo ir užsieniečių, pačiai su jais yra tekę prancūziškai pasišnekėti. Jie domėjosi vienuolynais, Žiemos sodu, sakydavo, kad gražūs parkai, tvenkiniai. Dabar apskritai rečiau ką sutinku, nes dažniausiai būnu namuose, auginu mažylį.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Kretingos sporto ir sveikatingumo kompleksui statyti šiais metais skirta 1,3 mln. eurų, iki birželio 1 d. statybos rangovas bendrovė „LitCon“ buvo atlikusi darbų už 250 tūkst. eurų.

Ar „LitCon“ pavyks įvykdyti šių metų įsipareigojimus, šį ketvirtadienį mero Antano Kalniaus, Savivaldybės administracijos atstovų klausė tarybos Ekonominės plėtros ir ūkio komiteto pirmininkas Konstantinas Skierus, susirūpinęs, kad stringanti komplekso statyba koją kiša ir naujai rengiamai futbolo aikštei.

Pinigai pagal planą, darbai atsilieka

Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė, kuri atstovauja Kretingos rajono savivaldybei, kaip užsakovei, ir stebi Sporto komplekso statybos darbų eigą, tarybos nariams patvirtino, kad pagal pinigų panaudojimą „LitCon“ vykdo šių metų planą. Jos teigimu, iki birželio 1 d. rangovas darbų atliko už 250 tūkst. Eur, didžiąją sumos dalį – per 1 mln. eurų turės panaudoti per antrą pusmetį. „Atliko aplinkos tvarkymo darbų, rengė vėdinimo sistemas, birželį sumontavo rekuperatorius, dvi švieslentes, užsakė kondicionierius, dalį durų, dalis durų jau įstatyta“, – padarytus darbus vardijo R. Lukauskienė. „Ar darbai vyksta pagal grafiką?“ – klausė tarybos narė Jolita Vaickienė, ir R. Lukauskienė pripažino, kad pinigai leidžiami planingai, tačiau darbų atlikta mažiau negu buvo suplanuota. „Ne visi tiekėjai jiems („LitCon“-ui, – aut. past.) skolon beduoda medžiagų“, – darbų atsilikimą aiškino R. Lukauskienė. Ar sugebės rangovas per antrą pusmetį atlikti darbų už 4 kartus didesnę pinigų sumą? „Darbai vyksta nepatenkinamai“, – konstatavo K. Skierus. Meras Antanas Kalnius jam pritarė: „Darbai nevyksta taip, kaip turėtų“ ir patikino tarybos politikus, kad naujoji Savivaldybės valdžia – jis, jo pavaduotojas Dangiras Samalius, administracijos direktorė Jolanta Girdvainė Sporto ir sveikatingumo komplekso statybą su „LitCon“ atstovais aptaria kiekvieną savaitę.


Zita Domarkienė teigė, kad gėlininkystė jai teikia džiaugsmą.

Kretingos rajone, Baublių kaime, Zitos ir Virginijaus Domarkų sodyboje pražydo rekordinis kiekis jukų. Lietuvoje šios gėlės ganėtinai retos, tačiau vykstant klimato pokyčiams, vyraujant karštesniam orui, jos tampa vis populiaresnės. Šiuo metu Z. ir V. Domarkų sodybą puošia net dvidešimt šeši jukų žiedai.

Sodybos šeimininkė prisiminė, kad pirmąjį šio augalo daigą įsigijo Vilniaus Kalvarijų turguje 2006 metais iš vienos močiutės. Kitą pavasarį ji patarė, kaip reikėtų tinkamai jį auginti ir prižiūrėti. Moteris tvirtino, kad močiutė jai pridūrė: „Gėlės niekam nedalink. Jei kam nors padalinsi kerą, jis tau pačiai vėliau nei augs, nei žydės.“

Z. Domarkienė teigė, kad šių žodžių paklausė, nors prietarais netiki. „Vėliau iš šio kero atsirado daug daigų ir jų vis daugėja“, – įvardijo ji.

Jukos gėlės kildinamos iš Centrinės Amerikos. Jos veda vaisius, tačiau Lietuvoje jų neužmezga, nes nėra drugelių rūšies, apdulkinančios šių augalų žiedus. Gėlių lapų aštrūs kampai, todėl jos ne visiems patrauklios, jų nepatartina auginti ten, kur yra mažų vaikų. Augalai nereikalauja ypatingos priežiūros, nemėgsta drėgmės, todėl nereikia gausiai laistyti.

Anot Z. Domarkienės, jukos nėra reiklios ar trapios, jų beveik nereikia ravėti, tačiau naikinant piktžoles patartina užsimaskuoti, kad neįsidurtum ar nesusižeistum. „Jukos teikia grožį neįdėjus pernelyg daug darbo, joms reikia minimalios priežiūros. Manau, kad tai puikus pranašumas, nes nereikia skirti daug laiko“, – svarstė moteris.


Kolekciją nuolatos papildo ežiai iš skirtingų pasaulio šalių. Šis – ežys parašiutininkas – iš Norvegijos.

Vienoje Kretingos sodininkų bendrijų Birutės ir Vaidoto Kisielių namuose įkurta ežių buveinė. Šeima renka ir kolekcionuoja įvairius ežiukus iš viso pasaulio. Šiuo metu kolekcijoje yra daugiau nei keturi šimtai eksponatų ir ji nuolat auga.

Moteris pasakojo, kad ežius pradėjo kolekcionuoti prieš 8–9 metus po liūdno atsitikimo. „Kai dar gyvenome Vydmantuose, šuo sudraskė kelis ežiukus. Jų man buvo labai gaila. Vyras nusprendė mane paguosti ir padovanojo molinį ežiuką, puoštą gintarais. Vėliau dukra atostogavo, lauktuvių taip pat parvežė ežiuką“, – prisiminė B. Kisielienė.

Lietuvoje kolekcionuojančių ežius beveik nėra. V ir B. Kisieliai teigė, kad suvenyrus su šiais gyvūnais renka viena moteris Molėtuose, tačiau jos eksponatų kiekis daugiau nei perpus mažesnis. Šeima tikino, kad Vokietijoje esantis ežių muziejus kolekcijoje turi apie 10 tūkstančių eksponatų. B. Kisielienė pomėgį kolekcionuoti atrado seniai – kol dirbo Šiauliuose, kolekcionavo įvairius atvirukus, jų buvo surinkusi kelis tūkstančius, vėliau šią kolekciją ji padovanojo Šiaulių muziejui.

oteris teigė, kad ežių kolekcijai eksponatų ieško kartu su vyru įvairių miestų mugėse: „Ežių paieškomis „užsikrėtė“ visa šeima, giminės ir kaimynai – keliaujant užsienyje ar po Lietuvą akys jau pačios ieško ežių“. Iš kelių pasaulio šalių yra eksponatai, B. Kisielienė teigė neskaičiavusi. Belgija, Vokietija, Italija, Didžioji Britanija, Danija, Norvegija – tai tik kelios šalys, iš kurių į Kisielių namus atkeliavo ežiai.

Kolekcijoje galima rasti molinių, medinių, metalinių, šiaudinių, stiklinių, porcelianinių, pagamintų iš akmens ir puoštų gintarais dirbinių. Ežiais dekoruoti puodeliai, arbatinukas, padėklas, lėkštės. Įvairius namų apyvokos reikmenis – laikrodį, kojines, šlepetes, batų šepetį, pirkinių krepšį, žvaikides, gėlių vazonus, pagalvių užvalkalus, segtukus skalbiniams prisegti – taip pat puošia šis žinduolis.

B. Kisielienės surinktoje kolekcijoje ežių motyvų gausu atvirukuose ir pasakų knygose bei kanceliarijos prekėse: knygų skirtukai, magnetukai, užrašų knygelės, atšvaitai ir pieštukai. Rankdarbiuose šie gyvūnai užfiksuoti kryželiu siuvinėtuose paveiksluose, jie nupinti iš laikraščio juostelių, kai kurios kompozicijos sukurtos anūkų Džiugo, Gretos ir Jorio. Kolekcijos eksponatai – pliušiniai žaislai ar ežys, sukonstruotas iš lego detalių – kartais tampa ir vaikų žaislais.


Dvi kartos susipyko dėl tvartų

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis

Kazimiera Putvinienė (dešinėje) ir Salomena Vaitkienė apgailestavo, kad neseniai į daugiabutį gyventi atsikraustę jauni vyrai panaikino bendrame tvarte daugiau kaip 40 metų buvusį koridorių, iš kurio joms patogiau buvo patekti į savo tvartus.

Akmenos gatvėje Kurmaičių kaime gyvenančios Kazimiera Putvinienė ir Salomena Vaitkienė teigė negalinčios susitaikyti su tvarte siena koridorių užtvėrusių kaimynų savivale, bet nežino, ką daryti toliau.

Pasiūlė kreiptis į teismus

Senolės, kurių vienai 87-eri, kitai 84-eri, pirmiausia tikėjosi, kad konfliktinę situaciją joms padės išspręsti Kretingos seniūnija. Seniūnės tuomet nebuvo, pavaduotoja patarusi kreiptis į rajono Savivaldybės Statybos skyrių, šis pasiuntė į Statybų inspekciją, Inspekcija – vėl į Statybos skyrių. Paskambinus telefonu, ten neva atsakė, kad pagal situacijos nupasakojimą Kazimiera su Salomena gal ir būtų teisios, tačiau skundą reikia išdėstyti raštu.

„Kaip liepė, taip padarėme, bet po kiek laiko atėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Povilo Černeckio pasirašytas atsakymas, kad tokius skundus tirti – ne Savivaldybės kompetencija, turim teisybės ieškoti per teismus, nurodė adresus ir telefonus, kuriais, skųsdamos atsakymą, per mėnesį galime kreiptis“, – guodėsi Kazimiera.

Atsakymą parengęs rajono Savivaldybės Statybų skyriaus specialistas Antanas Tamošauskas „Pajūrio naujienoms“ taip pat patvirtino, kad galiojantis teisinis reglamentas Savivaldybės administracijai nesuteikia teisės spręsti tvarto patalpų valdymo, naudojimosi ar disponavimo klausimų, bendraturčiai turį dėl to susitarti, o jei nesutaria, naudojimosi tvartu tvarka gali būti nustatoma teismo sprendimu pagal bet kurio iš bendraturčių ieškinį. Tad, jei pageidauja, kurmaitiškės galinčios kreiptis arba į Lietuvos administracinių ginčų komisijos Klaipėdos apygardos skyrių, arba į Regionų apygardos administracinio teismo Klaipėdos rūmus.


Karjerai rengiami dar mokyklos suole

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas

Kretingos rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokiniai, lydimi savo mokytojų, per išvyką į Italiją įgijo ne tik praktinių žinių, bet ir pažino svečios šalies kultūrą.

Grupė Rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus mokinių dar tebegyvena įspūdžiais, kurių jie patyrė lankydamiesi Vasto mieste Italijoje. Galimybę pamatyti šią šalį 6-iems skyriaus jaunuoliams suteikė mainų programos Erasmus+ tarptautinio projekto mobilumo veikla „Jau mokykloje ruoškis karjerai“.

Pagal ją, be lietuvaičių, karjerai dar mokyklos suole rengiami projekto partnerių Rumunijos, Lenkijos, Turkijos ir Italijos jaunuoliai, kurie ne tik supažindinami su skirtingomis profesijomis ar įvedami į karjeros paieškas: mokiniai pamato, kokių gebėjimų reikia vienai ar kitai darbinei veiklai.

„Yra ir dar vienas projekto aspektas – komunikacija, kalbų mokėjimas, be to, kai informacija mokinių perduodama mokiniams, ji kur kas geriau įsisavinama“, – pastebėjo mokinius kelionėje lydėjusios pedagogė Rasa Gadeikytė ir socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė.

Delegacijos nariai 17 metų Agnė Jakimavičiūtė, 16-metis Mantas Montrimas, 17 metų Almeda Venckutė ir 16 metų Mantas Venckus kaip susitarę tvirtino, kad Italija jiems ne tik paliko neišdildomų įspūdžių, bet ir privertė susimąstyti, kokių tikslų gyvenime reikėtų siekti ir kaip juos įgyvendinti.

Savo blog‘ą kurianti A. Jakimavičiūtė turėjo užduotį filmuoti visą kelionę, projekto veiklas ir sukurti filmą. „Manau, kad pavyko. Buvo įdomu, ir šeimai parvežiau kuo geriausius įspūdžius. Išvyka man pridėjo pasitikėjimo savimi, ypač, kai reikėjo pritaikyti anglų kalbos žinias“, – mergina tvirtino, kad jai dar labai norėsis grįžti į Italiją.

Turėjęs atlikti verslo simuliacijos užduotį M. Montrimas pripažino: „Tai, ką darėme, ką sužinojau, liko galvoje – manau, kad visa tai bus galima pritaikyti ir gyvenime. Ir labai gerai supratau, kad būtina mokytis anglų kalbos.“


Kretingos meno mokyklos mokinės su dailės mokytoja Rūta Šulskiene savo miestui ir mokyklai atstovavo tarptautiniame dailės konkurse-festivalyje Druskininkuose.

Druskininkuose įvykusiame VIII tarptautiniame vaikų ir jaunimo dailės konkurse-festivalyje „Čiurlionio krašto spalvos“ dalyvavo ir Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokinės, vadovaujamos mokytojos Rūtos Šulskienės.

Kretingai Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos suorganizuotame konkurse atstovavo Marija Lesutytė, Martyna Kripaitė, Saulė Petrauskaitė, Beta Augustė Rogačiovaitė, Adrija Putvinaitė.

„Ypatingų atrankos kriterijų dalyvauti konkurse netaikėme: esminis principas – asmeninis vaiko noras“, – teigė R. Šulskienė, kurios pastebėjimu, konkursas, kuriame Kretingos meno mokyklos atstovai dalyvavo pirmą kartą, buvęs stiprus ir iš mokinių pareikalavęs nemenkų kūrybinių pastangų.

Be lietuvaičių iš Raseinių, Merkinės, pačių Druskininkų, Marijampolės, Lazdijų, Kretingos, konkurse dalyvavo ir kaimyninės Baltarusijos Gardino miesto mokiniai. Beveik keturios dešimtys vaikų konkursines užduotis atliko 4 amžiaus grupėse – nuo 9 iki 18 metų.


Liepos 4–7 dienomis Kretingoje įvyks tarptautinis mėgėjų teatrų festivalis „Baltijos rampa“. Šis 50-uosius gyvavimo metus skaičiuojantis festivalis, paeiliui rengiamas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, į Kretingą sugrįžta po ilgokos pertraukos – paskutinįsyk „Baltijos rampa“ pas mus viešėjo 1996-aisiais.

Šiųmetinis festivalis yra skirtas Pasaulio lietuvių metams ir pirmojo lietuviško vaidinimo Keturakio komedijos „Amerika pirtyje“ 120-osioms metinėms paminėti.

„Prasminga ir iškilu, kad „Baltijos rampa“ šiemet rengiama būtent Kretingoje, gilias teatrines tradicijas turinčiame mieste. O ir pirmasis spektaklis prieš 120 metų suvaidintas čia pat, kaimynystėje Palangoje, rudeniop paminėsime pirmojo Kretingoje sušokto lietuviško šokio „Aguonėlė“ metines“, – kultūrines sąsajas apibendrino vieno festivalio organizatorių Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus. Be jo vadovaujamo centro, festivalį rengia Lietuvos mėgėjų teatrų sąjunga ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras, o tai, kad festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, visus jo spektaklius žiūrovai turės galimybę išvysti nemokamai.

„Labai norėtųsi, kad kretingiškiai ir miesto svečiai pasinaudotų ta galimybe ir pamatytų tai, ką iš tiesų verta pamatyti“, – akcentavo organizaciniais festivalio reikalais besirūpinanti Kretingos vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ režisierė Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos viceprezidentė Auksė Antulienė.


Devyniolikmetė Evelina Šikšniūtė jau yra sukūrusi dainą.

Kretingiškė devyniolikmetė Evelina Šikšniūtė, sužibėjusi jaunimo muzikos vakare „Kreatyvas“, yra dalyvavusi ne viename muzikiniame konkurse ir net parašiusi savo dainą. Jaunoji dainininkė spinduliuoja gėrį, pozityvumą, tai bando perteikti ir savo kūryba.

E. Šikšniūtė dainuoti pradėjo nuo penkerių. Pirmasis jos konkursas buvo su teta dainuojant Kretingos rajono šeimų duetuose. Tada studentė dar buvo nedrąsi mergaitė, kuri troško dainuoti. Teta ir buvo tas žmogus, kuris paskatino merginą žengti pirmą žingsnį. E. Šikšniūtė dainuodavo mokyklos chore, o kaip solistė atsiskleidė prieš dvejus metus. Atlikimo meno niekur nesimokė, viską darė savo pastangomis. Savamokslė nustebino ne vieną klausytoją savo balsu ir nuoširdumu.

Žinoma, buvo ir tokių žmonių, kurie merginai sakydavo, kad ji nieko nepasieks ir gali net nedalyvauti tokiuose koncertuose ir konkursuose, kuriuose dalyvauja stiprūs vokalistai. Tačiau E. Šikšniūtė sako, kad į tokias replikas reaguodavo ramiai ir tikrai nesiruošė mesti savo užsibrėžtų tikslų.

Nors kartais suabejodavo savimi, pasiduodavo kitų neigiamoms emocijoms ir pagalvodavo: „O gal tikrai nereikia? Gal tikrai aš nemoku dainuoti?“ Ši kritika ir kartūs žodžiai pašnekovę sustiprino ir ji parašė savo kūrybos dainą, kurią įrašė įrašų studijoje. Šią dainą pristatė kaip savo vienuoliktos klasės projektinį darbą. „Tai jautri daina apie meilę“, – atviravo jaunoji atlikėja.

Studentė labai vertina pozityvumą ir jaukumą, būtent tai ir bando perteikti savo dainavimu. Anot merginos, jos draugai turi būti drąsūs ir neieškantys žodžio kišenėje, kad būtų jauku ir linksma bendrauti.


Stovykloje Italijos kalnuose dalyvavo moksleiviai iš 5 Europos valstybių.

Jau trečią kartą Pranciškonų gimnazijos moksleiviai svečiavosi Italijoje, kur mokslo metus užbaigė stovykloje Alpių kalnuose „Gyventi ne išgyventi“ (it. kalba „Vivere no vivacere“). Šių metų stovykla subūrė žmones iš skirtingų Europos šalių ir konfesijų – tris dienas Mezzoldo kalnų miestelyje kretingiškiai praleido kartu ne tik su italais moksleiviais, bet ir svečiais iš Ukrainos, Moldovos ir Rumunijos. Stovykloje taip pat susibūrė ne tik katalikai, bet ir stačiatikiai, liuteronai bei Italijos Egipto koptų bendruomenė.

Skatino vienybę

Į penkių dienų trukmės kelionę vyko 5 mokiniai – Augustina Čičiūnaitė, Domantė Lipskytė, Nojus Žiubrys, Gabrielė Šlušnytė, Erika Ševcova ir sesuo Julija Lukauskaitė.

Vienas svarbiausių šios stovyklos tikslų – ekumenizmo, krikščionių vienybės, skatinimas. Pirmą stovyklos dieną buvo kalbama apie vertybes, vyko įvairūs užsiėmimai, sportiniai žaidimai, diskusijos grupėse. „Diskusijų metu kalbėjome ir apie bendras šalių patirtis bei istoriją – pasakojome apie SSRS okupaciją ir kaip tai paveikė žmonių gyvenimą mūsų šalyse. Vėliau supratau, kad mus visus vienija tikėjimas“, – atskleidė aštuoniolikmetė A. Čičiūnaitė.

Jai pritarė ir bendraamžė G. Šlušnytė: „Jauni žmonės, nepaisant jų rasės ar kitokių krikščionybės srovių, gali bendrauti ir tapti gerais draugais. Ir juos vienija Jėzus Kristus“.

Anot Augustinos, anksčiau kitos konfesijos jai buvo tolimos ir sunkiai suprantamos, tačiau dabar mergina yra susipažinusi ne su abstrakčia religija ar jos atšaka, o su konkrečiais žmonėmis, kurie tą tikėjimą išpažįsta. „Tai keičia mano mąstymą ir suvokimą apie kitas religijas“, – pripažino kretingiškė.

Vis dėlto bendravimą kartais ribodavo kalbos barjeras. „Praėjusiais metais, kai norėjau pasakyti kažką itin svarbaus ir sudėtingo, galėjau mintį suformuluoti lietuviškai, o sesuo Julija ją išversdavo į italų kalbą. Kadangi šį kartą buvo žmonių ir iš kitų šalių, ne vien Italijos, bendravome anglų kalba. Reikėjo šiek tiek daugiau laiko, kol galėjau angliškai pasakyti, ką noriu, kartais pritrūkdavo žodžių“, – vieną sunkumų įvardijo moksleivė.

Augustina tvirtino, kad grįžus į kambarį po sunkios ir ilgos dienos, kalbos netildavo dar ilgai – nors kambariuose gyveno skirtingų tautų žmonės, dienos įspūdžių pasidalinimas užsitęsdavo kelias valandas. „Buvo labai įdomu bendrauti su visais, nes sutikau kitokio temperamento žmonių. Kalbėdami apie kultūrinius skirtumus, užmezgėme gilesnę draugystę“, – tikino A. Čičiūnaitė.


„Audi“ susitikimo dalyviai aptarė saugumo reikalavimus ir pasirašė, kad yra atsakingi už savo elgesį vairuojant automobilį.

Audi“ susitikimo organizatoriai nutarė dar kartą suburti šios automobilių markės mėgėjus, tik šįkart įtraukiant tam tikras užduotis. Dalyviai turėjo galimybę savo vairavimo įgūdžius pademonstruoti manevringumo varžybose.

„Po pirmojo suvažiavimo žmonės išreiškė norą dar kartą susitikti, taip pat sulaukėme daug pasiūlymų, ką kartoti, ką daryti kitaip, kaip paįvairinti veiklą“, – įvardino susitikimo iniciatorius Renatas Bumblys.

Pirmajame susitikime dalyvavo 45 „Audi“ mėgėjų, šįkart – apie 30. Manevringumo varžybose išbandyti save nusprendė per 10 vairuotojų. Tarp jų – ir vienintelė mergina. „Pasitikiu savo vairavimo įgūdžiais, taip pat panorau išbandyti save, nes anksčiau to daryti nėra tekę“, – įspūdžiais dalijosi varžybų dalyvė Greta Ziborovaitė.

Vairuojančių merginų, anot organizatorių, buvo tik keletas: „Nemažai atvyko kartu, tačiau vairavo vos kelios. Dalyvavusią varžybose labai palaikėme ir ji nepasirodė prasčiau už kitus. Tokias iniciatyvas labai skatiname. Galbūt jos nepakankamai pasitiki savimi, todėl ir nedalyvauja varžybose.“

Varžybose automobilių vairuotojai turėjo apvažiuoti sudėtas padangas jų nepriliesdami, taip pat buvo matuojamas ir greitis. „Dėmesį kreipėme į tai, kokiu greičiu įveikė trasą, kiek nuvertė padangų“, – paaiškino R. Bumblys.

Susitikimo organizatoriai daug dėmesio skyrė saugumui užtikrinti. „Informavome policiją, kiekvienas vairuotojas pasirašė, kad yra atsakingi už savo veiksmus. Šiek tiek baiminomės dėl galimų eismo įvykių, tačiau tai – jau vairuotojų sąmoningumo klausimas“, – kalbėjo vienas organizatorių.


Aida ir Karolis Griškevičiai Toubkal viršūnėje, Maroke.

Bet kuris pasaulio kampelis gali būti pasiekiamas įvairiomis transporto priemonėmis. Tuo pasinaudoti ryžtasi daugelis žmonių, tarp jų – ir vydmantiškis Karolis Griškevičius.

Pirmoji K. Griškevičiaus kelionė į užsienį buvo dar 2007 metais, kai su tėvais vyko į Čekiją. Dabar jis jau yra aplankęs apie 30 pasaulio šalių. Vienos tolimiausių kelionių – Jungtinės Amerikos Valstijos, Australija, Tailandas, Dubajus, Islandija, Singapūras.

Šalį, į kurią keliaus, Karolis renkasi pagal oro linijų siūlomus skrydžius, o tada domisi, ką galėtų veikti toje šalyje.

Taip pat kai kurios kelionės, pavyzdžiui, į Nepalą, – vaikystės svajonės išsipildymas. Jis keliauja norėdamas pamatyti naujas šalis, susipažinti su žmonėmis.

Vaikinas yra pastebėjęs, kad pietinėse šalyse gyvenantys žmonės būna atviresni, linkę labiau bendrauti, o šiaurėje – uždaresni: „Vis dėlto ilgiau pabendravus ir susipažinus su vietiniais gyventojais supranti, kad ir jie yra malonūs, norintys ir galintys padėti.“

Kiekvienas kelionėmis susižavi dėl skirtingų priežasčių. K. Griškevičius prisiminė, kad jį užsiimti tokia veikla iš dalies paskatino laida „Top Gear“, kurioje buvo rubrika, kur žmonės nusipirkdavo naudotus automobilius, važiuodavo po egzotines šalis. Tai padarė įtaką ir Karolio keliavimo stiliui.

Vaikinas kartu su draugais Jungtinėse Amerikos Valstijose yra važiavęs greitkeliu „Route 66“, kuris tiesiasi nuo rytinės iki vakarinės šalies pusės. Tuomet keliautojai sukorė apie 6 tūkst. kilometrų. Taip pat jis yra apvažiavęs beveik pusę Australijos – įveikęs apie 12 tūkst. kilometrų.


Pajūrio naujienų“ jaunųjų žurnalistų akademija susidomėjo būsimas vienuoliktokas Linas Daugėla. Jaunuolis išreiškė norą su „Kuprinės“ skaitytojais ne tik dalintis savo kūryba, bet ir išmokti rašyti straipsnius, ieškoti įdomių temų.

Linas Daugėla apie save:

Stengiuosi užfiksuoti akimirkas rašydamas, kad galėčiau jas prisijaukinti, išmokyti kalbėti, kad jos taptų savos, prasmingos. Daugiausia rašau poeziją ir esė, nes šiomis formomis idėjos man atsiskleidžia labiausiai.

Tapti „Pajūrio naujienų“ akademijos nariu nusprendžiau, nes domiuosi šių dienų aktualijomis, problemomis, įvairiais renginiais, noriu žvelgti į ateities viziją iš jauno žmogaus perspektyvų ir įžvalgomis dalintis su kitais.

Mane labiausiai domina žmonės, jų darbai, įvykiai ar renginiai, susiję su kūryba, žmogaus dvasinių vertybių, savitos pasaulėžiūros atsiskleidimu įvairiomis kūrybos formomis. Kūryba gyva, kai ja dalijamasi su kitais, kai perteikiama autentiška patirtis, įžvalgos, požiūris į daugelį bendražmogiškų dalykų.

Manau, jog svarbu idėjų semtis iš kasdienybės, nes joje ypač ryškiai atsiskleidžia žmonių būdas, išmintis, jos pajautimas, supratingumas ir vienybė, dvasinis ryšys, žmogaus akiratis.

Rašau ir strofinius (rimuotus), ir astrofinius (nerimuotus) eilėraščius. Koks bus eilėraštis, padiktuoja akimirka. Astrofinių eilėraščių dažniausiai neapkraunu skyrybos ženklais, kad minčiai liktų daugiau erdvės, o skaitytojui – laisvesnė galimybė interpretuoti.

Jums, skaitytojai, pristatytame mano kūrybos eilėraštyje „Tango“ šoka akimirkos, mintyse iškylančios būties atkarpos, kurios jau išgyventos ir atgyja melancholiškų apmąstymų fone.

---

Tango

traiškanoti langai

ant jų punktyrais

vabzdžiai šoka tango

kaštonų arbaletai beldžia į duris

sulesinu žaibams nuovargį

prie rašomojo stalo

kur tuščiam puodely

su pridžiūvusia arbata

skęsta musė

kur nusprendžiu apsakyt neapsakoma

bet neapsakau

tik jaučiu

vabzdžių šokį

išdygsniuotais pulso parametrais


Šiemet mokyklą baigusi Agota Puškorytė galvoja ir toliau savo ateitį sieti su makiažų ir mados pasauliu.

Dar būdama mokykloje kretingiškė Agota Puškorytė atrado savo pomėgį, iš kurio mergina šiandien uždirba. Agotos talentą kurti makiažą įvertino ne viena dailiosios lyties atstovė. Socialiniuose tinkluose ji sulaukia didžiulio palaikymo ir prisipažįsta, kad tai – daugiau negu darbas, tai – būdas atsipalaiduoti.

– Kodėl nusprendei pradėti savo verslą?

– Čia ne verslas, tai – pomėgis. Nuo maždaug keturiolikos pradėjo patikti daryti sau makiažą. Visko mokiausi savarankiškai, žiūrėdama vaizdo įrašus „Yotube“ kanale.

Mama kažkada pastūmėjo sudalyvauti vienuose mokymuose, kad įgyčiau daugiau praktikos. Iš pradžių kiek dvejojau. Kursuose buvau jauniausia, man tada buvo septyniolika, visi stebėjosi: „Tu dar mokykloje mokaisi, o jau į kursus eini“. Tai mane motyvavo. Ten gavau labai daug informacijos, tai paskatino nesustoti. Tad ir nesustoju, stengiuosi visą laiką judėti į priekį.

– O kada kilo mintis įkurti savo grožio kabinetą?

– Viskas prasidėjo nuo to, kai nusprendžiau įsigyti specialią įrangą. Vieni jų – speciali lempa, veidrodis, kėdė. Makiažo priemonių turėjau. Iš pradžių merginas puošdavau savo kambaryje, kur įsirengiau mažą makiažo kampelį. Kiek vėliau, kitame kambaryje įrengiau grožio kabinetą.

– Nuo kada pradėjai dirbti su klientėmis?

– Prieš kurį laiką dalyvavau gerai žinomos visažistės Alinos Guess kursuose. Prieš Heloviną viena draugė paprašė, kad ją padažyčiau vakarėliui, nes žinojo, kad buvau baigusi kursus. Ir taip viskas prasidėjo. Viena draugė, paskui kita, ir tada prasidėjo prašymai, kad papuoščiau Naujametiniam vakarėliui ir t.t.

Aš neskaičiuoju, ar trūksta klienčių ar ne, nes kiekviena man yra labai svarbi. Stengiuosi, kad būtų jauku ir ji norėtų sugrįžti. Taip pat man labai svarbi jų nuomonė, ar joms patinka, ar gerai jaučiasi. Susitikusios merginos mėgsta bendrauti makiažo tema, todėl rekomendacijos man yra aktualios.


Grupės SYKRET nariai Augustinas Paulauskas (iš kairės) ir Laurynas Staponkus pasirodė jaunimo muzikos vakare „Kreatyvas”.

Kretingiškiai Augustinas Paulauskas ir jo bičiulis bei partneris Laurynas Staponkus, jau ketverius metus Kretingos meno mokykloje groja saksofonu. Prieš maždaug dvejus metus sukurta vaikinų grupė SYKRET jau pasirodė Pranciškonų gimnazijos talentų vakare, mokslo metų pradžios šventėje, padėkos renginyje, gatvės muzikos dienoje Kretingoje. Nors jaunuoliai dažniausiai groja gimnazijoje ir meno mokykloje, tačiau juos galima sutikti gatvėje, kur jie džiugina praeivius saksofono garsais.

Augustinas ir Laurynas pradėjo bendrauti meno mokykloje, baigiantis antrajai muzikos klasei. Tada jie ir nusprendė sukurti grupę.

,,Norėjome savo talentą išnaudoti dar labiau, ne vien tik grodami meno mokykloje“, – su šypsena pradžia prisiminė vaikinai. Paklausus A. Paulausko ir L. Staponkaus, kas juos paskatino imtis tokios veiklos, jie atsakė, kad skatinti bandė vienas kitą, nors palaikymo sulaukdavo ir iš savo tėvų.

Augustinas atlieka pagrindinę partiją – groja kūrinio melodiją, o Laurynas, klausydamas įrašo, parašo pritarimą arba tiesiog improvizuoja.

Ruošiantis koncertams juos užklumpa ir nesusipratimai. Dažniausiai abiejų vaikinų nuomonės išsiskiria dėl kūrinių pasirinkimo. Laurynas mano, kad reikia pasirinkti kūrinį, kuris patiktų publikai, o Augustinas – kūrinį, kuris patinka jam pačiam.

„Grojant kartu yra pliusų, bet yra ir minusų. Kai muzikantas groja vienas, jis gali laisvai kūrinį rinktis, o grojant kartu, scenoje visada yra mažesnis jaudulys“, – teigė grupės įkūrėjai.


Joninių išvakarėse netrūko viešosios tvarkos pažeidimų, daugiausiai jų – susiję su alkoholio vartojimu.

Praėjusį ilgąjį šventinį savaitgalį rajono bendruomenėse vyko daug renginių. „Iš jų negavome jokių pranešimų, tačiau įvykių tikrai netrūko ne tik Lietuvoje, bet ir mūsų rajone“, – apibūdino Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiasis tyrėjas Tomas Mikelkevičius.

Įvykių būtą įvairių, tačiau daugiausiai pranešimų policijos pareigūnai sulaukė dėl viešosios tvarkos pažeidimų ir neatsargaus vairavimo. „Gavome daug pranešimų dėl kaimynų keliamo, iš privačių teritorijų sklindančio triukšmo“, – įvardijo T. Mikelkevičius.

Penktadienį, birželio 21 d., Baubliuose, apleistame sklypo šulinyje, aptiktos dviejų šunų gaišenos. Pradėtas tyrimas dėl galimo žiauraus elgesio su gyvūnais.

Šeštadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo, dar vienas toks tyrimas pradėtas ir sekmadienį. Pastarasis išsiskyrė sulaikytų neblaivių vairuotojų gausa – dėl to pradėti trys ikiteisminiai tyrimai. „Vienas po kito buvo sustabdyti neblaivūs vairuotojai. Gavome tris pranešimus apie nesaugiai važiuojančius asmenis ir visi jie pasitvirtino“, – teigė T. Mikelkevičius.

Tądien apie 19.54 val. policijos pareigūnai gavo pranešimą apie nesaugiai manevruojantį automobilį. Jis sustabdytas netoli Žibininkų kaime esančios kavinės. Vairuotojui, gimusiam 1983 m., nustatytas 2,63 prom. girtumas. Netrukus apie 20.27 val. kelyje Kretinga–Skuodas, ties Kurmaičių kaimu, pareigūnai sustabdė automobilį „Audi A6“, kurį vairavusiam 1995 m. gimusiam Kretingos rajono gyventojui nustatytas 1,76 prom. neblaivumas.

Dar vienas vairuotojas kiek anksčiau, apie 19 val., sustabdytas Kretingos miesto centre. Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Dieną prieš Jonines iš viso pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai. Sekmadienį policijos pareigūnai taip pat gavo iškvietimą dėl smurto artimoje aplinkoje Raguviškių kaime.

Kretingos rajono policijos komisariatas Joninių rytą rengė trumpalaikes priemones, per kurias patikrino apie 100 vairuotojų. „Užfiksavome 13 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, iš kurių du vairuotojai neturėjo teisės vairuoti. Neblaivių vairuotojų tądien nesustabdėme“, – kalbėjo T. Mikelkevičius.

Vis dėlto vartojusių alkoholio Joninių išvakarėse netrūko. „Daugiausia iškvietimų buvo susiję su alkoholio vartojimu, viešosios tvarkos pažeidimais. Labai liūdna. Nesuprantu, ko mums reikia, ar gražaus renginio, ar alkoholio? Ko mes norime iš švenčių?“ – retoriškai klausė vyriausiasis tyrėjas.

Joninių vakare apie 19.30 val. Kretingoje prieš sutuoktinę smurtavo neblaivus vyras. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje.

Antradienį įvykių taip pat netrūko. Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti. Taip pat buvo sustabdytas pradedantysis vairuotojas, kuris įpūtė į alkoholio matuoklį. „Pradedantiesiems vairuotojams taikoma nulinė tolerancija, – paaiškino T. Mikelkevičius, paskatinęs vairuotojus kelyje elgtis atsakingai. – Nepraraskite budrumo, būkite atsakingi, priimkite protingus sprendimus.“

Policijos pareigūnai priminė, kad viešose vietose vartoti alkoholinius gėrimus ir būti neblaiviems yra draudžiama.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

PALANGA

J. BASANAVIČIAUS g. birželio 23 d. apie 5.39 val. tarp grupės vyriškių kilo konfliktas, kurio metu buvo sulaikyti aštuoni neblaivūs Didžiosios Britanijos kariuomenės kariai. Gimusiam 1994 m. nustatytas 1,56 prom., gimusiam 1998 m. – 2,03 prom. girtumas. Jiems pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Kitiems kariams – gimusiam 1995 m. nustatytas 0,88 prom., gimusiam 1994 m. – 1,60 prom., gimusiam 1992 m. – 1,84 prom., gimusiam 1995 m. – 1,34 prom., gimusiam 1992 m. – 1,93 prom., gimusiam 1990 m. – 2,07 prom. – neblaivumas. Jiems surašyti protokolai pagal Administracinių nusižengimų kodeksą. Tolimesnį tyrimą atlieka Karo policija.

OŠUPIO tako gale birželio 23 d. apie 13.12 val. paplūdimyje nuskendo 1956 m. gimęs vyras. Vyriškį iš vandens ištraukė poilsiautojai. Gelbėtojai ir Greitosios medicinos pagalba (GMP) darė širdies masažą, tačiau atgaivinti asmens nepavyko. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Parengė Edita KALNIENĖ


Europos jaunimo motobolo čempionate dalyvavusius kretingiškius, kurie atstovavo Lietuvai, šiltai pasitiko jų artimieji.

Vokietijoje įvykusiame Europos jaunimo motobolo čempionate kretingiškiai, atstovavę Lietuvai, iškovojo bronzos medalius. „Džiaugiamės prizine vieta“, – teigė rinktinės treneris Renatas Žiubrys.

Pirmą kartą čempionate dalyvavusi Lietuvos rinktinė, anot trenerio, pademonstravo gerą žaidimą. „Galbūt pritrūko šiek tiek sėkmės, bet, pagalvojus, kad Vokietijoje yra 15 klubų, iš kurių surenkami geriausi žaidėjai ir išsiunčiami į čempionatą, o mūsų rinktinė sudaryta iš vieno klubo, žaidėjai niekuo nenusileido Vokietijos rinktinei ir dar laimėjo prieš ją“, – atkreipė dėmesį R. Žiubrys.

Lietuvos jaunimo motobolo komanda su Rusijos rinktine kovojo dėl patekimo į finalą, tačiau, sužaidę lygiosiomis, jiems pralaimėjo baudinių serijoje. „Kaip Rusijos treneris sakė, šįkart Dievas buvo jų pusėje“, – tikino R. Žiubrys. Todėl kretingiškiams teko žaisti dėl III–IV vietos.

Kovoje dėl trečios vietos kretingiškiai 4:3 įveikė Vokietijos ekipą. Antrajame kėlinyje vokiečiai pirmavo 3:1, bet ketvirto kėlinio pradžioje jaunoji motobolo komanda rezultatą išlygino, likus žaisti 9 minutėms iki rungtynių pabaigos pelnė įvartį, išvedusį komandą į priekį.

„Daug kas priklauso ir nuo jaunuolių nusiteikimo. Kitos rinktinės turi psichologus, kurie dirba su žaidėjais, o mums tai tenka daryti patiems, kas tikrai nėra labai lengva“, – žaidimą lemiančią priežastį įvardijo rinktinės treneris.

Europos jaunimo motobolo čempionate varžėsi 4 jaunimo komandos iš Vokietijos, Rusijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Šalies rinktinėje žaidė 10 jaunuolių. „Iš viso komandoje turime 13 žaidėjų, tačiau 3 dar yra mokomi“, – įvardino R. Žiubrys.

Jaunuoliai iš čempionato parsivežė neišdildomus įspūdžius, o juos dar labiau nustebino šiltas sutikimas grįžus į Lietuvą. „Jų artimieji surengė šiltą sutikimą, kuris tikrai sujaudino, – prisiminė R. Žiubrys. – Laimėjimas komandos narius pakylėjo. Kai kurie jaunuoliai medalius ant kaklo buvo užsidėję visos kelionės metu.“

Kitas varžybas Kretingos jaunimo motobolo komanda turėtų žaisti rugsėjį su Rusijos rinktine, kuri atvyks į Kretingą. „Pasaulyje vyksta varžybų tarp jaunimo komandų, tačiau mums naudingiau vykti į turnyrus, kuriuose vienu išvykimu sužaistumėme kelias rungtynes. Vykti dėl vienų yra pakankamai brangu, todėl renkamės tai, kas mums yra naudingiau ir aukštesnio lygio“, – kalbėjo R. Žiubrys.

„P. n.“ informacija


Pirmos grupės moterų dvejetų prizininkės

Pagal tradiciją, birželio pabaigoje įvyksta atviros Kretingos rajono badmintono pirmenybės. Į Kretingą, be šeimininkų, suvažiavo badmintonininkai iš Kauno, Klaipėdos, Palangos, Šakių, Tauragės, Vilniaus. Dalyvavo ir vienas Indijos atstovas. Pirmenybių dalyviai rungtyniavo dviejose grupėse pagal sportininkų pajėgumą. Abiejose grupėse buvo žaidžiami dvejetai – vyrų, moterų ir mišrūs.

Badmintonininkai žaidė minuso sistema, tik pirmos grupės moterų dvejetai žaidė rato sistema.

Pirmoje grupėje vyrų dvejeto kategorijoje didžiajame finale indas Devender Kumar su klaipėdiečiu Vidu Martinkumi 2:1 (21:19; 11:21; 21:18) nugalėjo klaipėdiečius Žaną Sabutį ir Gabrielių Vaičiulį. Trečią vietą iškovojo kretingiškis Rolandas Juknevičius, žaidęs poroje su klaipėdiečiu Stepu Januška. Jie 2:0 (21:11; 24:22) įveikė vydmantiškius Vaidą ir Matą Mackevičius. Tarp moterų pirmą vietą iškovojo vydmantiškė Aldona Kasparavičienė su palangiške Judita Vadeikiene. Antros liko klaipėdietė Salvinija Tarvydaitė ir Sonata Zinkevičienė iš Kauno. Bronza atiteko vydmantiškei Ramunei Petrošienei ir palangiškei Sonatai Čečkauskienei. Mišrių dvejetų kategorijoje triumfavo Klaipėdos pora: Salvinija Tarvydaitė su Artūru Jachontovu 2:0 (21:9; 21:14) įveikė kauniečius Audrių ir Neringą Brazauskus.

Antroje grupėje vyrų dvejeto kategorijoje geriausiai žaidė klaipėdiečiai. Pirmi buvo Tautvydas Paliulis ir Artūras Žvilauskas – jie finalinėje dvikovoje 2:0 (21:16; 22:20) nugalėjo klaipėdietį Paulių Liutiką ir palangiškį Mindaugą Juodvalkį. Mažajame finale kretingiškiai Raimondas Ubis ir Saulius Rukša buvo stipresni už klaipėdiečius Giedrių ir Paulių Lukošius, laimėję 2:0 (22:20; 21:12). Moterų dvejeto varžybas laimėjo kretingiškė Violeta Slušnienė su palangiške Loreta Šiaučiūniene. Jos 2:1 (21:10; 18:21; 25:23) po atkaklios kovos įveikė Klaipėdos atstoves Ernestą Grigeliūnienę ir Renatą Staupelienę. Mažajame finale kovėsi klaipėdietės: Vaida Martinkienė su Monika Petreikyte 2:0 (21:15; 21:17) nugalėjo Skaistę Kliaubienę ir Ireną Peleckienę. Mišrių dvejetų kategorijoje pergalę nuskynė vilniečiai Lina Venckutė ir Paulius Martinaitis, 2:0 (21:9; 21:16) įveikę palangiškius Loretą ir Gintą Šiaučiūnus.

Kovoje dėl bronzos nepasisekė vydmantiškiams Vaidui ir Tomai Mackevičiams. Jiems nepavyko nugalėti klaipėdiečių Renatos Staupelienės ir Tautvydo Pauliaus – pralaimėta 0:2 (14;21; 18:21).

„P. n.“ informacija


Kretingos rajone valstybinės reikšmės keliuose iki 2020 m. planuojama įrengti 8 vidutinio greičio matuoklius (VGM) ir 3 momentinius greičio matuoklius (MGM). Lietuvos automobilių kelių direkcija oficialiai paskelbė viešųjų pirkimų konkursą įsigyti 100 naujų vidutinio greičio matuoklių.

Greičio matuokliai bus įrengti 50 kelio ruožų visoje šalyje, 4 – mūsų rajone. „Matuokliai bus įrengiami ir pradės veikti iki 2020 metų pabaigos. Naujieji matuokliai pradės veikti nuo tada, kada bus sumontuoti ir gautas galiojantis metrologijos sertifikatas kiekvienam jų. Šie įrenginiai matuos ne tik greitį, bet ir tikrins transporto priemonės techninę apžiūrą, draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą“, – paaiškino Lietuvos automobilių kelių direkcijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus patarėjas Saulius Jansonas.

Dabar šalyje veikia 50 vidutinio greičio matuoklių, stebimi 25 kelio ruožai, kurių bendras ilgis valstybinės reikšmės keliuose beveik 120 km. Šiuo metu veikiantys vidutinio greičio matuokliai 2019 metais per pirmuosius keturis mėnesius užfiksavo 37 tūkst. 193 pažeidimus.

Vidutiniai greičio matuokliai Kretingos rajone bus įrengti keliuose A11 Šiauliai–Palanga ruožuose nuo 97,67 iki 118,38 km ir nuo 137,36 iki 141,50 km; A13 Palangos aplinkkelio ruože nuo 19,80 iki 23,70 km; 218 Skuodas–Kretinga ruože nuo 2,08 iki 12,75 km. Momentiniai greičio matuokliai atsiras kelyje A11 Šiauliai–Palanga 120,64 km ir 137 km bei 168 kelyje Kretinga–Klaipėda 21,34 kilometre.

„Nurodytos vietos projektavimo metu dar gali būti šiek tiek tikslinamos“, – atkreipė dėmesį S. Jansonas.

„P. n.“ informacija


Nuo liepos 1 dienos Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos direktorės pareigas pradės eiti 51-erių Raimunda Viskontienė – tokį sprendimą priėmė vakar posėdžiavusi Kretingos rajono savivaldybės taryba.

R. Viskontienė konkursą Marijono Daujoto progimnazijos direktoriaus pareigoms užimti laimėjo gegužės 22 dieną. Nuo praėjusių metų rugpjūčio 31 d. ji laikinai ėjo šios ugdymo įstaigos direktoriaus pareigas, kai iš jų pasitraukė ankstesnis vadovas. Pastaruosius trylika metų M. Daujoto progimnazijoje dirbo direktoriaus pavaduotoja ugdymui. R. Viskontienė Kauno technologijos universitete yra įgijusi viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį, tuometiniame Šiaulių pedagoginiame institute – pradinio mokymo pedagogikos ir metodikos specialybę, prieš dvejus metus jai suteikta I vadybinė kategorija. Darbo sutartis su R. Viskontiene bus sudaryta 5 metų kadencijai.

Tame pačiame posėdyje buvo atsisveikinta ir padėkota ilgametei lopšelio-darželio „Eglutė“ direktorei Vidai Simaitienei – 30 metų šiai ugdymo įstaigai vadovavusi V. Simaitienė sulaukė šilčiausių padėkos žodžių už profesionalų ir nuoširdų darbą, įstaigoje įdiegtas inovacijas, kolektyvo sutelkimą.

Nuo birželio 29 dienos lopšelio-darželio „Eglutė“ direktoriaus funkcijas vykdyti pavesta jame priešmokyklinio ugdymo mokytoja dirbančiai Aušrai Žemaitienei, o nuo liepos 29 dienos iki į šias pareigas bus paskirtas naujas vadovas „Eglutei“ laikinai vadovaus Kretingos lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorė Judita Leščiauskienė.

„P. n.“ informacija


Motorolerio vairuotojas pasvarstė, kad sutvarkyti transporto priemonę gali būti ir neįmanoma.

Birželio 25 d. apie 13 val. Kretingoje netoli autobusų parko susidūrė automobilis „Volkswagen Passat“ ir motoroleris. Eismo įvykio dalyviai stipriai nenukentėjo, buvo blaivūs.

Automobilio vairuotojas suko iš statybinių prekių parduotuvės aikštelės ir galimai nepastebėjo pagrindiniu keliu važiuojančios dviratės transporto priemonės. „Kaltę pripažįstu tik iš dalies, nes motorolerio nepastebėjau dėl neleistinoje vietoje, prie geltonos linijos, pastatyto automobilio, – po avarijos kalbėjo automobilį vairavęs Paulius Mikaločius. – Jis buvo atėjęs, pasižiūrėjo ar viskas gerai, ir išvažiavo, nors prašiau pasilikti. Pamenu tik tiek, kad tai buvo žalsvos spalvos „Volkswagen Polo“.

Kretingos rajono policijos komisariatas vykdo ikiteisminį tyrimą. „Tiksliname įvykio aplinkybes“, – tikino vyresnioji tyrėja Aušra Baločkienė.

Motorolerio vairuotojas Saulius stipriai nenukentėjo. „Pastebėjęs automobilį pradėjau stabdyti ir motoroleris virto ant šono slysdamas“, – įvykio eigą prisiminė jis.

Motorolerį vyras buvo įsigijęs prieš kelias dienas ir važiavo jį užregistruoti. „Kol kas negaliu pasakyti, ar bus įmanoma jį pataisyti“, – sakė jis.

Automobilio vairuotojas taip pat patyrė nuostolių. „Reikės keisti priekinį bamperį, o daugiau kol kas dar nepažiūrėjau“, – įvardijo P. Mikaločius.

„P. n.“ informacija


Bronzinės įgulos rankose – trečios vietos laimėtojų taurė.

Net tris dienas Šventojoje siautusioje Joninių šventėje didžiausio dėmesio susilaukė Vikingų laivų varžybos Šventosios upėje. Jose Kretingos savivaldybės komanda iškovojo III vietą.

Sekmadienį įvykusiose Vikingų laivų varžybose iš anksto užsirašė dalyvauti septynios komandos. Šventojiškiai šiemet surinko dvi – Šventosios bendruomenės ir Šventosios seniūnijos – įgulas. Palangai atstovavo bendrovių „Palangos vandenys“ bei „Palangos komunalinis ūkis“ komandos, plaukti pasiryžo ir Palangos oro uosto ekipažas. Iš uostamiesčio atvyko „Klaipėdos sveikuoliai“, į komandą susibūrė ir Kretingos rajono savivaldybės atstovai.

Aštuonių irklininkų irkluojamos vikingų valtys, kurių ekipažuose dar esama vairininko ir yrių ritmą diktuojančio būgnininko, varžėsi poromis. Tad, kad oro uosto komandai netektų plaukti vienai, į komandą skubiai susibūrė varžybų organizatoriai ir varžytis panorę žiūrovai, į būgnininko vietą pasodinę šunį Akva.

Kol komandos rengėsi startui, vienas varžybų organizatorių laukžemiškis Darius Girtas sakė, kad idėja surengti tokias varžybas Šventosios upėje, pritraukti daugiau žmonių į šį kurortinį miestelį ir plačiau pagarsinti Šventosios bei jos uosto vardą kilusi prieš šešerius metus.

„Šiemet lenktynės vyksta jau penktą jubiliejinį kartą. Džiaugiamės, kad renginys užaugo, ir kasmet jis sutraukia vis daugiau dalyvių. Ir pernai, ir šiemet plauks po aštuonias komandas. O rugpjūčio mėnesį, kai bus vikingų laivų sezono Šventosios upėje uždarymas, atvyks keturios komandos iš Latvijos“, – sakė D. Girtas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas