Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 44 %
Naktį5°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar Lietuvos žmonės, kurių nepažįsti, tau yra geri?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1267) 2018-07-03

Vietoj lakštingalų slėnio – varlynas

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
Vilniaus gatvės Nr. 2 A ir B bei 17 namų gyventojai pasirūpina Pastauninko ir Akmenos upių sankirtoje valdžios įrengta, bet pamiršta poilsio zona. Tačiau jie patys nesiryžta išrauti nudžiūvusių dekoratyvinių krūmų palei akmeninę gatvės tvorą

Talką išvalyti tvenkinį rekreacinėje miesto zonoje, kitapus lurdo, surengę kelių Vilniaus gatvės namų gyventojai piktinosi, kad valdžia apleido tokį gražų kampelį pačiame miesto centre. „Kažkada čia buvo lakštingalų slėnis, o sutvarkius jis virto varlynu – vanduo pilnas žalių kurkulų, ankantis, pasodinti dekoratyvūs medžiai nudžiūvę. Investavo pinigus, o neprižiūri – valdžia čia turbūt nebuvo užsukusi nė sykio“, – svarstė gyventojai.

Iš investicijų – maža naudos

Gyventojai sakė talkai paskyrę savaitgalį ir išvalę tvenkinį, o Algimantas Lūža rodė net specialų graibštą pasidaręs. „Ištraukėme krūvas senų lapų, žolių, plastiko butelių, kitokių šiukšlių. Kai prieš dešimtmetį įkūrė čia parką, pirmus metus žmonių iš Darbo biržos atsiųsdavo, bet tvenkinio nevalė nėsyk. Jau būtų gal ir visai užakęs, jei kasmet patys jo netvarkytume“, – kalbėjo kaimynės Reda Ašmontienė, Birutė Lenkauskienė ir Jolanda Petrašiūnienė.

Žmonės sakė „Pajūrio naujienas“ pasikvietę ne tam, kad pasiviešintų, o tam, kad atkreiptų miesto valdžios dėmesį į apleistą gražią vietą, kur teka savo istoriją turintis vadinamasis stebuklingas Šv. Antano šaltinis. Ir dar pasvarstė, ar valdžia jų nenubaus už privačią iniciatyvą, kaip girdėjo kitame mieste nutikus.

„Užpernai atvežė dekoratyvių krūmų, kokį mėnesį prabuvo jie maišuose, po to pasodino. Ir neprigijo. Tačiau jų nudžiūvę stagarai tebestirkso palei pat gatvės tvorą, – nors nudžiūvę atrodo neestetiškai, bet niekas jų neišrauna. Išrautume, bet sakys, kad gerus suniokojom. Skambinome į komunalinį – nereagavo“, – piktinosi B. Lenkauskienė ir J. Petrašiūnienė.

Joms antrino A. Lūža: “Į šią vietą investuoti pinigai atnešė daugiau žalos, negu naudos. Žadėjo įrengti vaikų žaidimo aikštelę, o sumąstė iškasti tvenkinį, kuriuo nesirūpina. Neprižiūrima vietovė nyksta.“


Ankstyvą liepos 6-osios rytą būrys motociklininkų susirinks prie Švento Pranciškaus Onkologinio centro Klaipėdoje ir iš ten pradės 1000 vilties kilometrų žygį, truksiantį dvi dienas. Jau 9-ąjį kartą vyksiantis žygis kasmet pirmąjį liepos savaitgalį suvienija motociklininkus, siekiančius skleisti žinią apie Šv. Pranciškaus onkologinį centrą bei skatinančius paremti jo veiklą.


Centrinė šalies žiniasklaida praėjusią savaitę paskelbė, kad Kretingos ligoninė yra prasčiausia Lietuvoje, ir tą patvirtino statistikos duomenimis: 2017 m. mirė penki iš penkių į ligoninę atvežtų infarkto ištiktų ligonių.

„Tokia informacija yra klaidinanti, ir ligoninės kolektyvas išgyvena patirtą neteisybę“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė VšĮ Kretingos ligoninė vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė.


Ne laiku išmestos atliekos prišauks baudą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos

Tris įpareigojimus – viešinti, auklėti ir bausti – rajono Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, svarstant atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimus, paskirstė bendrovei „Kretingos komunalininkas“, seniūnijoms ir viešąją tvarką užtikrinti turintiems specialistams.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS m.

TIEKĖJŲ g. esančioje bendrovėje, darbo vietoje, darbo metu birželio 29 d. apie 10.30 val. rastas 1962 m. gimusio darbuotojo lavonas be išorinių smurto žymių. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

PALANGOJE.

JŪROS g. birželio 27 d. apie 18 val. atvykęs į butą vyras pastebėjo, kad nebėra terasos lauko baldų, kurių vertė 549 eurai. Pradėtas tyrimas dėl vagystės.

KLAIPĖDOS pl. tą pačią dieną apie 16.30 val. partrenktas dviračiu važiavęs 1932 m. gimęs vyras. Vairuodamas automobilį „Ford Galaxy“, 1953 m. gimęs vairuotojas teigė nepastebėjęs, kaip į pėsčiųjų perėją staiga įvažiavo dviratis. Jo vairuotojas atsitrenkė į priekinę automobilio dalį. Į įvykio vietą iškviesta greitoji medicinos pagalba. Medikai dviratininkui diagnozavo kaktikaulio lūžį.

KORTININKŲ g. įsilaužta į namelį, per langą patekta į vidų. Pavogti įvairūs papuošalai, daiktai, grynieji pinigai, kurių bendra vertė apie 13 tūkst. eurų.

„P. n.“ informacija


Kaune įvyko devynias dienas trukusi jaunųjų talentų stovykla „Žalgiris Talent Camp“, kurią organizuojant pirmą kartą prisidėjo jaunųjų krepšininkų ateitimi besirūpinantis Kauno „Žalgirio“ klubas. Dalyvauti šioje stovykloje buvo pakviestas ir Kretingos sporto mokyklos auklėtinis Kasparas Jonauskas, treniruojamas Vytauto Šližiaus.

Pastaruosius penkerius metus talentingiausius krepšininkus ne tik iš Lietuvos, bet ir visos Europos į Kauną sukviesdavo krepšininkas Donatas Motiejūnas. Jo vardu vadintos plačiai žinomos jaunųjų krepšininkų pratybos nuo šiol tampa kasmetine „Žalgiris Talent Camp“ stovykla.

Europoje itin gerbiamą jaunųjų krepšininkų mokyklą turintis „Žalgiris“ nusprendė būti dar arčiau perspektyvaus jaunimo ir, bendradarbiaudamas su stovyklos iniciatoriumi D.Motiejūnu, užtikrina geriausias sąlygas stovyklos dalyviams.

Talentingiausi 14–16 metų krepšininkai sudalyvavo 14-oje treniruočių bei krepšinio užsiėmimų, kuriuose gerino fizinį pasiruošimą ir stiprino individualius įgūdžius krepšinio aikštelėje.

Stovyklos dalyviai taip pat atrado laiko pramogoms ir bendro ryšio stiprinimo veikloms. Laisvu laiku jaunieji talentai apsilankė viename Lietuvos kariuomenės padalinių.


Dantų protezavimo eilės turėtų trumpėti

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Vakarų Lietuva

Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių Europoje, kompensuojanti dantų protezavimo paslaugą pensininkams, vaikams, neįgaliems ir iš dalies darbingiems asmenims, tačiau pagal šių žmonių skaičių savivaldybės sudarytose eilėse paslaugos pensininkai laukia nuo 8 iki 2 metų.


Koplyčios duris lankytojams atvers rudenį

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Naujienos
Koplyčios renovacijos darbus planuojama baigti rugsėjį arba spalį.

Vilniaus gatvėje esančiose senosiose Kretingos miesto kapinėse dvidešimtojo amžiaus pradžioje statytą grafų Tiškevičių koplyčią restauruojanti bendrovė „Pamario restauratorius“ pastebimai pakeitė jos išorę – pylimą sutvirtino tokių pat raudonų, kaip koplyčia, plytų tvora (praeityje ji juosė koplyčią, bet buvo nugriauta) nuo vandens izoliavo koplyčios pamatus, apatinėje koplyčios dalyje, į kurią bus sugrąžinti restauruoti grafų giminės sarkofagai, sudėjo langus, įrengė elektrinį šildymą, baigia tvarkyti sienas. Koplyčios duris lankytojams Kretingos muziejus žada atverti rugsėjį arba spalį.

Muziejininkų norą koplyčią atidaryti dar vasarą pakoregavo netikėta kliūtis statybininkams – rudenį per liūtis įmirkusios ir sunkiai džiūvančios koplyčios sienos. „Statybininkai nesiryžta tokių sienų dažyti, kad darbas vėjais nenueitų“, – sakė Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė. Koplyčioje įrengtas elektrinis šildymas ir, kad greičiau išdžiūtų sienos, jos yra šildomos visą parą. Yra ir kita priežastis – rudenį į koplyčią iš restauratorių sugrįš grafo Juozapo Tiškevičiaus ir grafienės Sofijos Tiškevičienės restauruoti sarkofagai. Be jų, čia bus dar 2 metaliniai sarkofagai ir du mediniai karstai. Be to, muziejininkai koplyčiai rengia turiningą ekspoziciją.

Kretingos muziejus 2014 metais Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai įteikė paraišką dėl koplyčios restauravimo. Projektui „Grafų Tiškevičių šeimos koplyčios-mauzoliejaus renovavimas ir pritaikymas edukacinei veiklai bei turizmui“ buvo skirta per 496 tūkst. eurų, tačiau Klaipėdos regiono taryba po svarstymų šią sumą sumažino iki 228 tūkst. 818 eurų, iš jų statybos darbams atlikti skyrė 213 tūkst. 738,22 eurus. Šitų pinigų neužtenka istoriniam paminklui sutvarkyti galutinai. Lieka nerestauruotas medinis altorius, stogas, nebus įrengti laiptai neįgaliesiems, galutinai sutvarkytas koplyčios išorės fasadas. Muziejus rūpinasi gauti trūkstamus per 267 tūkst. eurų koplyčios restauracijai užbaigti.


Iškilmingoje eisenoje nuo Darbėnų bažnyčios iki gimnazijos stadiono darbėniškiai nešė aštuoniolikos metrų ilgio Lietuvos vėliavą.

Sekmadienį ramų Darbėnų miestelio gyvenimą sudrumstė visų darbėniškių ilgai laukta ir seniai pamėgta šventė – tradiciniai šventųjų apaštalų Petro ir Povilo atlaidai. Semtis linksmybių ir dalytis džiaugsmo akimirkomis gyventojai plūdo į miestelio gimnazijos stadioną iškart po šv. Mišių Darbėnų bažnyčioje.

Šiemet šventėje ypatingas dėmesys skirtas ne tik Darbėnų Petrams ir Povilams, bet ir valstybės šimtmečiui, todėl miestelio seniūnas Alvydas Poškys ragino visus susirinkusius švęsti ir linksmintis trigubai trankiau.

„Įdomus reiškinys ta tradicija. Ji skatina žmones susivienyti ir bendrauti. Nesvarbu, kad mes visi skirtingo požiūrio, skirtingos patirties, skirtingai mąstome. Tačiau čia visi esame vedini vienos tradicijos – Petrinių. Juolab kad šiemet Lietuva švenčia šimtmetį, tai tradicijų šventimas turėtų būti trigubai linksmesnis ir nuoširdesnis“, – sakė A. Poškys. Jam antrino ir Kretingos kultūros centro Darbėnų skyriaus vadovas Artūras Juška: „Stengėmės, kad Darbėnai parodytų, kad ir mes mokame švęsti lietuvišką šimtmetį. Labai norėjom pritraukti daugiau jaunų žmonių, kad būtų prisiminimas kitam šimtmečiui, jog atlaidai – ne tik vyresnių šventė, bet ir jaunimo.“

Iškilmingos Petrinės gimnazijos stadione prasidėjo parapijos klebono Viktoro Dirvonskio palaiminimu.


Renginio pradžią papuošė Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus pagyvenusių šokio kolektyvas.

Šiemet gausus būrys karteniškių susirinko atšvęsti įspūdingą miestelio jubiliejų – Kartenai sukako 765 metai. Nors šeštadienį saulė šilumos ir pagailėjo, šventės organizatoriai džiaugėsi, kad atvyko daugiau nei tūkstantis karteniškių ir miestelio svečių.

Karteniškė Elena Mačernienė sakė, kad į šventę ateina kasmet, todėl oras neišgąsdino. „Esame jau užsigrūdinę, o be to, šventė – labai graži. Visada malonu sudalyvauti, ateinu pasižmonėti, į kitus pasižiūrėti ir save parodyti, kažką naujo pamatyti. Man visada malonu sudalyvauti“, – sakė E. Mačernienė. Jai pritarė ir Kartenos gyventojas Leonas Kazbaras: „Man labai patinka ši šventė, viskas įdomu. Kartenoj mažai švenčių, per metus tokia viena, tad reikia ateiti, pasižvalgyti“. Šventine nuotaika Kartenoje dvelkė jau nuo ryto – Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro stadione varžėsi sportininkai, kiek vėliau karteniškiai rinkosi į tautodailės ir amatų kiemelį.

Šiemet šventės akcentas – miesto istorija. Ją susirinkusiems priminė ir papasakojo Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro moksleiviai. Kadangi šventė vyko istorinėje vietoje – buvusioje turgaus aikštėje, šventės dalyviams priminta, kad būtent toje vietoje ir buvo dideli žmonių susibūrimai, būtent ten ir rinkdavosi prekiautojai bei miesto gyventojai.

Puoselėdami savo tradicijas, karteniškiai, kaip ir kasmet, pasidalino juoda duona. Kaip pasakojo renginio vedėja Sigita Dirmeitienė, duonos dalinimas – tarsi suartinimas žmonių ir padėka tėvams, gimtinei ir visiems žmonėms, kurie Kartenoje gyvena. „Juk duona – nuo žodžio „dalintis“. Su duona mes augame, todėl ir dalintis ja turime visi“, – sakė S. Dirmeitienė. Pasveikinti su miestelio gimtadieniu atvyko ir Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, vicemerė Danutė Skruibienė, administracijos direktorius Virginijus Domarkas bei tarybos narė Dalia Martišauskienė, kuri labiausiai nusipelniusiems karteniškiams įteikė Seimo narės Levutės Staniuvienės padėkas. Apdvanojimai skirti Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centro gydytoja Janei Leščiauskienei už nepriekaištingą ilgametį darbą bei atsidavimą gydytojo profesijai, Kretingos rajono kultūros centro Kartenos skyriaus meno vadovei Martinai Gražinai Žąsytienei už aktyvią ir ilgametę kultūrinę veiklą bei Kartenos skyriaus vedėjai Sigitai Dirmeitienei už bendruomenės telkimą, žemaičių tarmės puoselėjimą ir etnokultūrinių vertybių skiepijimą jaunajai kartai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas