Pajūrio naujienos
Help
2019 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 1 %
Naktį20°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar be šaulių Kretingoje būtų užtikrinta viešoji tvarka?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1314) 2018-12-18

Slidžius miesto šaligatvius komunalininkai barstė druska.

Žiema ir šį savaitgalį iškritęs sniegas buvo dar vienas išbandymas tiek budėjimo režimu jau nuo spalio 15-osios dirbančios, magistralinius, krašto ir rajoninius kelius prižiūrinčios valstybinės įmonės „Kelių priežiūra“ Kretingos kelių tarnybai, tiek už eismo sąlygas mieste atsakingiems komunalininkams.

Tarnybos į laikrodžius nežiūrėjo

Kretingos kelių tarnybos darbininkai įmonei priklausančiuose keliuose dirbo nuo sekmadienio pavakarės iki nakties. Nei direktorius Tomas Balčytis asmeniškai, nei meistrai gyventojų skundų dėl apsunkintų eismo sąlygų negavo, tiesa, elektroninėje erdvėje buvę pasirodžiusių žinučių dėl slidžių ruožų. „Bet juk neįmanoma visur nuvalyti ir pabarstyti vienu metu. Džiaugiamės, kad rajone neįvyko didesnių nelaimių, nėra sužalotų“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė T. Balčytis. Anot jo, per savaitgalį ant įmonei priklausančių kelių išberta 135 t druskos bei 25 t druskos ir smėlio mišinio, kuriuo buvo barstomi tik rajoniniai keliai.

„Mes sekame oro prognozes, žinojome, kad eismo sąlygos bus sudėtingos, buvome tam pasiruošę ir visu pajėgumu dirbome nežiūrėdami į laikrodžius“, – teigė „Kretingos komunalininko“ direktorė Renata Surblytė. Anot jos, gatvės ir keliai sekmadienį buvo slidžios tarsi stiklas: apačioje – ledas, o ant paviršiaus – sniego sluoksnis. Komunalininkai, nepaisydami, ar gatvė pagrindinė, ar mažesnio pravažumo šalutinė, tiek technika, tiek rankomis visas iš eilės valyti ir barstyti pradėjo apie 15 val., baigė 23. 30 val., o pirmadienį barstė nuo 3 val. nakties.

Direktorė akcentavo, kad ne visas miesto gatves bendrovei prižiūrėti priklauso, kai kurias jų, kaip Vilniaus, Kęstučio, Klaipėdos, Šventosios, prižiūri įmonės „Kelių priežiūra“ Kretingos kelių tarnyba.

Technikos įsigijo dar daugiau

Paklausta, kokiomis medžiagomis barstomos Kretingos gatvės ir šaligatviai, R. Surblytė teigė, jog daugiausia technine druska, o žvyruota danga – druskos ir smėlio mišiniu.

Nuo šių metų lapkričio 18-osios nupirkta ir išbarstyta 55, 2 t druskos už 4 tūkst. 692 Eur ir 15 t druskos mišinio už 525 Eur. Iš viso barstymo medžiagoms išleista 5 tūkst. 217 Eur.

Pasak R. Surblytės, gatvėms valyti skirtos dvi mašinos su valymo ir barstymo įranga, šaligatviams – trys traktoriukai su valymo ir barstymo įranga. Anksčiau įmonė yra įsigijusi naują gatvių priežiūrai skirtą druskos barstytuvą. Barstytuvas valdomas kompiuterizuotai iš vairuotojo kabinos. Vairuotojas, atsižvelgdamas į kelio būklę, gali būdamas kabinoje pats reguliuoti druskos kiekį į 1 kvadratinį metrą, išjungti ar įjungti barstymo funkciją. Pasak R. Surblytės, prieš porą savaičių iš ryto netikėtai susidarius plikledžiui, komunalininkams šaligatvius teko barstyti ir rankomis. Kad, ištikus tokioms situacijoms, darbas vyktų sparčiau ir efektyviau, praėjusią savaitę bendrovė įsigijo rankomis stumiamą 36 l talpos druskos barstytuvą.

„Per pastaruosius kelerius metus esame įsigiję ir daugiau įvairios įrangos žiemos sezono darbams: rankomis stumiamą mechanizuotą sniego valytuvą, prie kurio pagal poreikį galima pridėti ir šluotą“, – teigė direktorė. Šį valytuvą komunalininkai paprastai naudoja siauriems praėjimams, kur nepravažiuoja traktoriukas, valyti arba, kai, pavyzdžiui, reikia paruošti užšalusį vandens telkinį čiuožyklai. „Taip pat įsigijom ir prie traktoriaus montuojamą šluotą, kurią naudojame nedideliam sniego sluoksniui nuo šaligatvių nušluoti“, – sakė R. Surblytė.

Kur sandėliuoti barstymo medžiagas, bendrovė neturi, o angarą pasistatyti būtų per brangu. Dėl to, atlikus viešųjų pirkimų procedūras, šiuo metu druska bei druskos ir smėlio mišiniai įsigyjami iš sandėliavimo ir pakrovimo bet kuriuo paros metu paslaugas teikiančios įmonės „Kelių priežiūra“. Anot R. Surblytės, pranašumas yra tas, kad iš įmonės „Kelių priežiūra“ sandėlio Kretingos kelių tarnyboje barstymo medžiagų įsigyjama tiek, kiek reikia, likučių nekaupiama, bet visada yra užtikrintas druskos poreikis.


Kretingos muziejaus vadovė Vida Kanapkienė pristatė menininkų darbus, kurie parduodami aukcione „Nykštuko“ skulptūrai atkurti.

Praėjusį savaitgalį Kretingos muziejuje buvo surengtas aukcionas „Atkurkime kartu Kretingos dvaro parko fontaną „Nykštukas“, kuriame parduoti buvo pristatyti dailininko Edmundo Giedrimo, medžio drožėjo Adolfo Viluckio bei klaipėdiečio skulptoriaus Vytauto Baransko darbai. Aukcione fontanui atkurti buvo surinkta 1 tūkst. 908 eurai.

Parėmė ir menininkus

Atidarant aukcioną, baltomis pirštinėmis mūvįs kraštietis ilgametis Dvaro šventės ir šios ceremonijos vedėjas Juozas Pocius sakė, jog balta spalva reiškia, kad prisiliečiama prie meno vertybių, kurios iš šio aukciono kaip kalėdinės viešnios įžengs į meną vertinančių žmonių namus ar taps brangia dovana jų bičiuliams.

Į aukcioną menininkai iš viso pristatė 22 darbus: E. Giedrimas – 5 drobes su jūros bei pajūrio kopų vaizdais, A. Viluckis – 4 skulptūras, V. Baranskas – 13 darbų fontano „Nykštukas“ bei „Mergaitė su skėčiu“ motyvais. Buvo parduota 19 darbų: 4 E. Giedrimo, 2 A. Viluckio ir visi V. Baransko darbai, už kuriuos būsimai „Nykštuko“ skulptūrai surinkta kone 2 tūkst. eurų, – kitos lėšos skirtos paremti pačius menininkus.

Kretingiškis architektas ir dailininkas E. Giedrimas „Pajūrio naujienoms“ sakė, jog aukcionui skyrė vienus iš paskutinių savo nutapytų darbų: „Tegul džiugina kitus, – per daug jų nesureikšminu.“ Ligi šiol jis muziejui yra padovanojęs paveikslų ciklą su Kretingos krašto piliakalniais ir ant jų atkurtų pilių vizijomis bei Kretingos architektūros vaizdais.


Po apdovanojimų: (iš kairės) Kretingos rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Gitana Macienė, Jūratė Kazlauskienė, Kurmaičių saugios kaimynystės grupės pirmininkas Vytautas Viščiūnas, Kurmaičių saugios kaimynystė grupės narės Irena Varkojienė, Kristina Mikašauskienė, Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas.

Klaipėdos apskrities Vyriausiasis policijos komisariatas praėjusią savaitę padėkojo aktyviausiems 2018 metų policijos pareigūnų pagalbininkams ir saugios aplinkos kūrėjams: policijos rėmėjams, jauniesiems rėmėjams, saugių kaimynysčių grupių nariams. Tarp jų – kretingiškiams policijos rėmėjams Gintautui Pogoželskui, Karolinai Skėrytei ir Kurmaičių kaimo saugios kaimynystės grupei.

Kurmaičių kaimo saugios kaimynystės grupė buvo apdovanota kaip veikliausia mūsų rajone. Skatinti tokiai veiklai kartą per metus yra organizuojamas simbolinis konkursas, kurio metu kiekviename rajone išrenkama po vieną veikliausią kaimynystės grupę.

Kurmaičių kaime, Tvenkinio gatvėje, esantys šeši namai į saugios kaimynystės grupę susivienijo tik pavasarį, tačiau aktyvią veiklą vykdė ir anksčiau. „Šie žmonės tarp savęs bendrauja, tariasi, ką veiks. Kartu šventes švenčia, puošia gatvę. Šita kaimynystė yra viena naujesnių ir jie kol kas išlieka aktyvūs“, – kalbėjo Kretingos rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja, atliekanti bendruomenės pareigūnės funkcijas Jūratė Kazlauskienė.

Kurmaičių saugios kaimynystės grupės pirmininkas Vytautas Viščiūnas teigė, kad dalyvauti šiame projekte planavo jau kurį laiką, tačiau pavasarį kaimynai vieni kitus ragino, kad ši idėja būtų įgyvendinta. „Mūsų bendrystės esmę atspindi renginiai, tokie, kaip Vasario 16-osios bėgimas, Kaimynų dienos ar šv. Velykų šventimas. Artimiausioje ateityje imsimės ir saugumo priemonių – mūsų grupė dar jauna, veikia pirmus metus, o ir bendrauti tarp kaimynų pradėjome tik atsikėlę į gyvenvietę“, – sakė V. Viščiūnas.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS r.

DARBĖNŲ mstl. gruodžio 16 d. PK užregistruotas moters, gimusios 1973 m., pareiškimas, kad, grįžusi į namus apie 21.41 val., pastebėjo, jog iš jos kambario veidrodžio spintelės dingo stiklainis su viduje buvusiais 1 tūkst. 200 eurų, moteriškas metalinis laikrodis, du blakstienų tušai, vienkartiniai skutimosi peiliukai, apyrankė, muilas, iš dėžutės – įvairūs bižuterijos papuošalai. Iš viso padaryta 1 tūkst. 318 eurų žala. Sulaikyti du įtariamieji – vyrai, gimę 1971 m. ir 1977 m. Jie uždaryti į Klaipėdos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato areštinę.

VYDMANTŲ k., Gintaro g., gruodžio13 d. apie 20.10 val. patikrinimui sustabdžius automobilį „VW Passat“, vairuotojui, gimusiam 1983 m., nustatytas 1,88 prom. girtumas.

PALANGOJE

Gruodžio 14 d. policijos pareigūnai gavo pranešimą iš moters, gimusios 1994 m., kad gruodžio 9 d. internetu pardavė telefoną „Iphone 7 plius“, bet iki šiol už jį pirkėjas nesumokėjo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Parengė Edita KALNIENĖ


Nesėkmingas ruožas tęsiasi „Kretingos“ rinktinei, kuri pralaimėjo jau trečią susitikimą iš eilės ir su 8 pergalėmis per 13 turų smuktelėjo į VII turnyrinės lentelės vietą.

Gruodžio 15 d. „Kretingos“ vyrų krepšinio rinktinė išvykoje 93:100 (17:27; 18:24; 25:32; 33:17) nusileido Biržų „Biržams-KKSC“ (6 pergalės, 7 pralaimėjimai). Šiame susitikime kretingiškiai nė karto nepirmavo prieš varžovus, o III kėlinyje komandas skyrė 30 taškų (24 min. 38:68). Iki susitikimo pabaigos pavyko pavyti varžovus iki 7 taškų, bet perlaužti rungtynes pritrūko laiko. Šiose rungtynėse „Kretingos“ komanda vertėsi be dviejų starto penketo narių: komandos kapitono Lino Jonuškos ir Tado Maželio, o varžovai kretingiškius baudė fantastiniu pataikymu iš tritaškio zonos – 19 iš 32 metimų (59,3 proc.).

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Kornelijus Stonkus – 18, Edgaras Danys – 16, Domininkas Matutis – 15, Albertas Valiulis – 14, Deividas Petravičius – 12, Rytis Zabita – 11, Petras Piekus – 5, Arnas Sabaliauskas – 2.

Artimiausios rungtynės „Kretingos“ komandos laukia gruodžio 21 d. išvykoje su Šilalės „Lūšimis“ (8 pergalės, 5 pralaimėjimai), o gruodžio 22 d. 19 val. namuose paskutiniąsias namų rungtynes šį sezoną žais su Jonavos „Jonava-II“ (13 pralaimėjimų).

Tomas KUBILIUS

Krepšinio klubas „Kretinga“


Dar neįsigaliojus vaiko teisių reformai, iš kretingiškių šeimos praėjusių metų lapkritį buvo paimti abu vaikai. Vyresnysis sūnus iš mokyklos paimtas ir į vaikų globos namus išvežtas praėjusių metų lapkričio 10 d., kuomet mokytojai pasakė, kad prieš jį buvo smurtauta. Po dviejų savaičių, taip pat be jokių perspėjimų, buvo paimtas ir antrasis sūnus.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, tuo metu buvęs Kretingos savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyrius priėmė sprendimą paimti vaikus iš šeimos 2017 m. lapkritį dėl galimo smurto artimoje aplinkoje. Tada vyresnysis sūnus specialistams pasisakė, kad tėvai jį mušė laistymo žarna, kabeliu ir laidais. Tačiau pastarieji tikino, kad laistymo žarnos net neturėjo, o išvakarėse jokio konflikto su vaiku neįvyko.


Apie laiką, skirtą atsitiesti nuo kasdienybės

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Parapijose
Romoje ilgus metus praleidęs Darbėnų klebonas Viktoras Dirvonskis, kuriam ši vadovaujama parapija yra pirmoji, mano, kad kunigas neturėtų siekti profesinės karjeros, jo tikslas – skelbti Evangeliją.

Šiemet Kalėdas lydinčių dienų – gana daug. „Norėtųsi, kad tai būtų metas, kai žmonės atsitiesia nuo kasdienybės, kuri mus sulenkia žemiškais dalykais. Kad žmonės įvertintų ne tik tai, ką galime nusipirkti, bet ir tai, ką pelnomės tik patys – tikėjimą, šeimą, draugystę, nes tai yra taip pat svarbu, kaip ir kasdienė duona“, – apie šį laikotarpį kalbėjo antrus metus Darbėnuose klebonu tarnaujantis 35-erių Viktoras Dirvonskis.

Kalėdojimo ypatumai Lietuvoje ir Italijoje

Kalėdodamas pas Darbėnų, Lazdininkų bei aplinkinių kaimų gyventojus, V. Dirvonskis rado pusvalandį pokalbiui su „Pajūrio naujienomis“ ir apie šios tradicijos prasmę.

„Kalėdojimas yra šeimų lankymas, kai kunigas aplanko parapijiečius jų namuose – tik Lietuvoje vyrauja toks šio reiškinio pavadinimas, nes vyksta prieš Kalėdas. Ir tai nėra tai, ką žmonės vadina pasipinigavimu, o veikiau – šeimos palaiminimu. Pinigai nėra esmė, tačiau tikintieji supranta paramos būtinybę ir aukoja, nes bažnyčia, ypač – kaimo, neišsilaiko vien iš sekmadieninių aukų“, – atvirai kalbėjo kunigas.

Jis sakė, jog lanko tas šeimas, kurios pačios pasikviečia: esą daug senų žmonių, ligonių, kuriems sunku ateiti į bažnyčią, ypač žiemą, kada bažnyčioje šalta. Atvykęs klauso jų išpažinčių, atveža ir komuniją.

Kelerius metus studijavęs ir dirbęs Italijoje, V. Dirvonskis lygino kalėdojimo tradiciją su tenykšte: „Italijoje šeimos dažniau lankomos prieš Velykas, o ir šiaip tie, kurie negali patys atvykti į parapijos bažnyčią, aplankomi kas mėnesį – į namus specialioje dėžutėje jiems atnešama komunija. Ligonius dažnai lanko ne pats kunigas, o vyskupo paskirti kunigo pagalbininkai – ekstraordinariniai komunijos dalintojai, kuriais, beje, gali būti ir moterys. Lietuvoje nėra tokios praktikos, – o galėtų, nes kunigų kasmet mažėja. Bet manau, kad viskam savas laikas – aklai kopijuoti užsienio tradicijų negalime“, – įsitikinęs V. Dirvonskis.


Į Kretingą atkeliaus Betliejaus taikos ugnis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos

Rytoj, gruodžio 19-ąją, 10.40 val. į Kretingą rytiniu traukiniu iš Vilniaus bus atvežta Betliejaus taikos ugnis, – ją, gabenamą į Klaipėdą, iš Lietuvos skautijos atstovų perims Salantų skautai, vadovaujami gimnazijos pedagogės Aušros Kundrotienės.

Perėmę Betliejuje pašventintą ir iš Palestinos per Europą nuo lapkričio pabaigos keliaujantį ugnies fakelą Salantų skautai pirmiausiai atgabens į Kretingos rajono savivaldybę. Skautų susitikimas su Kretingos rajono vadovais bei Savivaldybės darbuotojais numatytas 11.30 val.


Kūlupėnų kaime sudegė pusė ūkinės paskirties pastato.

Praėjusią savaitę Kretingos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai buvo pranešta apie Kūlupėnų k., Beržyno g., degantį ūkinį pastatą. Nuvykus į įvykio vietą paaiškėjo, kad gaisras įvyko dėl neatsargaus žmogaus elgesio. Sudegė pusė pastato.

Praėjus parai po krosnies kūrenimo, žmogus išėmė pelenus ir neįsitikino, kad jie yra visiškai užgesę. Juos subėrė į plastikinį konteinerį, kuris stovėjo ūkiniame pastate. Savininkas aiškino, kad nesitikėjo, jog pelenai dar gali užsidegti.

„P. n.“ informacija


Iškvietimų, kuomet kamine užsidega suodžiai, per šį kūrenimo sezoną Kretingos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba jau gavo 11, iš kurių dviem atvejais degė ir pastatų perdangos.

„Jeigu kaminas yra metalinis ir jis jau paraudonavęs, tada suprantame, kad suodžiai dega. Labai dažnai būna, kad nuo suodžių perkaista metalinis įdėklas, kuris įdėtas per arti medinių konstrukcijų ir medis tiek įkaista, kad po kurio laiko užsidega“, – paaiškino Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Sandra Vasiliauskaitė.


Darbėnus išpuošė rankdarbiais

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Seniūnijose
Darbėnus baltai išpuošę pačių rankdarbiais, darbėniškiai ramiai gali laukti žiemos ir Kalėdų.

Belaukiant švenčių, Darbėnų bendruomenė savo miestelio centrą sugebėjo išpuošti taip, kad daugumai jis primena baltą kalėdinę vaikystės pasaką, kurią bendruomenė – suaugusieji ir mokiniai – sukūrė savo rankomis.

Darbėniškiams netgi egle rūpintis nereikia – ji auga sau pačiame miestelio centre. Prie jos rogėmis šiemet atskubėjo elniai, o paskui jų tempiamas dovanų pilnas roges atliuoksėjo du stirniukai. Tokią kompoziciją, sumanytą Darbėnų seniūnijos specialistės Astos Kairienės, šiemet įgyvendinti ėmėsi nemažai miestelio bendruomenės žmonių.

Darbėnų seniūnijos seniūno pavaduotojos Bernadetos Litvinienės žodžiais, gimnazijos technologijų mokytojas Antanas Mockus išvien su mokiniais iš plokščių išpjaustė figūras, o seniūnijos darbuotojos jas nudažė baltai, kontūrus apvedžiodamos šviečiančiomis girliandomis. Į roges prikrovė spalvotų dovanų.

„Vis apžiūriu jas: nei vėjai neišdraskė, nei piktadariai nepasikėsino. Šias dovanas, tikimės, elniai per Kalėdas atgabens į kiekvieno darbėniškio namus, prie kurių stebuklingomis rogėmis prilėks Kalėdų senis“, – džiugiai kalbėjo B. Litvinienė.

Didžiulius šviečiančius bumbulus prie eglės sukūrė taip pat seniūnijos darbuotojas Alfonsas Malonė: iš vielos išlankstė apskritimus, užpildė juos tinklu, tarp kurio įtaisė lemputes.

Kitapus eglės miestelio centrą puošia kalėdinės puokštės, o prie klebonijos – masyvus advento vainikas. „Iš miško medžiagos ir to, ką radome savo soduose, darželiuose, pagaminome puokštes, nudažėme jas. Patys neatsistebime, kaip gražiai ir skoningai papuošėme miestelį. O svarbiausia – viską pasidarėme patys, su minimaliomis išlaidomis, kainavo tik girliandos ir kai kurios puošybai naudotos medžiagos“, – bendruomenės idėjų ir jų išpildytu rezultatu bei patirta bendryste džiaugėsi B. Litvinienė.


Praėjusią savaitę, nuo gruodžio 10 d. iki gruodžio 16 d., buvo vykdoma Europos kelių policijos tinklo „Tipsol“ inicijuota prevencinė saugaus eismo priemonė, skirta transporto priemonių vairuotojų blaivumui, apsvaigimui nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų, tikrinimui.

Patikrinus daugiau kaip 200 vairuotojų, Kretingos rajone sustabdytos trys transporto priemonės, kurias vairavo neblaivūs asmenys. Vienam nustatytas lengvas girtumo laipsnis, kitam – atimta teisė vairuoti, o trečias vairavo neblaivus, nors jau anksčiau buvo atimtos vairuotojo teisės.

Taip pat buvo nustatyta daugiau kaip 70 kitų administracinių nusižengimų, tokių, kaip saugos diržų nesegėjimas, automobilių statymas ne vietoje ir t. t.

Europos kelių policijos tinklas „Tipsol“ įkurtas siekiant gerinti eismo saugumą, sumažinti žuvusiųjų ir sužeistųjų asmenų skaičių Europos keliuose.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas