Pajūrio naujienos
Help
2019 Rugpjūtis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną26°C debesuotumas 11 %
Naktį16°C debesuotumas 41 %
Apklausa

Ar pajutote, kad rajone pasikeitė valdžia?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1326) 2019-02-05

Atgyvenus tupykloms, statys konteinerinius tualetus

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Lauko būdelių – pavienių bei kolektyvinių – pirmiausia teks atsisakyti Kretingos miesto gyventojams, nes pagal ES direktyvas jų neturės likti tose vietovėse, kur gyventojų skaičius perkopia 2 tūkst.

Darbėnų miestelyje, už bažnyčios, ligi šiol tebeveikia iš sovietmečio išlikęs viešasis lauko tualetas-tupykla. Būtent prieš tokias išvietes užsimojo Europos Sąjunga, – neužilgo jų nebeturėtų likti. Todėl didžiosiose Kretingos rajono gyvenvietėse Darbėnuose ir Kūlupėnuose bei Salantų mieste numatyta pastatyti šiuolaikiškus konteinerinius viešuosius tualetus.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Povilo Černeckio žodžiais, viešieji tualetai Darbėnuose, Salantuose ir Kūlupėnuose bus pastatyti, Savivaldybei įgyvendinant ES paramos lėšomis finansuojamus gyvenviečių kompleksinio atnaujinimo – gatvių, šaligatvių atnaujinimo, pastatų renovacijos – projektus. Jų lėšomis numatyta papildomai įrengti viešuosius tualetus vėliausiai iki 2020-ųjų – šių projektų pabaigos.

Į išvietę – per privačią žemę

Dabartinis Darbėnų viešasis lauko tualetas, neslėpė seniūnas Alvydas Poškys, seniūnijai tapęs savotišku galvos skausmu: „Šis tualetas yra privačiame sklype, bet jam išskirtas valstybės žemės plotas ir į jį veda servitutinis kelias. Norėjome tą išvietę nugriauti ir jos vietoje pastatyti šiuolaikišką tualetą. Sklypo šeimininkai iš pradžių sutiko, bet po to griežtai užprotestavo, neva, po jų sklypą nuolat vaikščios gamtinių reikalų prispirti žmonės. Galėjome eiti į teismus ir bylinėtis, bet numojome ranka – tą išvietę vis prižiūrime, išvalome, bet nusprendėme statyti naują tualetą kitur.“

Šiuolaikiškas konteinerinis tualetas su įrengtomis komunikacijomis – vandeniu, elektra – jau kitąmet atsiras Darbėnuose, aikštelėje prie Skuodo ir Vytauto gatvių sankryžos. Dabar rengiamas projektas, o po to bus paskelbtas viešas darbų pirkimas.

Seniūno žodžiais, galimybė iš ES lėšų pasistatyti viešuosius tualetus atsirado, kai 3 Kretingos rajono vietovės, kuriose skaičiuojama nuo 1 iki 6 tūkst. gyventojų, be Darbėnų, dar – Salantai ir Kūlupėnai, gavo po 800 tūkst. eurų paramos, skirtos gyvenviečių infrastruktūrai pagerinti.

„Projekto sąlygos yra labai griežtos – visų pinigų negalima sudėti į gatves, nors norėjosi sutvarkyti žvyrkelius, – todėl mes ir nusprendėme įsirengti viešąjį tualetą. Jis žmonėms labai reikalingas“, – tvirtino seniūnas.


Kretingos rajono savivaldybės eismo saugumo komisija netenkino įmonės prašymo leisti išsikrauti prekes užvažiavus ant šaligatvio, esančio šalia Rotušės a. 13 pastato.


Šalyje siaučiant gripui ir trečdalyje savivaldybių – iš 60-ties jau 19-oje – paskelbus gripo epidemiją, šiandien pas Kretingos rajono merą Juozą Mažeiką susirinkę Visuomenės sveikatos centro bei Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus specialistai spręs, ar jau laikas skelbti epidemiją ir Kretingos rajone.


Neblaivus vairuotojas bandydamas išvengti atsakomybės Kretingos rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiesiems patruliams siūlė 10 tūkst. eurų kyšį.


Prasidėjus policijos reformai, jos veikla vertinama įvairiopai. Tačiau per 2018 metų Kretingos rajono policijos komisariato veiklos pristatymą pasidžiaugta pasiektais geresniais rezultatais. „Pasitikėjimo policija rodiklis yra geriausias darbo įvertinimas“, – teigė rajono meras Juozas Mažeika. Klaipėdos apskrities policija šiemet pasitikima labiausiai visoje Lietuvoje.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGA

Sausio 31 d. tarp 13.45 val. ir 13.50 val. Vilniaus gatvėje esančioje progimnazijoje iš atrakinto kabineto nuo stalo dingo moters, gimusios 1964 m., mobiliojo ryšio telefonas „Sony“, kurio vertė 400 eurų. Taip pat iš kabinete buvusios moters rankinės dingo rudos spalvos piniginė, kurioje buvo 25 eurai ir nuolaidų kortelės. Iš viso padaryta turtinė žala už 430 eurų.

PALANGA

GANYKLŲ g. vasario 2 d. apie 11.17 val. gyvenamosiose patalpose rastas ant grindų, veidu į žemę gulintis 1948 m. gimusio vyro kūnas be smurto požymių. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Parengė Edita KALNIENĖ


„Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė tęsią nesėkmingiausią savo atkarpą šio sezono Regionų krepšinio lygoje – pralaimėję pastarąsias ketverias varžybas, jie su 12 pergalių ir 11 pralaimėjimų smuktelėjo į VII turnyrinės lentelės poziciją.


Susirūpino dėl piliakalnio

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Seniūnijose

DARBĖNŲ seniūnijos darbininkai nuvalė Senosios Įpilties piliakalnį: kirto senus krūmus, retino brūzgynus. Seniūnas Alvydas Poškys sakė, jog buvo atsiklausta ir kaimo gyventojų nuomonės, kokį piliakalnį jie mato ateityje – visiškai iškirstą ir nuplikintą ar paliktą su savaime per laiką užžėlusiais medžiais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas