Pajūrio naujienos
Help
2019 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną28°C debesuotumas 3 %
Naktį15°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar pasitikite skelbiamais reitingais?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1294) 2018-10-09

Įgyvendinus naująjį finansavimo modelį nuo 2019 metų sausio 1 dienos, labiausiai lėšų stigs mažoms mokykloms, pavyzdžiui, neužteks pinigų net Baublių mokyklos–daugiafunkcio centro direktorės atlyginimui išmokėti, tad apie 0,5 pavaduotojos etato iš viso sunku bekalbėti.

Preliminariais duomenimis, kitais metais Kretingos rajono švietimo įstaigoms iš viso pritrūks apie 650 tūkst. Eur – ieškoti išeities iš šios situacijos įpareigota Kretingos rajono mero Juozo Mažeikos potvarkiu sudaryta darbo grupė, kuri šią savaitę pradės darbą. Nors kol kas ši darbo grupė apsiribos skaičiavimu, kiek kokių specialistų per mažai ar per daug, tačiau neabejojama, kad netrukus turės būti sprendžiamas ir mažųjų darželių bei mokyklų likimas.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila teigė, kad, preliminariais duomenimis, valdymo (t.y. mokyklos direktoriaus, pavaduotojo) atlyginimams trūks apie 308 tūkst. Eur, švietimo pagalbai (socialinio pedagogo, bibliotekininkams, psichologams, logopedams, specialiesiems pedagogams, mokytojo padėjėjams) – apie 341 tūkst. Eur.

Kretingos rajono meras Juozas Mažeika paaiškino: tokia situacija susidarė dėl to, kad nuo 2019 metų sausio 1 dienos įgyvendinamas pasikeitęs finansavimo modelis – iki šiol mokyklos išgyvendavo iš vadinamųjų mokinio krepšelio lėšų.

„Liaudiškai sakant, pinigus kabinome samčiu iš bendro katilo, – teigė Švietimo skyriaus vedėjas A. Sungaila. – Dabar to nebėra: kiekviena mokykla turi savo lėšas pagal vaikų skaičių, o bendram dalijimuisi belieka 2 proc., kas sudaro 140–160 tūkst. Eur. Ta pinigų suma yra labai maža, nes seniau perskirstymui buvo skiriami 7 proc., kas sudarydavo daugiau kaip 400 tūkst. Eur. Jos užtekdavo taip išdėlioti, kad išsilaikytų ir mažos mokyklos.“


Lietuvos dėlionė – kraštui pažinti

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
Dėlionę „Pažink Lietuvą“ galima susidėlioti ant šaldytuvo ar specialiai tam skirtos lentos.

Praėjusią liepą šalyje startavęs naujas turizmo ir gimtojo krašto pažinimo projektas „Pažink Lietuvą“, Kretingos rajono turizmo informacijos centro vadybininkės Ritos Beržanskienės žodžiais, tapo neįtikėtinai populiarus visose savivaldybėse, tarp jų – ir Kretingoje.

Projektas „Pažink Lietuvą“ – tai žaisminga Lietuvos žemėlapio dėlionė. Ši A3 popieriaus lapo dydžio dėlionė sudaryta iš 60 atskirų magnetukų, kuriuos galima įsigyti tik vienoje iš 60 šalies savivaldybių, dažniausiai – turizmo informacijos centruose.

Šią dėlionę sumanė Ukmergės turizmo informacijos centro vadovė Lina Baublienė, tapusi Lietuvos turizmo asociacijos prezidente. Dizainą sukūrė dailininkė Eglė Zubkovienė.

Ant magnetukų vieningu stiliumi pavaizduotas pats lankomiausias to krašto objektas su vietovės užrašu, ant Kretingos detalės – Kretingos muziejaus žiemos sodas. „Projekto sumanytojams turėjome pateikti labiausiai lankomų Kretingos rajono objektų sąrašą, o projekto autoriai kaip patraukliausią išrinko Žiemos sodą“, – tvirtino R. Beržanskienė.


Šeštadienio rytą kretingiškis pranešė pastebėjęs, kad naktį iš namo kiemo Žalgirio g. dingo juodos spalvos 2002 m. pagamintas automobilis „Opel Omega B Caravan“, kurio vertė – 2 tūkst. Eur. Automobilis kieme buvo paliktas su dokumentais ir užvedimo rakteliais.

Dėl vagystės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau paaiškėjo, kad savininkas išsigando be reikalo – tą pačią dieną šis automobilis buvo rastas „Draugystės“ sodininkų bendrijoje ir paaiškėjo, kad jį buvo pasiskolinęs draugas, kuris visai neturėjo kėslų jo pasisavinti.

„P. n.“ informacija


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

PALANGOJE.

KLAIPĖDOS pl. ir VYTAUTO g. sankryžoje. Spalio 7 dieną 19 val. pastebėtas važiuojantis ir pamažu stojantis automobilis „Škoda Octavia“, pažymėtas švediškais valstybiniais numeriais. Iš automobilio niekas neišlipo. Pareigūnams priėjus, išsiaiškinta, kad vairuotojo vietoje sėdėjo Ukrainos Respublikos pilietis (gim. 1994 m.) – jam nustatytas 1,86 prom. girtumas.

„P. n.“ informacija


Rajono futbolo „7x7“ taurės varžybų finalininkai – nugalėtojų komanda „Topoliai“ (raudoni marškinėliai) ir II v. laimėtojas „Veltūnas“.

Pasibaigė rajono futbolo „7x7“ taurės varžybos. Jose dėl pagrindinio apdovanojimo susikovė I etape nė vieno pralaimėjimo nepatyrę „Topoliai“ ir „Veltūnas“.

Pirmąjį kėlinį rungtynės vyko gana įtemptai, ir tik daugiau patirties turintys „Topolių“ futbolininkai, įpusėjus kėliniui, pasiuntė kamuolį į varžovų vartus. Rezultatas – 1:0 „Topolių“ naudai.

Antrajame kėlinyje „Topolių“ komanda kontroliavo padėtį ir rungtynes laimėjo 6:3 (Darius Grigaitis – 3, Giedrius Skirbutas, Mindaus Salys, Mindaugas Juodis – po 1; Donatas Anužis, Dangiras Žilinskas, Tomas Jonušas – po 1).

Tad 2018 m. Kretingos rajono futbolo „7x7“ taurės varžybų nugalėtojais tapo „Topolių“ komanda, vadovaujama Rimanto Maciaus.

Rezultatyviausiu žaidėju, įmušęs 8 įvarčius, tapo „Topolių“ komandos žaidėjas Tautvydas Jankavičius, naudingiausiais finalo žaidėjais – Giedrius Skirbutas „(Topoliai“) ir Valdas Jonušas („Veltūnas“).


Kretingos sporto mokyklai tarptautiniame turnyre atstovavusi vaikų futbolo komanda, treniruojama Arvydo Balsevičiaus

Kretingos sporto mokyklos iniciatyva buvo surengtas VI tarptautinis Algirdo Andriuškevičiaus vardo vaikų futbolo „7x7“ turnyras, kuriame varžėsi 2010 m. gimę jaunieji futbolininkai.

Turnyre, kurio Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai labai laukė, be aikštės šeimininkų, varžėsi sportininkai iš Liepojos, Telšių, Gargždų, Plungės, Mažeikių, dvi komandos atstovavo Klaipėdai. Aštuonios komandos, suskirstytos į du pogrupius, sužaidė rato sisema.

Jaunųjų kretingiškių, treniruojamų Arvydo Balsevičiaus, startas buvo geras: mūsiškiai 3:0 įveikė Gargždų bendraamžius bei 6:2 – Telšių komandą, tačiau 0:4 pralaimėjo svečiams iš Liepojos.

Grupėse komandos, užėmusios I–II vietas, sudarė I finalinę grupę, į kurią pateko ir turnyro šeimininkai Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai. Užėmusieji III–IV vietas sudarė antrąją finalinę grupę.

Kretingiškių laukė dvejos atkaklios ir sunkios rungtynės. Jie, vedami kapitono Eriko Slavinsko, kovojo nė kiek nenusileisdami „Klaipėdos FK“ komandai, nors rungtynės ir baigėsi 2:1 klaipėdiečių naudai (kretingiškiams įvartį pelnė Ugnius Stankevičius). Dar atkaklesnė kova vyko žaidžiant su „Klaipėdos FK-Baltais“, tačiau ir čia sėkmė lydėjo jaunuosius Klaipėdos futbolininkus, kurie laimėjo 1:0.


Vietoj Darbo biržos – Užimtumo tarnyba

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Naujienos

Nuo šio spalio nebeliko Lietuvos darbo biržos – ji reorganizuota į Užimtumo tarnybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Apie tai, kokia šio pokyčio esmė ir kaip tai atsilieps darbo ieškantiems kretingiškiams bei darbdaviams, paaiškino Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė.


Per Baublių gyvenvietę tiesiamas 2 km ilgio pėsčiųjų takas.

Baublių kaimas šį rudenį gerokai atsinaujina – nuo ribos ties įvažiavimu į kaimą iš Kretingos pusės klojamas 2 km ilgio pėsčiųjų takas, palei kelią įrengiami bortai.

Žalgirio seniūną laikinai pavaduojantis Valdevinas Navajauskas sakė, jog takas ves per visą gyvenvietę palei Minijos gatvę ir užsibaigs prie Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro. „Pėsčiųjų taką pažadėjo įrengti per pusantro mėnesio, tačiau visą projektą, į kurį dar patenka jaunimo erdvių sutvarkymas, užbaigs tik kitąmet“, – patikino jis.

Pasak Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojos Violetos Turauskaitės, šie darbai Baublių gyvenvietėje atliekami pagal Kaimo plėtros programą, įgyvendinat projektą „Baublių kaimo viešosios infrastruktūros ir gyvenamosios aplinkos sutvarkymas“. Jiems skirta 118,7 tūkst. eurų, – Savivaldybė prie projekto prisideda 20 proc., arba 29,67 tūkst. Eur.

„Jaunimui skirtas viešąsias erdves iš pradžių buvo planuota įrengti Minijos slėnyje, tačiau bendruomenei pasitarus, vietą nuspręsta pakeisti – jas numatyta įrengti prie mokyklos, nes ligi ten nutiestas ir modernus takas“, – sakė L. Turauskaitė.

„P. n.“ informacija


Gyventojų prašymas sutvarkyti su Kretingos Grafų Tiškevičių gatve jungiančią Padvarių Sodų gatvę praėjusiame Kretingos rajono savivaldybės Saugaus eismo komisijos posėdyje buvo atidėtas vėlesniam laikui, kelio ženklų Tiekėjų gatvėje nepanaikins.


Abiem degė žalia – taip galima apibūdinti eismo įvykį, kuris įvyko spalio 6 dieną 8.49 val., kuomet Kretingoje, Žemaitės al. ir Šventosios g. reguliuojamoje sankryžoje, susidūrė automobiliai „Jeep Grand Cherokee“, vairuotas vyro, gim. 1978 m., ir „Ford Galaxy“, kurį vairavo moteris, gim. 1979 m.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas